Pradžia Aktualijos Įkurta Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

Įkurta Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

2989
0

Gegužės 9 dieną – Europos dieną susivienijo didžiausios švietimo darbuotojų teises ginančios profesinės sąjungos. Atsirado nauja organizacija, vienijanti apie 10 tūkstančių švietimo sistemos darbuotojų.

Švietimo darbuotojų teises šalyje ginė kelios profesinės sąjungos. Jos nebuvo vieningos – vienos ėjo į dialogą su valdžia, kitos konfrontavo. Vienos streikavo, kitos ne. Palaipsniui atsirado būtinybė vienytis.

Naujos organizacijos pagrindą sudaro susijungusių dviejų didžiausių šalies švietimo profesinių sąjungų – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos – nariai. Prie naujos organizacijos prisijungė ir Mokytojų profesinė sąjunga. Naujai susikūrusi organizacija vienija apie 10 tūkstančių visose Lietuvos savivaldybėse dirbančių švietimo sistemos darbuotojų. Naujuoju organizacijos pirmininku išrinktas 41 metų informacinių technologijų mokytojas Egidijus Milešinas.

Naujos organizacijos steigėjai deklaravo savo norą likti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos ir pasaulinės švietimo profesinės sąjungos Education International nariais.

Kaip pasakojo naujos organizacijos Ukmergės rajone vadovas Arūnas Rimkus, suvienytos profesinės sąjungos kovos už mokytojų, kitų švietimo sistemos darbuotojų teises ir darbo sąlygų gerinimą. Kaip pavyzdį A. Rimkus paminėjo, kad naujos profesinės sąjungos nariai gauną papildomą dieną prie kasmetinių atostogų.

Rajone nauja profsąjunga vienija apie 200 narių.

Ankstesnis straipsnisŠeimos diena paminėta renginiu mažiesiems
Kitas straipsnisVienas Miesto šventės renginių – Muzikos ir kino vakaras

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia