Pradžia Aktualijos Prie paminklo vėl skambėjo perkusija

Prie paminklo vėl skambėjo perkusija

497
0

Kovo 11-oji Ukmergėje paminėta ne tik prie paminklo „Lituania Restituta“, bet ir po dviejų metų grįžusio festivalio „Percussion Ukmergė“ koncertu Kultūros centre.

Minėjimo vedėjui Medardui Meškuočiui paminėjus, kad Laisvė išlieka, kai kovojama nepaisant sunkumų, nepatogumų ir kai daroma viskas, kas įmanoma. Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo diena yra, buvo ir bus nepaprastai svarbi visiems savo šalį mylintiems žmonėms.

Vedėjas į aikštę prie paminklo „Lituania Restituta“ pakvietė Antano Smetonos gimnazijos moksleivius įnešti Lietuvos ir Ukrainos valstybines vėliavas. Sugiedojus Lietuvos himną ir tylos minute pagerbus žuvusius už Lietuvos ir Ukrainos Laisvę, vedėjas pakvietė susirinkusius padėti gėles. Nuskambėjo atlikėjo Justo Jokubausko dainuojamos dainos.

Rajono meras Rolandas Janickas, akcentavęs, kad šiandien mūsų giedotą Himną, žodžius Laisvė ir
Vienybė mes suprantam visai kitaip ir matuojam visai kitaip, nei anksčiau, kad šiandien už mūsų visų laisvę kovoja didvyriškas Ukrainos kraštas. Jis yra mums pavyzdys kaip reikia mylėti ir branginti savo kraštą.

Čia nuskambėjo ir pirmosios festivalio ,,Percussion Ukmergė“ natos. Festivalio meno vadovas Edgars Saksons, festivalio draugai Pavel Giunter ir Guntars Freibergs iš Latvijos sugrojo pirmuosius perkusijai skirtus kūrinius.

Minėjimas baigėsi Tomo Krivicko „Psicho“ atliekamos dainos „Didvyris“ įrašu.

Festivalio „Percussion Ukmergė 2022“ koncertas Kultūros centre prasidėjo Mero padėkos ženklo teikimu. Šiais metais Mero padėkos ženklu apdovanotas Ukmergės Švč. Trejybės parapijos klebonas Šarūnas Petrauskas. Jis apdovanotas už ganytojišką veiklą ir reikšmingus bei neatlygintinus darbus Ukmergės rajono policijos komisariato labui.

Kaip rašoma policijos rašte merui, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato kolektyvas turi gilias bendrystės ir draugystės tradicijas su klebonu. Šarūnas Petrauskas tarnystę Ukmergėje eina nuo 2013 metų. Vos pradėjęs dirbti Ukmergėje jis užmezgė draugystę su Ukmergės rajono policijos komisariato kolektyvu. Tapo jo kapelionu. Šias pareigas klebonas atlieka visuomeniniais pagrindais. Klebonas kapeliono pareigas eina ir Ukmergės Vyčio 1002-oje šaulių kuopoje.

Po apdovanojimo pilna Kultūros centro žiūrovų salė laukė po dviejų metų pertraukos grįžusio festivalio „Percussion Ukmergė 2022“ koncerto. Pirmiausia LRT radijo ir televizijos laidų vedėja Gerūta Griniūtė į sceną pakvietė ukmergiškiams gerai pažįstamą Lietuvos kamerinį orkestrą. Jam dirigavo kylanti žvaigždė Karolis Variakojis. Koncertas prasidėjo simboline nata – M. K. Čiurlionio preliudais. Scenoje taip pat pasirodė svečias iš Italijos Filippo Lattanzi. Antroje koncerto dalyje perkusijos galimybes demonstravo festivalyje daug kartų groję Guntars Freibergs (Latvija) ir Pavel Giunter (Lietuva).

Sekančią dieną festivalis persikėlė į Vilnių. Čia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje koncertavo tie patys atlikėjai, koncertą vedė „LRT Klasika“ vadovas Julijus Grickevičius.

 

 

Ankstesnis straipsnisAtsakyta į karo pabėgėliams iš Ukrainos aktualius klausimus
Kitas straipsnisGeriausi darbo pasiūlymai Mažeikiuose

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia