Festivalis atidavė duoklę klasikai

    1549
    0
    choras3
    Tris dienas Ukmergė buvo tapusi Lietuvos būgnų sostine. Čia vyko IX tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis.

     

     

    Pirmą dieną vakarinis koncertas prasidėjo filmu, primenančiu 20-ies metų senumo įvykius – Nepriklausomybės atkūrimą. Muzikinį foną filmui kūrė svečiai iš Baltarusijos – ansamblis „Grig percussion“.

    Vėliau skambėjo didinga Carl Orff kantata “Carmina burana”. Du chorai, trys solistai, du fortepijonai ir ansamblis „Grig percussion“ – nedažnas reiškinys Kultūros centro scenoje. Projekto meno vadovas ir dirigentas – docentas Laurynas Vakaris Lopas. Pasibaigus koncertui žiūrovai stovėdami ilgai plojo atlikėjams.

    choras
    choras3

    Gausūs plojimai skambėjo ir antrą festivalio dieną. Kultūros centre, pirmoje koncerto dalyje, grojo Sauliaus Auglio mokiniai. Antroje koncerto dalyje skambėjo Arvydo Jofės atliekama 7 dalių kompozicija „Sezonai“.

    perk1
    perks5

    Festivalis baigėsi Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos mušamųjų instrumentų ansamblio, vadovaujamo S. Auglio, pasirodymu. Vėliau skambėjo R. Ščedrin “Carmen-suita“. Ją atliko Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro styginių grupė ir Lietuvos Nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupė. Dirigavo – S. Auglys

    perk4
    perk6
    p1350361
    Alvydo Motiejūno nuotr.
    p1350396
    Alvydo Motiejūno nuotr.

    Koncertai vyko ir Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, Muzikos mokykloje. Norintieji lankė festivalio meistriškumo kursus.

    Kalbinti kolektyvo „Grig percussion“ nariai – Aleksandr Novikov, Aleksandr Fomich, Valery Kardailsky, Igor Avdeev ir Kiril Schevando pasakojo, kad pirmą kartą groti su tokiais partneriais nebuvo sunku. Kada atlikėjai žino viską ką reikia – groti lengva, tvirtino muzikantai.

    Baltarusiai festivalyje apsilanko jau ketvirtą kartą. Buvo čia  dar 2005, 2007 ir 2009 metais. Į Lietuvą jie atvažiuoja, nes čia draugai, pavyzdžiui, su festivalio siela S. Augliu draugaujama nuo 1998 metų.

    Tuo labiau, kad ir lietuviai pradėjo važinėti pas baltarusius. Nors tokio festivalio, koks Ukmergėje, Baltarusijoje dar nėra. Greičiau, pasak svečių, buvo tik bandymas surengti festivalį. Pernai, rugsėjo mėnesi, įvyko vienos dienos perkusijos ir būgnų festivalis. Į jį buvo atvykęs S. Auglys, ne kartą Ukmergėje grojęs Pavelas Giunteris. Pirmojo festivalio populiarumas, skatina rudenį, vėl Minsko Valstybinėje filharmonijoje, surengti naują festivalį.

    Paklausti, ar galima palyginti festivalius, svečiai sakė, kad čia kviečiami geri muzikantai. Geros festivalio tradicijos. Svečiai negailėjo komplimentų ir mūsų Kultūros centro darbuotojams. Svečiams malonu, kad festivalis vyksta valstybinės šventės metu. Kadangi į šventę žvelgiama nuoširdžiai, be pašalinės pompastikos.

    Organizatoriai svečiams siūlo ką groti. Bet kartais ir jie patys pasirenka kūrinius ir kiekvieną kartą stengiamasi sugroti kažką naujo.

    {youtube}Nd0soZI5VkE{/youtube}

    Jei nematote video, spauskite ČIA.

    {youtube}EtwgXiVUOwE{/youtube}

    Jei nematote video, spauskite ČIA.

     

    vilkmerge.lt

    {dybanners}33{/dybanners}

    chioras

    choras4

    choras5

    choras7

    choras9

    choras10

    choras11

    choras15

    choras19

    choras23

    perks2

    perks3

    perks4

    perk1_copy

    perk5

    perk9

    perk12

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia