Dėl nevalytų gatvių kaista aistros

    985
    0

    P1040288

    Rajono savivaldybės skelbtus konkursus laimėjusioms įmonėms sunkiai sekasi tinkamai prižiūrėti miesto gatves ir šaligatvius šią žiemą. Tad kai kurie ukmergiškiai nutarė patys imtis iniciatyvos ir savo jėgomis bei lėšomis valyti užsnigtus šaligatvius ar sunkiai išvažiuojamas gatves. Tačiau nudirbę komunalininkų nekokybiškai atliktus darbus, jie ne tik nesulaukė savivaldybės padėkos, bet iš policijos gavo įspėjimus ar baudas.

    Prieš savaitę jau rašėme, kad Vilniaus gatvėje gyvenantis, Dainius Igiela, valė komunalininkų nevalytą šaligatvį. Jų paliktą sniegą jis bėrė ant važiuojamosios gatvės dalies. Už šį poelgį jis užsidirbo įspėjimą iš policijos.

    Prieš kelias dienas į mus kreipėsi Utenos gatvės gyventojas Danas E. Vyriškis pasakojo, kad jie su kaimynais, pirmosiomis metų dienomis, pasisamdė traktorių ir iš sniego gniaužtų išvadavo Utenos gatvę. Pasak šios gatvės gyventojų, komunalininkų technika čia apsilanko retai, o jei ir valo senamiestyje su miesto piliakalniu besiribojančią gatvę, tai tik vieną jos pusę. Tad gyventojams nelieka vietos automobiliams pastatyti.

    Gyventojai apstulbo kuomet parvykę į namus, nuvalytą gatvės dalį rado užstatytą automobiliais, atvykusiais į gatvėje įsikūrusią kavinę ar kitas įmones. Tuomet Danui trūko kantrybė ir jis automobilį paliko neužimtoje, kitoje gatvės pusėje. Tačiau jo automobilis galutinai užtvėrė pravažiavimą šia siaura senamiesčio gatvele.

    Supykę gatvės gyventojai, kad jų lėšomis išvalytą gatvę užstatė čia negyvenančių žmonių automobiliai, iškvietė policijos pareigūnus. Gyventojai neteko žado, kuomet pareigūnai pasiūlė ne atvykėliams, o šioje gatvėje gyvenančiam Danui patraukti automobilį. Policininkai neatlyžo ir po gyventojų aiškinimų, jog miesto gatvę jie nusivalė patys.

    Beje, šioje gatvėje nėra ženklų draudžiančių stovėti automobiliams. Kadangi Danas kategoriškai atsisakė patraukti automobilį motyvuodamas tuo, kad nėra kur jo statyti, pareigūnai jam nutarė skirti 20 litų baudą.

    Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rpk Viešosios tvarkos skyriaus ir kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Butėnas vilkmerge.lt sakė, jog šiuo atveju pareigūnai pasielgė teisingai. Kelių eismo taisyklės (KET) numato, kad gyvenvietėse sustoti ir stovėti galima ir kairėje pusėje keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, (KET 147 p.). Šiuo atveju Utenos g. ir yra toks kelias.

    Vadinasi automobiliai, kurie stovi kairėje gatvės pusėje KET nepažeidžia. Dano E. automobilis SAAB pastatytas toje vietoje, kur aiškiai matosi provėžos, vadinasi toje vietoje kur vyksta eismas. KET draudžia palikti stovėti transporto priemonę, kuri kliudytų kitų transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui, (KET 155.10 p.). Tai kas trukdo eismui: ar keli pagal KET palikti automobiliai, ar vienas paliktas stovėti ten, kur vyksta eismas? – retoriškai klausė pareigūnas.

    Utenos g. gyventojai taip pat pasipiktinę savivaldybės kabinetuose sėdinčiais valdininkais. Kadangi šioje miesto centre esančioje gatvelėje vyksta intensyvus eismas, gyventojai nutarė prašyti, kad savivaldybės valdininkai Utenos gatvėje, nustatytų vienos krypties eismą. Be to ties pirties griuvėsiais gatvė ir taip susiaurėja iki vienos eismo juostos, nors ženklų kurių eismo dalyvių pirmenybė – nėra. Pasak gyventojų, rajono savivaldybėje jiems buvo pasiūlyta surinkti gatvės gyventojų parašus ir tuomet bus sprendžiama, ar šioje gatvėje organizuoti vienos krypties eismą. „Mes turime už valdininkus nudirbti visus darbus, o tuomet jie neišeidami iš šiltų kabinetų suteiks mums malonę, galbūt pakeis eismą gatvėje” – piktinosi viena Utenos gatvės gyventoja.

    vilkmerge.lt

    P1040278

    P1040279

    P1040280

    P1040283

    P1040284

    P1040287

    P1040289

    Dano E. nuotraukos

    Prieš kelias dienas gavome ir skaitytojos Kristinos laišką, kuriame moteris skundėsi, kad ji ir dalis jos kaimynų yra įkalinti namuose, nes negali, nerizikuodami gyvybėmis, pasiekti net artimiausios autobusų stotelės. „Po Kauno g. remonto ir prie Likmerė gamyklos esančio dviračių tako rekonstrukcijos, buvome atkirsti nuo dabar ten įrengto šaligatvio, o priversti eiti žvyruotu kelkraščiu. Vasarą norėdami pasiekti šaligatvį turime šokinėti per melioracijos griovį. Tačiau vasarą turime nors pasirinkimą – eiti žvyruotu kelkraščiu, kuris šiltuoju metų laiku yra pakankamai platus. Tuo tarpu žiemą šaligatvio nepasieksi, nes viskas užsnigta, o ir prasikasus, per melioracijos griovį jau nepašokinėsi, ypač tokią žiemą kaip ši. Eiti kelkraščiu nėra kaip, nes jo paprasčiausiai beveik nelieka. Kelininkai kelią nuvalo tik automobiliams, kelkraščio praktiškai nepalieka arba juo eiti gali tik vienas žmogus, tačiau ką daryti, kai eini su mažais vaikais? Sunkiasvorės mašinos važiuoja prie pat, esant slidžiai kelio dangai, tokie pasivaikščiojimai gali liūdnai baigtis, ypač tamsiu paros metu.

    Skaitytoja mano, kad problemą nesunku išspręsti ir ji nekainuotų labai brangiai: nereikia tiesti nei šaligatvių, nei perėjų rengti, o dėl geresnio kelių valymo taip pat vilčių nededa. „Negi kiekvieną žiemą „kariausi” su kelininkais dėl to, ar nuvalė, ar ne.”. Prieš kelio rekonstrukciją, gyventojai laisvai galėjo pasiekti šaligatvį (buvusį dviračio taką) per melioracijos griovį padarytą perkasą, kuri po remonto buvo panaikinta. Todėl gyventojai siūlo sugrąžinti tą perkasą, jai padaryti užtektų tik atvežti žemių ir padaryti pervažiavimą. Tuomet žiemą gyventojams užtektų tik nusikasti sniegą ir nebereikėtų rizikuoti gyvybėmis, einant keliu, kuriuo itin intensyvus eismas. Kristina supranta, kad tam tikroms institucijoms galbūt atrodo, kad toks būdas irgi rizikingas gyvybei, nes tuomet gyventojai vaikšto per gatvę ne per perėją ir pan., tačiau čia nėra taip tankiai apgyvendintas rajonas, kad staiga pradėtų visi per gatves lakstyti, tuo labiau, kur pereiti gatvę 3 metrus, o kur rizikuoti gyvybe einant kelis šimtus metrų.

    Miesto seniūnas Stasys Jackūnas vilkmerge.lt pasakojo, kad apie šią problemą jam buvo pranešta ir jis pats asmeniškai buvo nuvažiavęs apžiūrėti situacijos. Jis sutiko, kad skaitytoja buvo teisi ir gyventojams tikrai keblu pėsčia pasiekti miestą ar net artimiausią autobusų stotelę. Vienintelė išeitis gyventojams, kreiptis į savivaldybę su prašymu spręsti šią problemą, nurodant ir šios problemos sprendimo būdus.

    kaunog1

    kaunog3

    saligatvislikmere

    Kitoje gatvės pusėje gan gerai šią žiemą valomas šaligatvis, tačiau gyventojai juo naudotis neturi galimybių

    vilkmerge.lt nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia