Komitetų pirmininkai nėra amžini

    0
    savivaldybes_pastatas_002_copy
    savivaldybes_pastatas_002_copy

    Rajonų tarybų komitetų sudėtis, taip pat ir jų vadovai, gali būti keičiami visos rajono tarybos kadencijos metu. Taip teigiama LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Vytauto Kurpuveso atsiųstame atsakyme Piliečių iniciatyvinei grupei „Keisk Ukmergę“.

     

     

    „Komisijos pirmininko ar komisijos sudėties keitimas nesietinas su komisijos įgaliojimų nutrūkimu, todėl komisijos pirmininkas ar komisijos sudėtis savivaldybės tarybos kadencijos metu gali keistis – rašoma LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto atsakyme.

    –  „Jeigu yra paskelbta savivaldybės tarybos mažuma (opozicija), Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą meras, remdamasis Vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 1 dalies nuostatomis, teikia savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymo 14 straipsnio 3 dalies nuostatomis, Kontrolės komiteto pirmininką savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu skiria savivaldybės taryba savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka.

    Taigi, pasiskelbus savivaldybės tarybos mažumai (opozicijai), Kontrolės komiteto ir Etikos komisijos pirmininkų kandidatūros turėtų būti teikiamos mažumos (opozicijos) siūlymu pagal savivaldybės tarybos reglamente nustatytas konkrečias procedūras“ – teigiama Seimo komiteto atsakyme. Šiuo metu tiek Kontrolės komitetui, tiek Etikos ir procedūrų komisijai vadovauja valdančiajai koalicijai priklausantys politikai.

    Kaip jau ne kartą rašėme, ši istorija prasidėjo po to, kai rajono tarybos narys Andrius Kalesnikas savo interneto svetainėje paskelbė keletos viešųjų pirkimų konkursų įvairiems rekonstrukcijos darbams atlikti rezultatus. Juose matyti, kad Ukmergės rajono viešųjų pirkimų komisijos skelbtus pirkimus laimi ne mažiausią kainą pasiūliusi įmonė. Paskelbta informacija užrūstino rajono merą Algirdas Kopūstą. Jis kreipėsi į rajono savivaldybės Etikos ir procedūrų komisiją, kad būtų įvertintas politiko elgesys, viešai skleidžiant tokią informaciją. Beje, komisijos sudėtyje buvo ir pats A. Kalesnikas. Komisija apsvarstė šį prašymą, tačiau jokio nutarimo nepriėmė. A. Kalesnikas tokį sprendimą įvertino kaip mero pergalę ir atsistatydino iš Etikos ir procedūrų komisijos narių.

    Ši istorija paskatino grupės „Keisk Ukmergę” iniciatorę Sigitą Kriaučiūnienę atidžiau pažvelgti ir į kitų savivaldybės tarybos narių poelgius. Kurie, jos nuomone, ne tik kad prieštarauja LR Seimo patvirtinto valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms, bet ir yra susiję su nusikalstama veikla. Grupės vardu ji pareikalavo, kad Etikos ir procedūrų komisijoje būtu svarstomi ir valdančiųjų koalicijai priklausančių bei įtarimą keliančių tarybos narių veikla.

    Grupė „Keisk Ukmergę” norėjo išsiaiškinti kodėl minėta komisija neatliko tyrimo dėl dviejų tarybos narių elgesio, kuomet spaudoje buvo paskelbta pagrįsta informacija, kad 1,5 mln. Lt. PVM grobstymo byloje du rajono politikai yra įtariami sukčiavimu.

    Taip pat kodėl komisija neinicijuoja tyrimo dėl Ukmergės Vietos veiklos grupės perkėlimo į tarybos narei priklausančias patalpas, mokant už jas apie 1000 Lt/mėn. nuomos mokestį, kai tuo tarpu savivaldybės administracija turėjo pakankamai neišnuomotų patalpų. Bei kodėl nebuvo tirtas faktas, kad komunalinius mokesčius už Valstiečių liaudininkų sąjungai skirtas patalpas net keturis mėnesius mokėjo savivaldybė.

    Gavusi prašymą, komisija surengė posėdį, tačiau Tarybos narių veikloje pažeidimų nerado. „Kuomet Etikos ir procedūrų komisijos nariai arba nepateikė atsakymų, arba nenagrinėjo klausimų iš esmės, įrodydami visišką šališkumą ir lojalumą valdančiajai koalicijai priklausantiems tarybos nariams, nutarėme kreiptis į Seimo komitetą” – aiškino S. Kriaučiūnienė.

    Gautas atsakymas tik dar kartą patvirtino, kad įstatymai Ukmergėje lygūs ne visiems, sakė grupės iniciatorė. „Akivaizdu, jog teisinės valstybės pamatai stipriai kliba, kai žmonių išrinkti atstovai įstatymų laikosi tik tada, kai jiems tai paranku, o įstatymų nesilaikymą teisina vaikiškais atsišnekinėjimais: matai, pasikeitus įstatymams, kartais nieko negalima padaryti” – įsitikinusi S. Kriaučiūnienė.

     

    vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia