Darbuotojams suteikta teisė sustabdyti darbo sutarties vykdymą

    0
    darb
    2010 m. rugpjūčio 1d. įsigalioja Darbo kodekso pakeitimai ir papildymai, iš kurių svarbiausias yra tas, kad Darbo kodeksas papildytas 1231 straipsniu, numatančius teisę darbuotojui sustabdyti darbo sutarties vykdymą, jeigu darbdavys ilgiau kaip du mėnesius iš eilės nevykdo savo įsipareigojimų. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Aldona Jašinskienė sako, jog ši nuostata yra ypač aktuali, kadangi vis daugiau atvejų, kai darbdavys vėluoja mokėti darbo užmokestį. Įsigaliojus naujai kodekso redakcijai (t.y. nuo rugpjūčio 1 d.), jeigu darbdavys du mėnesius nevykdys savo įsipareigojimų, darbuotojai galės savo iniciatyva sustabdyti darbo sutarties galiojimą. Tačiau labai svarbu laikytis įstatyme numatytos tvarkos, t.y. darbdavį įspėti prieš tris darbo dienas raštu . Vieną rašto egzempliorių būtinai pasilikite sau!

    Žemiau pateikiama pilna straipsnio redakcija:

    ,,1231 straipsnis. Darbo sutarties vykdymo sustabdymas, darbdaviui nevykdant savo įsipareigojimų

    1. Darbuotojas turi teisę laikinai iki trijų mėnesių sustabdyti darbo sutarties vykdymą raštu įspėjęs darbdavį prieš tris darbo dienas, jeigu darbdavys ilgiau kaip du mėnesius iš eilės nevykdo savo įsipareigojimų, numatytų teisės aktuose, darbo ar kolektyvinėje sutartyje, darbuotojui arba ilgiau kaip du mėnesius iš eilės nemoka viso priklausančio darbo užmokesčio. Šiuo atveju darbuotojas atleidžiamas nuo pareigos atlikti savo darbo funkcijas ir jam darbo užmokestis nemokamas.

    2. Laikinas darbo sutarties vykdymo sustabdymas pasibaigia kitą dieną po to, kai darbuotojas raštu atšaukia laikiną darbo sutarties vykdymo sustabdymą arba kai darbdavys visiškai įvykdo savo įsipareigojimus darbuotojui ir jį apie tai informuoja arba kai pasibaigia trijų mėnesių terminas.

    3. Jeigu darbuotojas pagrįstai sustabdo darbo sutarties vykdymą, darbdavys sumoka jam ne mažesnę kaip vienos minimaliosios mėnesinės algos dydžio kompensaciją už kiekvieną mėnesį.

    4. Darbuotojas, nepagrįstai sustabdęs darbo sutarties vykdymą, įstatymų nustatyta tvarka atsako už darbdaviui padarytą žalą.”

    www.sxc.hu nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia