Elektrikai, pasitelkdami mokslininkus ir policijos pareigūnus, spendžia spąstus transformatorinės alyvos vagims. Nuo šiol visos rajone apvogtos elektros transformatorinės bus užpildomos modifikuota alyva. Ji ne tik kad netinkama naudoti kaip pigus dyzelinis kuras, tačiau kenkia ir žmonių sveikatai.
Elektros galios įrenginyje Laibiškių kaime, praėjusią savaitę, buvo pavogta transformatorinė alyva. Laimei, vagystė buvo laiku pastebėta ir pats įrenginys, kainuojantis apie 4000 litų, nesugedo. Elektrikai jį vėl užpildė ir viliasi, kad vagišiai čia daugiau nebesirodys.
Šios viltys nebe pagrindo, sako AB „Lesto“ Prevencijos ir kontrolės departamento vyresnysis specialistas Valdas Taraškevičius. Įrenginys užpildomas ne paprasta alyva, bet modifikuota. Tai yra speciali su tam tikrais priedais išrasta alyva, bendradarbiaujant su Kauno technologijos universiteto mokslininkais, pasakoja skyriaus viršininkas.
„Jos dėka vagišiams sudaromos sąlygos nesinaudoti ja. Ši alyva kenkia vidaus degimo varikliams. Be to, ši alyva kenkia šiek tiek sveikatai. Ji netinkama naudoti pagal paskirtį, kaip pigus dyzelinis kuras“ – tikina V.Taraškevičius.
Užpildami modifikuotą alyvą, bendrovės darbuotojai dirba su specialia įranga. Tad tikimąsi, kad įrenginys bus daug saugesnis, nes vagišiai praras tikslą ir norą tokią alyvą naudoti.
Pats vagysčių bumas buvo nustatytas spalio mėnesį. Iki šios dienos (kuomet buvo filmuojama, lapkričio 22 dieną) buvo užfiksuoti 6 vagysčių atvejai. Rajone yra per 700 tokių įrenginių. Bendrovės darbuotojai atlieka neeilines jų apžiūras, tuomet ir
paaiškės tikrasis vagysčių mastas, pasakojo skyriaus vadovas.
Bendradarbiaujant su kaimyninių rajonų kolegomis ir pareigūnais, ten taip pat buvo nustatyta vagystės faktų, kurių pobūdis yra panašus į įvykdytus Ukmergės rajone. Paskutiniais duomenimis iš elektros galios įrenginių pavogta virš tonos transformatorinės alyvos. Jos papildymas po vagystės vidutiniškai kainuoja apie pusantro tūkstančio litų. Vien šiais šešiais atvejais padaryta netoli 10 tūkst. litų žala. Ir tai, neįskaičiuojant, jei sugenda pats įrenginys bei tai, kad vartotojams neteikiama elektros energija, ir dėl šios priežasties gali sugesti įvairūs elektros prietaisai. Tad ta žala yra daug didesnė, sakė V. Taraškevičius.
Bendrovė imasi ir kitų apsaugos priemonių. Uždaro tipo įrenginiuose montuojamos signalizacijos. Su rajono policijos komisariato pareigūnais rengiami bendri reidai.
vilkmerge.lt
{youtube}A906wV5wqfI{/youtube}