Pradinis Gyvenimas Patarimai EKOLOGIŠKA KOSMETIKA: kaip išsirinkti?

EKOLOGIŠKA KOSMETIKA: kaip išsirinkti?

4133
0

Makiažas, kad ir koks jis bebūtų, turėtų būti atliekamas tik su išskirtinai profesionaliomis ir kokybiškomis priemonėmis. Viena iš makiažo pagalbininkių – dekoratyvinė kosmetika yra ko ne kiekvienos merginos bei moters neatsiejama gyvenimo dalis. Kompaktinė pudra, maskuokliai, tušas, skaistalai, šešėliai ir kitos priemonės, padeda ne tik pasipuošti, bet ir labiau pasitikėti savimi. Juk visų pirma aplinkinių žvilgsniai krypsta į išvaizdą! Mėgstančioms ilgesnį laiką praleisti prie veidrodžio, patariama ypač atsakingai rinktis kosmetiką. Juk visi žinome, kad dekoratyvinės kosmetikos dalelės patenka į organizmą. Geriausia rinktis sertifikuotą ekologišką kosmetiką. Kodėl?

Dekoratyvinės kosmetikos populiarumas

Puoselėdamos savo grožį, moterys naudojasi dekoratyvine kosmetika jau labai seniai. Net garsiausios pasaulio valdovės mėgo puoštis ir naudojo būtent tokią kosmetiką. Žinoma, šiuo metu gaminamos priemonės yra kur kas tobulesnės, tačiau svarbu išsirinkti tikrai gerą produktą nepagailint jam pinigų.

Kartais galima ir pasimesti, juk tiek daug dekoratyvinės kosmetikos priemonių yra siūloma: makiažo pagrindai, pudros, antakių, akių, lūpų pieštukai, blakstienų tušai, lūpų blizgiai bei lūpdažiai, nagų lakai. Verta žinoti, jog kai kurios dekoratyvinės kosmetikos priemonės atlieka ne tik grožio funkciją. Blakstienų tušas gali ne tik padidinti blakstienų apimtį, bet ir aprūpinti jas reikalingais vitaminais. O štai lūpų dažai gali ne tik suteikti norimą spalvą, bet ir sudrėkinti lūpų odą. Atsiradus daugybei dekoratyvinės kosmetikos gamintojų gali būti sunku išsirinkti ne tik kokybišką, bet ir tinkamą produktą odai. Būtina žinoti, kad prastos kokybės dekoratyvinė kosmetika suteikusi trumpalaikį grožio efektą, vėliau gali pakenkti odai. Gali atsirasti odos išsausėjimas, bėrimai ar kitos problemos. Norint to išvengti, svarbu atidžiai išstudijuoti tokios kosmetikos sudėtį. Dar geriau rinktis ekologiškus sertifikuotus produktus, kurie užtikrina, kad odai nebus pakenkta.

Svarbiausia – sudėtis

Ne kiekviena moteris žino, kad įprastuose kosmetikos produktuose, atsiranda vis daugiau kenksmingų cheminių medžiagų. Tai gali būti ftalatai, triklozanai, aliuminis, parabenai ir muskusas. Tokių ar panašių medžiagų gali būti blakstienų tušuose, akių šešėliuose, makiažo pagrinduose, biriuose akių šešėliuose ir lūpų dažuose. Šiais technologijų laikais visai nesunku pasidomėti dekoratyvinės kosmetikos sudedamosiomis dalimis ir išsirinkti kuo mažiau kenksmingą produktą. Renkantis ekologišką dekoratyvinę kosmetiką su tokiomis sudedamosiomis dalimis tikrai nesusidursite.

Kodėl verta rinktis ekologišką dekoratyvinę kosmetiką?

Pastaruoju metu moterys rūpinasi ne tik savo grožiu, tačiau ir sveikata. Pastebima, kad ekologiškos kosmetikos priemonių poreikis didėja, klientės intensyviai domisi sudedamosiomis dalimis ir tikrai nenusivilia. Ekologiškoje dekoratyvinėje kosmetikoje nėra odos paviršių ir poodinį ląstelių sluoksnį agresyviai veikiančių cheminių medžiagų, tokių kaip sintetiniai konservantai, dažikliai ir pan. Tokia kosmetika paprastai būna gaminama iš įvairių augalų ekstraktų, mineralų pigmentų, šaltai spaustų aliejų, natūralaus vaško, antioksidantų. Ją naudojant neužkemšamos poros, oda maitinama ir saugoma nuo neigiamo aplinkos poveikio. Be to, ji nedirgina uoslės stipriais sintetiniais kvapais ir nesukelia alerginių reakcijų.

Dekoratyvinė ekologiška kosmetika tinkama įvairaus amžiaus moterims, turinčioms bet kokio tipo odą. Tokios kosmetikos galima įsigyti specializuotose dekoratyvinės kosmetikos parduotuvėse, vaistinėse, internetu. Žinoma, tokių prekių galima įsigyti ir įprasta kosmetika prekiaujančiose parduotuvėse. Atsiradus paklausai, įprastos kosmetikos prekybos vietos praplėtė savo asortimentą.

Ypač mėgstami mineraliniai produktai

Mineralinė kosmetika turi nemažai puikių savybių. Dauguma profesionalų vertina odos neerzinančias tokios kosmetikos dalis – cinką, geležies oksidus ir pan. Natūralaus grožio šalininkės tokias priemones vertina dėl lengvumo pojūčio, kurį sukuria mineralinės kosmetikos priemonės. Tokia kosmetika ne tik suteikia švytėjimo, tačiau ir tausoja odą, neužkemša porų bei gali apsaugoti nuo žalingo saulės poveikio. Skaidrūs natūralių mineralų milteliai gaminami be talko, dažomųjų ir kvapiųjų medžiagų, konservantų ir kitų odai kenksmingų medžiagų. Mineralinė kosmetika itin lygiai padengia odą, leidžia jai laisvai kvėpuoti, puikiai maskuoja nelygumus. Taip pat tokios priemonės sugeria odos riebalus, todėl net itin riebi oda, padengta tmineraline pudra, visą dieną išlieka matinė.

Kaip rinktis ekologiškus lūpų dažus?

Ko gero, ne viena moteris pritars, jog tobuliausi lūpų dažai yra ne tik tie, kurie suteikia norimą atspalvį lūpoms, tačiau tie, kurie natūraliai sudrėkina lūpų odą. Dauguma ekologiškų lūpų dažų atlieka šią funkciją, kadangi jų sudėtyje randama natūralių aliejų: saulėgrąžų, sviestmedžio, jojobos. Taip pat gali būti alyvuogių vaško, abrikosų branduolių ekstrakto ir kitų natūralių sudedamųjų dalių. Sertifikuoti, ekologiški lūpų dažai, suteiks lūpoms norimą atspalvį, o sudėtyje esančių aliejų dėka – lūpos bus pamaitintos ir sudrėkintos. Kitaip tariant, natūralūs ingredientai užtikrins ne tik nepakartojamą lūpų grožį, bet ir jų sveikatą. Kokybiškuose lūpų dažuose niekada neturėtumėte rasti sintetinių kvapų, dažiklių, konservantų.

Svarbu žinoti

● Ekologiškos dekoratyvinės kosmetikos produktų galiojimo laikas būna trumpesnis nei cheminėmis medžiagomis pripildytos dekoratyvinės kosmetikos. Žinoma, tai nereiškia, kad vos pasibaigus galiojimo laikui, būtina priemones išmesti. Galiojimo datos nurodomos preliminariai ir ne visai tiksliai, todėl jeigu priemonės konsistencija, po nurodyto galiojimo laiko datos išliko nepakitusi, dar galima drąsiai ją naudoti. Šis patarimas aktualiausias vokų šešėliams ir biriai pudrai. Dažniausiai šios priemonės tarnauja ilgiau nei nurodyta.
● Kiek kitaip galiojimo laiką patariama vertinti tokių produktų, kuriuose yra augalinių aliejų, bičių vaško ar kitokių riebalų. Kalbame apie lūpų dažus bei kreminę pudrą. Pastebėjus bet kokių šios kosmetikos pakitimų (kvapo, tirštumo), vertėtų nerizikuoti ir įsigyti naujus produktus.
● Visą ekologišką dekoratyvinę kosmetiką vertėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės. Tokią kosmetiką vertėtų saugoti nuo per didelio sąlyčio su oru.

PR

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia