„Baltoje pelėdoje“ – jauno žmogaus ieškojimai

    1007
    0

    _DSC9840

    Neseniai režisierius Kęstutis Česnaitis surengė savo kūrybos vakarą. Jo metu žiūrovams buvo pristatyti du filmai: premjerinis „Balta pelėda“ ir 1996 metais sukurtas „Persikūnijimas“. Vakaro metu buvo padėkota visiems prisidėjusiems prie filmo kūrimo, savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Julius Zareckas įteikė padėkos raštus aktoriams ir rėmėjams.

    Pasakodamas apie kūrybą ir vakarą K. Česnaitis sakė, kad tuo metu buvusi mėnulio pilnatis iškvietė prisiminimus bei suteikė peno pamastymams apie žmogų – menininką. Prisiminimus prieš vakarą paskatino ir jau 10 metų gyvenanti Norvegijoje Rima Jankuvienė, kuri prieš 15 metų nufilmuotame „Persikūnijime“ sukūrė vieną pagrindinių vaidmenų. Netikėtai, artėjant kino vakarui, ji paskambino režisieriui ir pasiūlė susitikti kavinėje.

    Kalbant apie „Baltą pelėdą“ K. Česnaitis sako, kad, išlaikant ribą tarp fantazijos ir realybės, filme norėta atskleisti jauno žmogaus ieškojimų, savęs įprasminimo kelią. Čia paliestas dailininko, menininko kūrybos kelio ieškojimas. Filme įsimylėjęs žmogus nesugeba elgtis nustatytose ribose, jam tampa nesvarbu ką mylėti – ar karalių, ar elgetą. Tada žmogus pasipriešina sistemai.

    Režisierius pasakoja, kad su operatoriumi Dainiumi Vytu gerai suprato ir jautė vienas kitą. Todėl ir nufilmavo daug medžiagos. Tačiau pats filmas tik 28 minučių trukmės.

    Vakaro metu dėkota „Kurėnų užeigos“, kur buvo kuriama filmo siužetinė linija, savininkei Gemai Pastuškovienei. Režisierius taip pat dėkoja architektui Gintarui Karveliui, kunigui Dainiui Kalonaičiui – už filmavimui suteiktas patalpas, Kęstučiui Zabielai už filme panaudotus archyvinius kadrus. Pastarasis, beje, yra „Persikūnijimo“ operatorius.

    Filmo muzikinis apipavidalinimas – Egidijaus ir Evaldo Darulių. Jų muzika pakėlė filmo dinamiškumą, perteikė bėgimo ir nerimo jausmą. Raminta Naujanytė dainuoja „Baltą pelėdą“, kuri yra filmo vedančioji gaida. Dainos tekste taip pat kalbama apie žmogų, jo ieškojimo kelią, bandymą pritapti prie visuomenės. Specialiai filmui Sergejus Kornejevas su Jolanta Gražulevičiene sukūrė šokį. Tačiau filme sušoktas tik jo fragmentas.

    K. Česnaitis taip pat dėkojo Kultūros centro renginių organizatorei Gražvydai Tušienei, kuri nuosekliai vykdo lietuviškų filmų vakarų ciklą. Ši kryptinga veikla išaugino lietuviško kino gerbėjų grupę.

    vilkmerge.lt

    E.Darulio nuotr.

    _DSC9844

    _DSC9872

    _DSC9873

    _DSC9874

    _DSC9877

    _DSC9906

    _DSC9926

    _DSC9931

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia