Pradžia Aktualijos „Vienu ritmu su Lietuva“

„Vienu ritmu su Lietuva“

2033
0

Šiais metais pasitinkame 30-ąjį Laisvės pavasarį. Prieš trisdešimt metų Kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė ir legendiniai žodžiai „Lietuva bus laisva!“ virto tikrove. Ukmergės kultūros centras kviečia švęsti Laisvę vienu ritmu su Lietuva ir dalyvauti renginiuose, kuriuos dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Nepriklausomybės atkūrimo renginiai prasidės Deltuvoje kovo 3-ąją. Tą dieną, norint geriau pajusti Laisvės dvasią, pradedamos edukacijos, kurių metu gyventojai kviečiami pasidaryti atkurtos nepriklausomybės šventės simbolį – Vėjo malūnėlį „Laisvės vėjas“. Edukacijos pradžia Deltuvoje 13 val. Kovo 4 d. nuo 11 val. ši edukacija numatoma ir Vidiškių pagrindinėje mokykloje. Edukacijos „Laisvės vėjas“ vyks kovo 10 d. – 12 val. Siesikų kultūros namuose ir 16 val. Žeimių kultūros namuose.

Kiekvienas ieškome protėvių užkoduotų ženklų, nemažai jų padiktuoja mus supantis pasaulis, gamta. Tokie ženklai į gyvenimą bus perkeliami kovo 6 d. 17 val. savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje. Čia edukacijos „Laisvės vėjas“ metu specialiais dažais ir baltiškais, etnografiniais, valstybingumo ir kitais spaudais bus marginami tekstiliniai maišeliai. Į tradicijas gilintis kvies edukatorė Kristina Darulienė. Kadangi vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. 8 678 38881 arba el. paštu: kristinadaruliene@gmail.com iki kovo 5 d.

Prieš edukaciją, nuo 16 val. gros „Esatis“. 2015 m. susikūrusi Klaipėdoje „Esatis“ – muzikinis vyksmas, apimantis senąsias Lietuvos folkloro tradicijas, įvairių žanrų muzikinę kalbą bei pasaulėjautą. Eksperimentuodami ir derindami įvairius muzikinius stilius, kūrėjai save priskiria vadinamajam „world music“ žanrui, gebančiam atskleisti senąsias liaudies muzikavimo tradicijas ir šiuolaikinį jų interpretavimą.

Kovo 7 d. vyksiantys renginiai taip pat kviečia pažinti senąsias tradicijas – būgnų mušimą, kuris yra simbolinė kaimynijos ryšių glaudumo išraiška. Nuo 12 val. Gastro pub‘e „Aš būsiu čia“, o nuo 15 val. Taujėnų kultūros namuose, šeimų laukia Lietuvos džiazo scenos veteranas, ekspresyvus ir įvairiapusis būgnininkas, išradingas perkusininkas, pedagogas Gediminas Laurinavičius. Šį muzikantą ukmergiškiai jau buvo girdėję perkusinės muzikos festivalyje „Percussion Ukmergė“. G. Laurinavičius pasirodymuose įtraukia ir publiką. Tokia kūrybinė veikla numatoma ir šiame koncerte. Tai vienas iš geriausių būdų patenkinti savo smalsumą: sužinoti, kokį garsą išgauna vienas ar kitas instrumentas, pačiam pagroti. Kartu vyks ir edukacinis užsiėmimas „Laisvės vėjas“ su edukatore Kristina Daruliene, o Taujėnų kultūros namuose – vėjo malūnėlių „Laisvės vėjas“ gaminimo edukacija.

Kovo 11 d. visi kartu švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį. 13 val. į šventinį koncertą Deltuvos kultūros namuose kvies grupė ,,Ritmas kitaip“ – trijų profesionalių būgnininkų grupė, atliekanti įvairių stilių muziką tradiciniais ir netradiciniais mušamaisiais instrumentais. Nuolat stebindami savo kūrybiškumu, jie groja visur ir su bet kuo, su kuo tik įmanoma išgauti garsą.

15.30 val. bursimės prie Ukmergės kultūros centro. Susirinkę drauge vėl dainuosime Kovo vienuoliktosios dainas, skleisime trispalvę, įsuksime Kovo 11-osios simbolio – vėjo malūnėlių „Laisvės vėjas“ sparnus ir eisime prie paminklo ,,Lituania Restituta“, kur vyks pagrindiniai šventinio minėjimo renginiai.

Kviečiame pasitinkant Kovo 11-ąją įmones, įstaigas, gyventojus įsijungti į akciją ir pasipuošti savo įstaigų, namų langus bei eksterjerą Lietuvos vėliavos spalvomis ir šventės simboliais – vėjo malūnėliais ,,Laisvės vėjas“. Pasidarykime atkurtos nepriklausomybės šventės simbolį – vėjo malūnėlį, pajuskime tą nuotaiką, kuri prieš tris dešimtmečius žmonėms įžiebė viltį ir tikėjimą. O tada visi drauge iškelkime jį aukštai.

LIETUVOS VALSTYBĖS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS 30-MEČIO RENGINIAI

KOVO 3 D.
DELTUVOS KULTŪROS NAMUOSE
13 val. Vėjo malūnėlių ,,Laisvės vėjas“ gaminimo edukacija

KOVO 4 D.
VIDIŠKIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE
11 val. Vėjo malūnėlių ,,Laisvės vėjas“ gaminimo edukacija
DELTUVOS KULTŪROS NAMUOSE
13 val. Vėjo malūnėlių ,,Laisvės vėjas“ gaminimo edukacija

KOVO 6 D.
VLADO ŠLAITO VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE
16.00 val. Koncertas ,,VIENU RITMU SU LIETUVA“
Dalyvauja grupė ,,Esatis“
17.00 val. Edukacinė programa ,,LAISVĖS VĖJAS“
Edukatorė Kristina Darulienė
Vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. 8 678 38881 arba el. paštu:
kristinadaruliene@gmail.com iki kovo 5 d.

KOVO 7 D.
GASTRO PUB‘e ,,AŠ BŪSIU ČIA“
12 val. Koncertas ir edukacinė programa ,,LAISVĖS VĖJAS“ visai šeimai.
Dalyvauja mušamųjų instrumentų virtuozas Gediminas Laurinavičius, edukatorė Kristina
Darulienė
TAUJĖNŲ KULTŪROS NAMUOSE
15 val. Koncertas ir edukacinė programa ,,LAISVĖS VĖJAS“ visai šeimai.
Dalyvauja mušamųjų instrumentų virtuozas Gediminas Laurinavičius
Vėjo malūnėlių gaminimo edukacija

KOVO 10 D.
SIESIKŲ KULTŪROS NAMUOSE
12 val. Vėjo malūnėlių ,,Laisvės vėjas“ gaminimo edukacija
ŽEIMIŲ KULTŪROS NAMUOSE
16 val. Vėjo malūnėlių ,,Laisvės vėjas“ gaminimo edukacija

KOVO 11 D.
DELTUVOS KULTŪROS NAMUOSE
13.00 val. Šventinis koncertas ,,Švęskime Laisvę“
Dalyvauja grupė ,,Ritmas kitaip“
PRIE KULTŪROS CENTRO
15.30 val. Šventinis renginys, skirtas Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-
mečiui
Eisena nuo Kultūros centro iki paminklo ,,Lituania Restituta“
PRIE PAMINKLO ,,LITUANIA RESTITUTA“
16.00 val. ,,PASVEIKINKIM LIETUVĄ“.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas, grupės ,,Ritmas kitaip“
muzikinė programa
Akcija ,,Vėjo malūnėlių pieva – ,,LAISVĖS VĖJAS“
ŠVČ. TREJYBĖS BAŽNYČIOJE
17.15 val. Šv. Mišios

RENGINIAI – NEMOKAMI

Ankstesnis straipsnisSvečiavomės pas Naujosios Akmenės senjorus
Kitas straipsnisPersirengėliai vykdė misiją „Užgavėnės“

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia