Dėl darbo karštyje

    0
    silntam
    Įsibėgėjusi vasara dovanoja permainingus orus: tiek palankius, tiek ir ne itin palankius darbui. Atkreiptinas dėmesys, kad karšti orai sukuria naują pavojų darbo vietose – organizmo perkaitimą. Valstybinė darbo inspekcija primena, kad darbdavys, atlikdamas Darbo kodekse nurodytą pareigą saugiai organizuoti ir vykdyti darbą, privalo įvertinti galimą riziką darbuotojų saugai ir sveikatai ir šiuo atveju taip pat atsižvelgti į, nors laikiną, tačiau gresiantį sveikatai, o gal ir gyvybei pavojų.

    Organizmo perkaitimas galimas aplinkos temperatūrai esant aukštesnei už žmogaus kūno temperatūrą. Įprastai perkaistama, kai yra aukšta oro temperatūra, didelė santykinė oro drėgmė, kai būnama nevėdinamose patalpose ar labai daug ir sunkiai dirbama karštos aplinkos sąlygomis (pvz., šiltnamyje, atliekant lauko darbus ir t.t.).

    Ypatingą dėmesį reikia skirti lauko sąlygomis dirbantiems darbuotojams: jų apranga turėtų būti natūralaus pluošto, šviesi, lengvai ir gerai praleidžianti prakaitą, galva pridengta natūralaus pluošto apdangalu, o akys būtinai apsaugotos akiniais. Statybvietėse darbuotojams neleistina dirbti išsirengus iki pusės, ir net karštymečiu – be šalmų. Rekomenduotina, esant galimybei, darbus organizuoti taip, kad kuo daugiau būtų dirbama pavėsyje, taip pat atsižvelgti į aplinkybę, kad pavojingiausias tarpsnis karštuoju metų laiku – nuo 11 iki 17 val.

    Perteklinei šilumai darbo vietose pašalinti taikomas natūralus (per stoglangius, langus) patalpų vėdinimas, naudojamos patalpose įrengtos vėdinimo sistemos. Darbuotojams turi būti numatytos poilsio pertraukos poilsio kambariuose, kur oro temperatūra yra kiek žemesnė nei darbo vietose.

    Atkreiptinas dėmesys, kad dirbant karštyje (kenksmingomis sąlygomis), darbuotojams būtinos specialios pertraukos. Jų laiką bei dažnumą darbdavys nustato savo nuožiūra, tačiau ne rečiau nei kas 1,5 val. Darbo vietose taip pat reikia atsižvelgti ir į organizmo poreikį karštą vasaros dieną gauti daugiau skysčių. Karštymečiu būtina dėmesingiau pasirūpinti vaikų ir paauglių darbo organizavimu bei sąlygomis.

    Daugiau informacijos apie darbą karštyje galima rasti Valstybinės darbo inspekcijos svetainėje internete, adresu www.vdi.lt, arba pasikonsultuoti su Valstybinės darbo inspekcijos specialistais.

    www.sxc.hu nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia