Ukmergės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarti laukiamo pavasarinio polaidžio, galimos ekstremaliosios situacijos, pagalbos teikimo gyventojams klausimai, diskutuota dėl problemų sprendimo būdų.
Ukmergės meteorologijos stoties viršininkas Valentinas Dičpetris pateikė tokius duomenis: gruodžio mėnuo buvo šalčiausias mėnuo šią žiemą – vidutinė oro temperatūra siekė 7,3 laipsnio šalčio, tai yra 4,5 laipsnio šaltesnis lyginant su daugiamečio stebėjimo duomenimis. Gruodžio mėnesį iškrito didelis kiekis kritulių – 73 mm (norma – 45 mm). Sausio mėn. vidutinė oro temperatūra – 3 laipsniai šalčio, iškrito 52,2 mm kritulių. Vasario 8 d. užregistruotas maksimalus vėjo greitis – 22 m/s, kuris prilygsta audrai. Vasario 14 d. fiksuota žemiausia vidutinė paros oro temperatūra – 18 laipsnių šalčio. Šiuo metu sniego dangos storis siekia apie 10 cm, o įšalo gylis iki 55 cm.
Meteorologas informavo, kad pavasario pradžia laikoma, kai vidutinė paros oro temperatūra pakyla virš 0, ima tirpti sniegas; klimatinis pavasaris į Lietuvą paprastai ateina antroje kovo pusėje. Artimiausiomis dienomis neturėtų būti staigaus sniego tirpsmo ir potvynio. Hidrologai prognozuoja, kad Šventosios baseine yra nemažai sniego, todėl Šventosios upės pavasarinis vandens lygis gali būti aukštas.
Prognozuojama, kad šis pavasaris ateis laiku ir ne staiga, todėl sniegas tirps palengva.
Savivaldybės administracijos vyresnysis specialistas civilinei saugai Valdas Rabazauskas priminė, kad 2010 metų kovo 22 dieną Šventosios upės vandens lygis buvo pakilęs 3,96 m; pademonstravo savivaldybės atstovų užfiksuotą medžiagą su 2010 m. pavasario polaidžio vaizdais.
vilkmerge.lt taip pat siūlo prisiminti praeitų metų potvynį (Žiūrėti čia)
Ukmergės policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis atkreipė dėmesį į tai, kad prieš polaidį būtina imtis prevencinių priemonių, siūlė informuoti gyventojus per spaudą, platinti atmintines, atkreipti ypatingą dėmesį į pavojų vaikams; išplatinti įvairioms tarnyboms grėsmingų vietų sąrašą, kad jos galėtų operatyviai reaguoti iškilus ekstremaliai situacijai.
Ekstremalių situacijų komisijos nariai diskutavo dėl situacijos, susidarančios Pakalnės, Gerseniškių, Mildos, Laukų gatvėse, kai ten gyvenantys ukmergiškiai kiekvieną pavasarį patiria nepatogumų dėl polaidžio semiamų sklypų, rūsių.
Posėdyje atkreiptas dėmesys į tai, kad dokumentuose, numatančiuose miesto plėtrą, nebūtų planuojama namų apsemiamose teritorijose statyba, o išduodant leidimus statybai, rekonstrukcijai, būtina supažindinti pastatų savininkus su galima rizika.
Posėdyje aptartos netinkamai prižiūrimų stogų, neveikiančių melioracijos įrenginių problemos, komisijos nariai supažindinti su 2011 metų Ukmergės rajono savivaldybės pasiruošimo potvyniui planu.
Ekstremalių situacijų komisija atkreipia gyventojų dėmesį, kad, tirpstant sniegui ir esant potvynio galimybei, kyla pavojus kartu su vandeniu į šulinį iš dirvožemio patekti žmogaus sveikatai kenksmingoms medžiagoms ir mikroorganizmams. Todėl būtina imtis saugumo priemonių:
1. Jei dirvožemis aplink šulinį apsemtas vandeniu, šulinio vandens nenaudokite maistui, nes į šulinį iš paviršinių dirvožemio sluoksnių patenka teršalai.
2. Nukaskite sniegą ir sudarykite sąlygas polaidžio vandeniui nubėgti į žemesnes vietas nuo šulinio.
3. Jei nesate įsitikinę, kad vanduo saugus, gėrimui, maisto ruošimui vartokite parduotuvėse parduodamą geriamąjį vandenį.
4. Galima atsivežti centralizuotai tiekiamo vandens iš vandentiekio. Jį laikykite vėsioje vietoje, sandarioje, maistui skirtui taroje, ne ilgiau kaip vieną parą.
Savo šulinio vandenį galite išsitirti UAB „Ukmergės vandenys“, Gėlių g. 18, Ukmergėje, laboratorijoje (vandens tyrimai kainuoja nuo 32,4 Lt (be PVM); tel. 8-340-63535, 8-610-63535). Tačiau prisiminkite, kad šulinio vandens kokybė gali labai greitai pasikeisti šuliniui prisipildžius didesniu kiekiu vandens iš grunto.
ukmerge.lt informacija
vilkmerge.lt archyvo nuotr.