Dainų šventė baigėsi žiedlapių lietumi

    1502
    0

    tr3 copy

    33 chorai ir 1000 dalyvių, Lietuvos kariuomenės orkestras, operos solistas Dainius Puišys, minia žiūrovų. Taip galima apibūdinti 11-ąją respublikinę politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventę „Leiskit į Tėvynę“, vykusią Ukmergėje.

    Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis už mirusius ir gyvus politinius kalinius ir tremtinius šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Po mišių šventės dalyvių eisena dainuodama žygiavo iki paminklo „Lituania Restituta“. Šventės dalyvių buvo tiek daug, kad pirmiesiems pasiekus paminklą, kiti dar tebebuvo Bažnyčios gatvėje. Prie paminklo vykusią šventės pradžią, pavadintą „Po Laisvės paukščio sparnais“, vedė aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas.

    Nuaidėjus 20-čiai švč. Trejybės bažnyčios varpo dūžių į aikštės vidurį iš visų pusių pradėjo rinktis ryšuliais ir lagaminais nešini tremtiniai. Juos įkūnijo Šventupės romansinio dainavimo ansamblis ,,Šermukšnėlė“ ir Kultūros centro Vidiškių filialo folkloro ansamblis ,,Ulyčia“. Muzikantų ir choristų bendrai sudainuota daina „Kur tas dulkėtas traukinys“ ne vienam išspaudė ašarą.

    {youtube}F8PXOAICRmI{/youtube}

    vilkmerge.lt video

    Susirinkusius sveikino Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, rajono meras Algirdas Kopūstas, seimo narės – Vincė Vaidevutė Margevičienė ir Agnė Bilotaitė, perdavusios seimo pirmininkės Irenos Degutienės ir ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus sveikinimus, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Povilas Jakučionis. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės skyriaus pirmininką Albiną Zailską apdovanojo padėkos raštu.

    Prieš šventę savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka surengė eilių apie tremtį konkursą, kuriame dalyvavo 21 literatas. Šio konkurso laureate tapo Leonora Jankeliūnienė. Minėjimo metu vedantiesiems paskaičius konkursantų eiles, L. Jankeliūnienė buvo apdovanota Rimanto Zinkevičiaus skulptūra „Angelas“. Tylos minute pagerbus išėjusius Anapilin, padėjus gėles prie paminklo, nuskambėjo daina „Žemėj Lietuvos“.

    Dainų ir poezijos šventei persikėlus į Miesto stadioną, chorai apėjo garbės ratą aplink stadioną. Koncerte, kuriame vienu metu dainavo visi chorai, skambėjo ir dvi premjeros. Tai „Tremtinio rauda“ (muzika ir žodžiai Alfonso Staponkaus) ir finalinė daina „Legendų miestas“, atlikta chorų ir solisto D. Puišio. Šiam kūriniui muziką ir žodžius sukūrė ukmergiškiai – Petras Pilka ir Antanas Palidauskas. Pasibaigus šiai dainai ant šventės dalyvių ir žiūrovų pasipylė žiedlapių lietus, kurie buvo barstomi iš padangėje nardančio sraigtasparnio.

    Šventėje pasirodė Kultūros centro vaikų tautinių šokių kolektyvas bei merginų tautinių šokių kolektyvas „Vilkmergė“, „Šilo“ vidurinės mokyklos jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Volungė“ ir Želvos vidurinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Želvelė“, Technologijų ir verslo mokyklos tautinių šokių kolektyvas, Antano Smetonos gimnazijos tautinių šokių kolektyvas, Kultūros centro linijinių šokių kolektyvas ,,Visada“, kanklių trio.

    Po paskutinės nuskambėjusios dainos, rajono meras A. Kopūstas sveikino šventės dalyvius, apdovanojo dirigentus ir chorų vadovus. Kadangi kiekvienais metais šventė vyksta vis kitame mieste, šventės vyriausioji dirigentė, Ukmergės kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choro „Tremtinys“ vadovė Julė Juodienė pereinamąją batutą – dirigento lazdelę perdavė kitos šventės šeimininkams – Kaunui.

    Arvydas Pėšina

    {youtube}L0_KyYUemG8{/youtube}

    vilkmerge.lt video

    {besps}leiskit{/besps}

    vilkmerge.lt ir autoriaus nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia