Pradinis Švietimas Ekskursija į Lietuvos Respublikos Seimą

Ekskursija į Lietuvos Respublikos Seimą

2611
0

20161026_102353Norėdami sužinoti kaip vyksta LR Seimo darbas, kokios jo veiklos sritys, kaip vyksta įstatymų priėmimas Seime, aplankėme Seimo rūmus.

Ekskursiją vedė Informacijos ir komunikacijos departamento ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja. Mus supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra.

20161026_110727Ekskursijos metu sužinojome, kad Seimo rūmus sudaro trys pastatai. Seimo I rūmai pastatyti pagal architektų Algimanto ir Vytauto Nasvyčių sumanymą. Seimo I rūmų fojė: laiptai, vedantys į istorinę Kovo 11-osios Akto salę. Holą puošia dailininko Kazio Morkūno vitražas „Šventė“ . Jis sukomponuotas iš realistinių ir alegorinių figūrų. Viduryje moters su kūdikiu figūra – motinystės alegorija, kompozicijos branduolys. Apatinėje vitražo dalyje – figūros, simbolizuojančios mokslą ir meną. Dabar šioje Seimo rūmų fojė rengiamos parodos.

I rūmuose dauguma kabinetų skirti Seimo nariams, jų padėjėjams. Pagrindinėje įstatymų leidėjų posėdžių salėje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė. Dabar Kovo 11-osios Akto salėje Seimo nariai renkasi į iškilmingus posėdžius, skirtus svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti.

Tolumoje matyti salę puošiantis dailininko Kęstučio Balčikonio gobelenas, kuriame išaustas Vytis kryžiaus fone.

II rūmuose yra naujoji Seimo posėdžių salė. Rūmuose įkurdinta Seimo kanceliarija; ten pradedamos Seimo lankytojų ekskursijos. Šiuose rūmuose yra įrengtos darbo vietos žiniasklaidos atstovams: Spaudos konferencijų salė, Žurnalistų kambarys, interviu stendai.

Minint septynioliktąsias tragiškųjų Sausio 13-osios įvykių metines ties vakariniu Seimo rūmų fasadu įrengtas Sausio 13-osios memorialas. Erdvinis stiklo statinys dengia barikadų, juosusių parlamentą – „Lietuvos širdį“, fragmentą ir koplytstulpį.
Susitikimas su Vytautu Geštautu, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos nariu, gyvas liudijimas ir pasakojimas paliko mums giliai širdyje neišdildomą įspūdį ir dar kartą priminė tragiškus 1991m. sausio 13-osios įvykius.

2011 m. liepos 18 d. Seimo II rūmuose iškilmingai atidengta vitražo „Žalgirio mūšis“ pirmoji dalis. Vitražo autorius – dailininkas-vitražistas prof. K. Morkūnas, sukūręs Seimo I rūmus puošiantį vitražą „Šventė“. Vitražuose įamžintas Žalgirio mūšis .
Ekskursijos metu turėjome galimybę pravesti rytinį seimo posėdį, sužinoti įstatymo svarstymo tvarką. Sužinojome, kad seimo nariai pirmadieniais susitinka su rinkėjais, antradieniais ir ketvirtadieniais vyksta seimo posėdžiai, o trečiadieniais ir penktadieniais vyksta komiteto posėdžiai.

Deltuvos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Milda Belevičienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia