Visi žinome kaip yra svarbu, kad knyga lydėtų žmogų nuo pat gimimo, kokia yra neišmatuojama skaitymo nauda. Juk skaitymas ne tik suteikia informacijos, bet ugdo kūrybingumą, vaizduotę, protines galias. Gaila, bet knygas neišvengiamai baigia išstumti kompiuteriai, televizija. Padėti mokinukams pamilti knygas, skatinti juos skaityti yra vienas iš svarbiausių pradinukų mokytojo uždavinių.
Skatindama įtraukti vaikus į aktyvių skaitytojų gretas, naudoju daug įvairių skaitymo skatinimo metodų. Pastebėjau, kad didesnės naudos duoda ir tokie netradiciniai metodai kaip skaitymo aplinkos keitimas. Su mokiniais dažnai užsukame ne tik į mokyklos biblioteką, bet labai dažnai aktyviai lankomės ir miestelio bibliotekoje.
Štai praėjusią savaitę, tik praūžus „Dėdės Rudenėlio derliaus“ šventei, mūsų Želvos vidurinėje mokykloje ir miestelyje su trečios klasės mokinukais sugužėjome į dar rudens gėrybėmis kvepiančią bendruomenės salę, kur mus pasitiko miestelio bibliotekininkė Danguolė Gabinaitienė. Netradicinėje aplinkoje, apžiūrėję „Dėdės derliaus“ bei Želvos kultūros namų meno vadovo Juozo Vasiliausko darbų parodas, kartu skaitėme knygutę, aptarėme ją, juokavome… Visi kartu nutarėme: drauge su knyga – įdomiau.
Esame dėkingi savo miestelio bibliotekininkei D. Gabinaitienei už svetingumą, informaciją, linksmas ir įdomias akimirkas keliaujant į „Stebuklingą knygelių šalį“. Tikiuosi, dar dažnai susitiksime, o mano trečiokai suras dar daug draugų knygų puslapiuose.
Želvos vidurinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Butkienė
Nuotraukoje: Želvos vidurinės mokyklos trečios klasės mokinukai kartu su miestelio bibliotekininke
D. Gabinaitiene