Balandžio 29 dieną Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija priėmė tarptautinio Comenius projekto „Des voies européennes pour la voie de la reussite“ („Daug europietiškų kelių – vienam sėkmės keliui“) partnerius iš 6 šalių: Lenkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos.
Į Ukmergę atvyko 19 mokytojų ir 16 mokinių tęsti rudenį pradėtos projekto veiklos – susipažinti su profesijų realybėmis ir pasiruošti žengimui į darbo pasaulį tiek savo šalyje, tiek svetur. Pirmadienio dienotvarkė buvo aktyvi ir įvairiapusė: svečius gimnazijoje su duona ir druska pasitiko projekto dalyvių-lietuvių grupė, folklorinė grupė „Svetlyčia“ atliko koncertinę programą, svečius sveikino gimnazijos direktorius Valentinas Gendvilis, gimnazistai.
Projekto dalyviams įteikti ženkleliai su projekto logotipu, kurį rinko visos šalys, o jo autorius – mūsų gimnazijos mokinys Domantas Kiaušinis (1a). Projekto grupė prisiminė susitikimų Lenkijoje ir Ispanijoje akimirkas, nauji komandų nariai trumpai papasakojo apie save, kartu pasižiūrėjo filmą apie Lietuvą.
Iki pietų mokytojai dirbo ties tarpiniu projekto rezultatu – buvusių mokinių bei neseniai mokyklas baigusių mokinių anketų analize. Taip pat aptartos būsimo vizito Rumunijoje ateinantį rudenį gairės. Darbo grupė suformulavo dvi užduotis – iki birželio 15d. komandos turi pateikti formuluotes apie profesinio orientavimo pobūdį jų mokyklose – kas yra daroma profesinio orientavimo srityje, kodėl ir ką reikia keisti. Užduotis iki vizito Rumunijoje – sukurti 2 interviu su darbdaviu dialogus, kuriuos mokiniai pildys, po to suvaidins sukurtas situacijas, jas nufilmuos ir sukurs videoklipą.
Moksleiviai tuo metu dalyvavo lietuvių kalbos ir dailės pamokose. Kalbines svečių kompetencijas plėtojo ir papildė mūsų gimnazistai, na, o menas turi savo kalbą, kuri ypatinga tuo, kad nereikalinga jokia kalba Gimnazistai ir svečiai kartu piešė didelį Europos medį, kuris bus eksponuojamas ketvirtadienį, baigiantis šalių vizitui.
Po pietų projekto dalyviai vyko į Ukmergės Pramonės ir amatų rūmus peržiūrėti ir vertinti šio vizito užduoties – jau sukurtų videoklipų apie įvairias profesijas.
Projekto koordinatorės – Anie Cheraut (Prancūzija) ir Alma Kubrakovienė (Lietuva) – kuria šiltą bendravimo atmosferą komandoje. Pagrindinė projekto kalba prancūzų, bet projekto dalyviai taip pat bendrauja anglų kalba. Pasak lenkų pedagogės Zofijos Minkiewicz, svarbiausia tai, kas atsispindi mūsų veiduose ir kas sklinda iš širdies.
Comenius projekto informacija