Pradinis Gyvenimas Žmonės Dainius Vyšniauskas: „Ugniagesio profesija lydi visą gyvenimą”

Dainius Vyšniauskas: „Ugniagesio profesija lydi visą gyvenimą”

4345
1

Nuo 2016 metų lapkričio 4 dienos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pareigas eina 32 metų Dainius Vyšniauskas, prieš tai nuo 2009 metų ėjęs viršininko pavaduotojo pareigas. Vieta atsilaisvino po to, kai prieš tai ėjęs viršininko pareigas Rimvydas Lukošius išėjo į pensiją.


Dainius Vyšniauskas greičiausiai galėtų būti puikus pavyzdys visiems, kaip reikia nebijoti keisti ką nors savo gyvenime ir į viską žiūrėti optimistiškai.

Kaip pasakoja D. Vyšniauskas, su Ukmerge jis neturėjo nieko bendro. Pats kilęs iš Rokiškio, vėliau mokytis įstojo į Vilnių. Ten VGTU baigė gaisrinės saugos magistrą. 2004 metais gavo pasiūlymą dirbti Ukmergėje paprastu ugniagesiu-gelbėtoju. Teko važinėti iš Vilniaus arba Rokiškio. Vėliau perėjo dirbti į Vilnių, kilo pareigose, kol 2009 metais, atsiradus laisvai viršininko pavaduotojo vietai Ukmergės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, nusprendė dalyvauti konkurse ir jį laimėjo, tiesa, tik iš antro karto. Nuo tada visas jo gyvenimas verda Ukmergėje.

„Ukmergėje neturėjau jokių giminių ar pažįstamų. Pradžioje, man, tokiam vienišam jaunuoliui, niekas net buto nenorėjo nuomoti, nes galvojo, kad bus „bardakas”. Bet pamažu įsitvirtinau. Kadangi mėgstu aktyvią veiklą, pradėjau burti dviračių entuziastus, vėliau ši veikla išaugo į asociaciją „Žaibas”. Vasaros metu nuomoju baidares, važinėju motociklu, dviračiu. Žiemos metu jau 8 metus iš eilės su draugais važiuojame slidinėti į kalnus. Taip pat Ukmergėje padedu išlieti ledą čiuožyklai Ukmergės Senamiesčio pagr. mokykloje bei pats vakarais mėgstu pačiuožinėti. Taigi laisvalaikio veiklos man tikrai netrūksta, nors pastaruoju metu dėl naujų pareigų ir naujų darbų, laisvalaikio veikla ir šiek tiek nukenčia, „-  pasakojo D. Vyšniauskas.

Ukmergėje vaikinas surado ir savo asmeninę laimę. „Subūriau dviratininkų grupelę dalyvauti dviratininkų renginyje, kuris masiškai vyko per visą Lietuvą. Tuo metu Ukmergėje susirinko tik 8 žmonės. Bet tada ir susipažinau su mergina, kuri vėliau tapo ir mano žmona. Šiuo metu turime ir dviejų metukų mažylį. Ukmergėje man labai patinka, ypač gamta, todėl iš čia nenorėčiau išvažiuoti,” – dalinosi atsiminimais D. Vyšniauskas.

„Likimas tarsi pats vedė ugniagesio-gelbėtojo keliu. Mano giminėje daug ugniagesių – tėvas buvo Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, senelis taip pat ugniagesys, mano brolis  dirba vyresniuoju specialistu Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Visa mano vaikystė praleista kartu su tėvu, matant jo kaip ugniagesio darbą. Net aš pats esu gimęs gegužės 4 – ugniagesio dieną,” – kalbėjo D. Vyšniauskas.

Dažniausiai su nauju vadovu, papučia ir nauji vėjai. Taigi kokios naujovės laukia Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.

„Planų ir tikslų yra nemažai, tiesa, jų atskleisti dar nenorėčiau, nes esame priklausomi nuo finansavimo ir viskas priklausys nuo esamų pinigų. Tačiau ir toliau mūsų tikslas išliks žmogus ir mūsų pagalba jam. Stengsimės kuo greičiau ir efektyviau suteikti pirmąją pagalbą. Pirmiausia labai svarbu yra prevencija. Geriausia, kai mūsų net nereikia kviesti, o žmonės saugosi patys ir tie gaisrai ar nelaimės nekyla. Taip pat sieksiu, kad žmonės dažniau matytų mūsų pareigūnus mieste, renginiuose, mokyklose, darželiuose. Svarbu, šviesti žmones apie gaisrinę saugą ir būdus apsisaugoti nuo nelaimių.
Didelį dėmesį skirsiu ugniagesių parengimui ir mokymui. Sieksiu rasti resursų, kad mažinti biurokratinį aparatą ir žmogui nereikėtų pažymos ar kitų duomenų laukti 20 dienų, ją galėtų gauti žymiai greičiau. Taip pat lapkričio mėnesį Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba žengė ir į interneto erdvę. Naujausius pranešimus apie įvykius ir kitą aktualią informaciją galima sužinoti Facebook puslapyje UkmergėsPGT, ” – pristatė planus D. Vyšniauskas.

Daugeliui įdomu ir pati Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos struktūra.

Ukmergės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai vadovauja Tarnybos viršininkas, kuriam pavaldus viršininko pavaduotojas. Yra 3 Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai, kurių veikla gaisrų tyrimas, priešgaisrinė prevencija ir kt., ir vyriausiasis specialistas. Iš viso yra 4 pamainos, kuriose yra po 8-9 pareigūnus.  Pamainoje išlaikoma po 6-7 žmones kasdien. Rajone yra dar 7 ugniagesių komandos, kur budi po 1-2 žmones. Taigi mūsų rajoną saugo 20 ugniagesių visą parą.

Įdomu:
Iš viso yra trys automobiliai. Pagal tai, kokius matote automobilius, galite žinoti į kokį įvykį  skuba ugniagesiai-gelbėtojai.

Jei išvažiuoja 1 automobilis – važiuoja į smulkius įvykius, kuriuose nereikia ypatingos pagalbos: dega šiukšlių konteineriai ir pan.

Jei važiuoja du automobiliai –  vykstama į gelbėjimo darbus (mieste ar rajone) ar automobilio gaisrą.

Jei važiuoja trys automobiliai, tame tarpe ir vandenvežis – tai namo ar buto gaisras.

Jei važiuoja kopėčios –  važiuojama į daugiabutį.

Jei važiuoja viena mašina – važiuojama į  gelbėjimo darbus arba pagalba į rajoną. Rajone telkiamos trys artimiausios: dvi iš kaimo ir viena iš miesto.

Jei važiuoja 1 mašina ir vandenvežis – netoli rajone gaisras. Dar viena prisijungs iš rajono.

Jei prikabinta valtis ir įjungti švyturėliai – skęsta žmogus arba mašina vandenyje.

Jei prikabintas siurblys – miško gaisras ar vieta, kur sunku privažiuoti.

vilkmerge.lt

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia