Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Efektyvūs patarimai, padėsiantys apšiltinti pamatus

Efektyvūs patarimai, padėsiantys apšiltinti pamatus

2734
0

Drėgmė – tai didžiausias pamatų bei rūsio sienų priešas. Grunto bei aplinkos drėgmė, sniegas bei šaltis įsiskverbia į pamatus ir atsiranda pelėsis. Šie aplinkos veiksniai labai kenkia namui, jo konstrukcijai. Vienintelė išeitis, padedanti apsaugoti namų būklę – tai pamatų šiltinimas. Dėl įvairiausių, nuolat iškylančių problemų, tinkamai pasirūpinti pastato būkle nėra lengva. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį norint gerai apšiltinti namus?


Pamatų šiltinimas yra visiškai kitoks nei grindų, sienų ir stogų apšiltinimas. Šiltinant polinius, gręžtinius, plokštuminius pamatus, priešingai nei pastato sienas, mes norime ne tik kokybiškos šiluminės izoliacijos, bet ir kuo geresnio pastato konstrukcijų patvarumo. Jei pamatai įrengti jie turėtų tarnauti ilgiau nei kelis dešimtmečius. Gerai įrengtas šiluminės izoliacijos sluoksnis padės palaikyti jų būklę ir užtikrinti pamatų ilgaamžiškumą. Tai pasiekti jums pavyks tik naudojant kuo geresnes izoliacines medžiagas. Atliekant šiltinimo darbus, tikslumas yra nepaprastai svarbus. Blogai apšiltinus pamatus taisyti atliktą darbą bus labai brangu. Jei neturite šiltinimo patirties, pamatų šiltinimą patikėkite profesionalams. Rūsio bei plokštuminių, polinių, gręžtinių pamatų sienoms reikia daug didesnio atsparumo drėgmei, todėl šiems darbams dažnai naudojama mineralinė akmens vata arba polistereninis putplastis.

Šiltinant senesnio pastato pamatus nukaskite bent metrą žemių, kad pasiektumėte įšalusį gruntą. Prieš darbų pradžią paviršius turi būti kuo švaresnis ir lygesnis. Jei šiltinate polinius pamatus polistereniniu putplasčiu, lygi siena padės plokštėms daug lengviau priglusti prie paviršiaus.

Jei jūsų šiltinamas pagrindas yra apdulkėjęs, nutepkite ji gruntu, lengvai nuplaukite vandeniu arba tiesiog nušluokite. Drėgną paviršių derėtų gerai išdžiovinti ir jei įmanoma – pašalinti drėgmės šaltinį, kenkianti pamatų būklei. Riebalų dėmes privalo būti pašalintos. Tai padaryti jums padės specialūs plovikliai bei švaraus vandens spūdis. Atplyšusias, sutrupusias, pūslėtas pagrindo vietas reikia sutvarkyti ir pašalinti, bet šiems darbams naudoti tik pagrindo galingumą užtikrinančias medžiagas. Bet kokias, pagrindą dengiančias medžiagas ar nelygumus reikia sutvarkyti. Jei nuolat pastebite pasikartojančius įtrūkimus, nepradėkite šiltinimo darbų, kol nerasite ir nesutvarkysite šios problemos.

Norint tinkamai apšiltinti pastato pamatus, būtinai atlikite hidroizoliaciją. Pamatus galite kruopščiai uždengti hidroizoliacine mastika. Prilydžius, užtepus ar priklijavus šią medžiagą ženkliai sumažinsite į pamatus prasiskverbiančios drėgmės kiekį. Žinoma, visiškai išvengti drėgmės yra neįmanoma. Pamato apačios, kuri liečiasi su gruntu, nėra kaip apšiltinti, tačiau šis nedidelis kiekis betone yra pakenčiamas. Pamatų šiltinimui pasirinktai medžiagai didelį poveikį turi drėgmė ir grunto slėgis, todėl prieš grunto nusėdimą bei sutankėjimą reikia įsitikinti, jog šiltinimo medžiaga nepakeitė formos. Tinkamam pamatų apšiltinimui labiausiai tinka drėgmei, su kuria nuolat teks kovoti, atsparios medžiagos. Savo namo pastato apšiltinimui žmonės plačiausiai naudoja polisterininį putplastį arba mineralinę akmens vatą.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia