Jaunimo savanoriška tarnyba: Savanorystės galimybė savęs ir darbo ieškančiam jaunimui

    1043
    0

    JST logo galutinis 150dpi 1

    Savanorystė Lietuvoje yra gana naujas reiškinys, bet jaunimas vis dažniau renkasi įvairias jos vietas ir formas – vieni vyksta į užsienį, kiti savo vietą po saule randa gimtojo miesto ar kitų Lietuvos kampelių organizacijose, vietos bendruomenėse. Šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta projektas „Jaunimo savanoriška tarnyba“, skirtas nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui, kuris nori įsilieti į darbo rinką, bet dažnai tam pritrūksta praktinių įgūdžių. Iš viso projekte dalyvauja virš 240 organizacijų – bibliotekų, muziejų, kultūros centrų, mokyklų, vaikų dienos centrų, regioninių parkų, todėl kiekvienas jaunuolis gali rinktis savanorystės vietą pagal savo poreikius, pomėgius ir gebėjimus.

    Projekto dalyvis įsipareigoja savanoriauti 20 valandų per savaitę tris arba šešis mėnesius negaudamas piniginio atlygio, tačiau jam kompensuojamos maisto, kelionės, o jei reikia – ir apgyvendinimo (jei savanoriaujama kitoje vietoje nei savanoris gyvena) bei socialinio draudimo išlaidos. Savanoriai dalyvauja mokymuose (savanorystės pradžioje, viduryje ir jai baigiantis), kuriuose mokosi geriau suprasti save, savanoriškos veiklos principų, mokosi valdyti konfliktines situacijas, įgyja aktyvaus klausymo įgūdžių, susipažįsta su kūrybiniais metodais ir darbo rinkos tendencijomis, pildo savęs įsivertinimo klausimynus. Išbandę tam tikroje srityje savo gebėjimus ir asmenines savybes, gali suprasti, ką nori veikti ateityje, ar yra tinkami vienam ar kitam darbui, pasijausti reikalingi bendruomenei.
    Kviečiame skaityti interviu su projekto „Jaunimo savanoriška tarnyba“ dalyviu Evaldu, kuris savanoriavo Maltos ordino pagalbos tarnyboje, Vilniuje.
    Evaldas 2Evaldai, ką veikei savanorystės metu?
    Didžioji dalis savanorystės veiklos buvo labiau nestandartiška. Kodėl? Paprasta – gaudavau daug užduočių, kurias reikėdavo atlikti būtent biure ir visa tai buvo susiję su IT. Teko ir koreguoti internetinį puslapį, ir sienoje skylę išgręžti, kad interneto kabelį būtų galima pravesti ir viską žymiai tvarkingiau sujungti. Taip pat pagelbėti kitiems su iškilusiomis problemomis draugaujant su kompiuteriais. Tačiau veikiau ne vien tai, kai prireikdavo pagalbos neregiams skubėdavau jiems padėti, dažniausiai tai būdavo palydėjimas mieste iki jiems reikiamos vietos. Nustebau sužinojęs kokie įdomūs ir šaunūs tie neregiai, turintys tiek optimizmo, gerų minčių, ko pritrūksta kai kuriems sveikiems žmonėms. Per visą savanorystės laiką nuolatos turėjau veiklos, nereikėjo sėdėti kėdėje ir suptis, todėl ir laikas greit ir smagiai prabėgo.
    Kaip ir kodėl pradėjai savanoriauti?
    Domėjausi EVS (aut. Pastaba – liet. k. – EST – Europos savanorių tarnyba – tarptautinė savanorystės programa) programa ir jau bandant į ją įsitraukti sužinojau, kad rekomenduojama prieš išvykstant į užsienį savo jėgas išbandyti vietinėje savanorystėje. Iš pradžių suabejojau ar noriu, bet vis gi nusprendžiau – verta, juk blogiau nuo to nebus. Tada gavau pasiūlymą prisijungti prie Maltos pagalbos ordino, o kas įdomiausia – gavau ten daug įdomių darbų pagal savo specialybę (taip, informatikas). Po tokio pasiūlymo atsisakyti jau niekaip nebūtų apsivertęs liežuvis.
    Įsimintiniausias įvykis, nutikęs savanorystės metu?
    Mokymai vaikams – nors ir reikėjo nemažai ruoštis prieš juos, tačiau jų eigoje viskas atsipirko su kaupu. Dalyvių reakcijos, noras juose dalyvauti. Mielai tai dar kartą pakartočiau.
    Ką patartum bendraamžiams, svarstantiems apie savanorystę?
    Savanoriauti verta, nes tai galimybė atrasti save naujose srityse bei įgauti naujų žinių. Nauji įspūdžiai, nauja patirtis gyvenime visada pravers. Niekada nebijokit imtis naujų iššūkių, naujų užduočių, kad būtų ką papasakoti savo vaikams, draugams ir kitiems pažįstamiems. Daug vertingiau imtis ir kažką daryti nei gyventi nuobodų gyvenimą.

    Ačiū Evaldui už atsakymus!

    Jei ir Tu susidomėjai Jaunimo savanoriškos tarnybos projekto galimybe, šiuo metu niekur nesimokai ir nedirbi, Tau yra nuo 16 iki 29 metų, kviečiam dalyvauti šiame projekte.
    Ukmergės rajone yra šios savanorius priimančios organizacijos, kurios dalyvauja JST projekte ir kuriose galima savanoriauti pagal šią programą:
    Ukmergės rajono Vlado Šlaito viešoji biblioteka, Lopšelis – darželis ,,Eglutė“ ir Jaunimo laisvalaikio centras. Užpildyk anketą puslapyje http://www.buksavanoriu.lt/jaunimo-savanoriska-tarnyba-savanorio-anketa, (www.buksavanoriu.lt -> Jaunimo savanoriška tarnyba ir savanorio anketa) sulauk atsakymo ir pradėk savanoriauti!

    Linkime sėkmės ir nepakartojamų, nepamirštamų įspūdžių!

    Nacionalinė savanorystės programa ,,Jaunimo savanoriška tarnyba“ finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis

    ESF logo

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia