Baigiantis šildymo sezonui vėl kyla aistros dėl šilumos ūkio

    1363
    0

    silo_katiline_006Rajono savivaldybė savo pranešime kaltina Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK), kad dėl jos neveiklumo rajono gyventojai gali prarasti milijoninę ES paramą.

    Tuo tarpu (VKEKK) tvirtina, kad savivaldybė –  savo rajono šeimininkai, tad šios dienos situaciją patys jie ir sukūrė. Neoficialus šios dienos opozicijos lyderis Arūnas Dudėnas įsitikinęs, kad šiuo pranešimu dabartiniai rajono vadovai bando paslėpti savo neveiklumą bei nekompetenciją. Nepriklausomybės akto signataras Kęstutis Grinius mano, kad artėja momentas, kuomet savivaldybė bus priversta kelti šilumos tiekimo kainas gyventojams. Todėl rajono vadovai ir ieško naujų kaltininkų bei bando nukreipti dėmesį nuo savo nekompetencijos sprendžiant šilumos ūkio klausimus.

    Ukmergės rajono savivaldybės pranešimas:

    Praėjus beveik metams nuo tada, kai Ukmergės rajono savivaldybė dėl grubių sutarties pažeidimų nutraukė sutartį su privačiu šilumos operatoriumi, (VKEKK) vis dar nėra išsprendusi licencijos klausimo. Dėl tokio neveiklumo Ukmergės savivaldybė ir ukmergiškiai gali prarasti ES finansavimą svarbiems projektams.

    Ukmergės regionas turtingas mediena, tad, siekdama dar labiau atpiginti šilumą, Ukmergės rajono savivaldybė buvo suplanavusi 11-12 MW biokatilų statybas, kurioms reikia 15 mln. litų. Šiemet iki gegužės 16 d. per Lietuvos verslo paramos agentūrą galima gauti 50 proc. biokatilų statybos finansavimą.

    Pasak  savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjo Rimo Jurgilaičio, tik nuo VKEKK priklausys, ar savivaldybė suspės laiku pateikti paraišką Lietuvos verslo paramos agentūrai.

    „Jeigu VKEKK nepakeis UAB „Miesto energija“ licencijos, savivaldybė praras 7,5 mln. litų, o gyventojai kasmet – 2-4 mln. litų, nes būtent tiek jie sutaupytų, jeigu būtų pastatyti biokatilai. Taigi, VKEKK neveikimas daro didelę žalą viešajam interesui“, – teigia R. Jurgilaitis.

    Nepaisant to, kad VKEKK – vykdomoji institucija ir ji turi pati priimti sprendimus, licencijų klausimą spręsti atsisakė motyvuodama, kad jį išspręsti turi teismai. Šilumos tiekimo licencijos klausimą jau sprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas. Jis nurodė, kad UAB „Miesto energija“ licenciją VKEKK pakeisti, išbraukiant Ukmergės rajono teritoriją, turėjo dar 2010 m. liepą. Nepaisant to, kad teismas išsamiai pasisakė licencijos klausimu, VKEKK jo nevykdė ir apskundė.

    Jeigu aukštesnės instancijos teismas Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą paliks galioti, o savivaldybė nespės pateikti paraiškos paramai gauti, ji neatmeta galimybės kreiptis į teismą ir reikalauti, kad valstybė kompensuotų prarastus milijonus.

    Loreta Kimutytė (VKEKK) Bendrųjų reikalų skyrius vedėja.

    Rajono savivaldybė savo rajono šeimininkė, tad šios dienos situaciją jie patys ir sukūrė. Kiekviena teisme dalyvaujanti šalis turi teisę skųsti teismo priimtus sprendimus. Tad šia teise komisija ir pasinaudojo minėtu atveju.

    Arūnas Dudėnas.

    Manau, kad šiuo pranešimu savivaldybės vadovai bando paslėpti savo neveiklumą bei nekompetenciją. Per pirmąjį šios kadencijos tarybos posėdį meras pareiškė, kad prisiima visą atsakomybę dėl šilumos ūkio reikalų. Mūsų koalicija, ruošdama programą, žinojo apie galimybę gauti paramą biokatilų įrengimui. Tad ir prasitarėme, kad nekonfliktuotume su valdžios institucijomis, o ieškotume dialogo. Kaip matome šiandien viskas vyksta atvirkščiai.

    Kęstutis Grinius.

    Juk dabar artėja momentas, kada reiks kelti šilumos tiekimo kainas. Tad savivaldybė ieško naujų kaltininkų ir bando nukreipti dėmesį nuo savo nekompetencijos sprendžiant šilumos ūkio klausimus. Taip pat turiu pastebėti, kad negalima prarasti to, ko neturi.

    Savivaldybės pranešime teigiama, kad galima gauti 50 proc. biokatilų statybos finansavimą bei po to galimybę sutaupyti lėšų, tiekiant šilumą. Šie teiginiai reiškia, kad savivaldybė skaičiuoja tai, ko dar neturi ir galbūt niekada negautų. Tad gąsdinimas teismais ateityje  dėl  galimai prarastų lėšų yra švelniai tariant nekorektiški. Juk negalima prasti to, ko niekada negalėjai turėti.

    Be to, savivaldybės įmonė UAB „Ukmergės šiluma” niekada negautų, net turėdama licenciją, ES paramos, nes dirba neefektyviai bei neturi nuosavo turto. UAB „Ukmergės šiluma” turtas, Rajono apylinkės teismo sprendimu, Ukmergės savivaldybei perduotas valdyti laikinai iki galutinio teismo sprendimo. Be to, šiuo metu vyksta teismai dėl šilumos ūkio, o tokiais atvejais niekas neskiria ES paramos.

    Toks savivaldybės pranešimas yra bandymas spausti ir galimai šantažuoti (VKEKK). Tokie jau Ukmergės savivaldybės metodai, kuriuos visos Valstybės institucijos žino ir paprasčiausiai nebereaguoja.

    vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia