Vyresnio amžiaus gyventojų svajones pildantis televizijos projektas „Svajonę turiu“ neprasprūdo ir pro ukmergiškių akis. Nors kol kas LRT eteryje buvo parodyta tik viena laida, o antroji dar laukia savo eilės, abejose dalyvavo ir Ukmergės gyventojai, kurie namo grįžo pakylėti.
Savo gyvenimo be sporto neįsivaizduojantis ponas Alvydas priartėjo prie seniai trokštamos svajonės tapti profesionaliu masažuotoju, o ponia Irena gavo galimybę pakeliauti po pasaulį, nors ir per kompiuterio ekraną.
Naujajame vaistinių tinklo „Camelia“ ir LRT televizijos projekte yra pildomos penkiasdešimties metų ribą peržengusių lietuvių svajonės ir taip siekiama mažinti vyresnio amžiaus žmonių patiriamą socialinę atskirtį. Čia taip pat mėgaujamasi populiariąja estrados klasika bei pokalbiais su įdomiais ir garsiais žmonėmis.
Linki svajoti drąsiau
„Sportuoju jau daugybę metų, galima sakyti, tiek, kiek save prisimenu. Ir jokios pertraukos nebuvo. Futbolas, krepšinis, bėgimas, tinklinis, stalo tenisas – tai tik kelios sporto šakos, kuriomis nuolat užsiimu. Kita mano meilė – masažas. Po sporto, sunkių krūvių ar šiaip kasdienės rutinos jis atgaivina, atpalaiduoja, suteikia žvalumo, gerina kraujotaką, išvaiko daugelį negalavimų. Pats masažuoti moku, tačiau įgūdžiai dar nėra pakankami tam, kad galėčiau tai daryti profesionaliai. Todėl ir kreipiausi į televizijos laidą. Labai džiaugiuosi, kad rengėjai atkreipė dėmesį į mano svajonę“, – sakė ukmergiškis ponas Alvydas.
Vyro teigimu, laida „Svajonę turiu“ jam suteikė galimybę tapti geresniu masažuotoju. „Gavau dovanų masažo kursus, studijoje pabendravau su dainininku Egidijumi Sipavičiumi, kuris taip pat neabejingas sveikam gyvenimui būdui, smagiai ir turiningai praleidau laiką. O svarbiausia – gavau tvirtą postūmį žengti toliau ir skleisti savo idėjas visai Lietuvai. Tolimesnis mano žingsnis – nuosavo masažo salono atidarymas. Kitaip tariant, nežadu nustoti svajoti toliau, to paties norėčiau palinkėti ir kitiems, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurie Lietuvoje kažkodėl svajoja labai nedrąsiai“, – sakė jis. Jo svajonė ir susitikimas su E. Sipavičiumi išsipildė antroje „Svajonę turiu“ laidoje, kuri bus parodyta šį ketvirtadienį.
Tuo tarpu ukmergiškė ponia Irena, nepaisant solidaus amžiaus, trokšta nuolatinio judėjimo, kaitos. „Gyvenime kiek galėjau, tiek keliavau. Deja, aplinkybės lėmė, kad tų kelionių nebuvo tiek daug, kiek troškau. Dabar keliauti jau neleidžia sveikata. Bet juk galima pasinaudoti kitais būdais. Tad labai esu patenkinta laidoje gavusi dovanų modernų kompiuterį, kuris man leidžia apsilankyti net ir Antarktidoje, nekalbant jau apie Londoną ar Paryžių. Norėčiau tik išmokti geriau juo naudotis, Lino Adomaičio pirmosios pamokų studijoje įkvėpė mokytis ir toliau., – šyptelėjo moteris.
Apie ką svajoja lietuviai
Visą vasarą Lietuvos gyventojų svajones rinkęs projektas „Svajonę turiu“ pildo populiariausius ir originaliausius troškimus. Bene dažniausia penkiasdešimtmečių ir vyresnių gyventojų svajonė yra kelionės po pasaulį. Jų kryptis – labai įvairios: nuo Izraelio ir Maldyvų, iki Londono ir Oslo. Keliaudami lietuviai nori ne tik pažinti svetimas kultūras, bet ir aplankyti užsienyje gyvenančius artimuosius. Dažnas minėjo ir poilsį Lietuvos kurortuose, dar viena populiari svajonė yra spindinti šypsena, kuria siekiama mėgautis deramai susitvarkius dantis. Dalis lietuvių svajoja padainuoti scenoje su mylima žvaigžde.
Televizijos projekto „Svajonę turiu“ rengėjai susidūrė ir su itin originaliomis svajonėmis, pavyzdžiui, studijuoti teologiją ar namuose mėgautis ozono terapija, išleisti sunkaus metalo albumą ar poezijos knygą, gauti lėšų jau suprojektuotam turbovarikliui sukurti, įsteigti Senjorų banką ir teikti paskolas praktinėms idėjoms, surengti autorinę tapybos parodą, įsigyti galingą motociklą ar traktorių, auginti stepių vėžliuką.
Kaip pildosi vyresnio amžiaus lietuvių troškimai, galima stebėti šou „Svajonę turiu“ laidų metu, kurios transliuojamos LRT kanalu, ketvirtadieniais, iš karto po „Panoramos“, 21.15 val.
lrt.lt
Pirmoji laida: www.lrt.lt/mediateka/irasas/63283
Roll Evolution aparato populiarumas