100 dienų – patirties ir žinių panaudojimas

    1099
    0

     

    DSCF1685

    Rugsėjo viduryje suėjo 100 dienų kai naujas pareigas pradėjo eiti rajono mero pavaduotojas Regimantas Baravykas. Ta proga jo paklausėme apie jau nuveiktus darbus ir planus.

    Kokios buvo tos šimtas dienų? Ar naujos pareigos nėra labai sunkios?

    Šimtas dienų iš vienos pusės atrodo daug, iš kitos – mažai. Dirbti reikia ne mažoje įmonėje, o visame rajone su jo džiaugsmais ir problemomis. Darbo yra tikrai daug. Tačiau aš esu optimistas ir dėsiu visas pastangas, kad mano darbas, veika, žinios būtų naudingos Ukmergės rajono gyventojams. Į šias pareigas ėjau su mūsų partijos – liberalų ir centro sąjungos programa. Joje sakoma, kad stipri savivalda – stipri valstybė. Reikia įtraukti piliečius į jų problemų sprendimą, skatinti žmonių iniciatyvas, plėtoti demokratiją, aktyvinti bendruomenių veiklą, gerinti gyvenimo kokybę, plėtojant viešąsias paslaugas, jų prieinamumą, gerinti aplinkos saugumą, skatinti ekonominę plėtrą per verslo sąlygų sudarymą, investicijų pritraukimą.

    Savivaldybės vadovybė iki galo susiformavo tik rugpjūčio mėnesį. Pradėjo dirbti nauji mero, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai. Džiaugiuosi, kad susikalbėjimas, girdėjimas, susitarimas ir tarimasis – yra. Galima kokybiškai dirbti. Todėl yra galimybės pasiekti rezultatų, reikia tik laiko. Kas naujo? Naujovės prasideda nuo tarybos reglamento, kuriame numatyta demokratijos plėtra – piliečių tribūna, išvažiuojamieji posėdžiai. Juk ne savivaldybės administracija turi būti idėjų generatorius – ji turi būti vykdytojas. Visuomenės išrinkta savivaldybės taryba turi savo žinias ir protą atiduoti darbui. Siekiama įdarbinti tarybos narius, kad jie ne tik susirinktų į posėdžius, bet dirbtų nuolat. Tam sąlygos jau sudarytos – komitetams paskirti kabinetai, sudaryti jų darbo, žmonių priėmimo grafikai, veiklos planai. Įvyko pirmas išvažiuojamasis tarybos posėdis – kiekvienas komitetas pagal savo kompetenciją nagrinės jame išsakytas problemas, o kai kurios problemos bus išsprendžiamos administracijos sprendimais.

    Mano sfera – savivaldybės įmonių veikla, per vadovų veiklos kontrolę. Lankausi įmonėse, gilinuosi į jų veiklą, darau pirmines išvadas. Nemanau, kad savivaldybės įmonės vadovu gali būti asmuo, kuris tyliai tūno savo kamarėlėje ir galvoja „kaip čia kam į akis nepakliūti?“.

    Savivaldybės įmonės ar įstaigos vadovu negali būti toks asmuo, kurio pavaldiniai sako, kad „su šiuo vadovu mes nieko nepasieksime“. Taip pat sunku galvoti apie savivaldybės įmonės, atliekančios jautrias socialines paslaugas, vadovą, kuris kalbant apie paslaugų plėtrą ir įmonės perspektyvas ramiai sako: „kada pasakys valdyba, tada ir darysiu“. Reikia iniciatyvos, galvoti apie ateitį. Arba ką galvoti apie savivaldybės įmonės vadovą, kuris toj įstaigoj jaučiasi kaip svečias, kaip stebėtojas iš šalies, ir komentuojantis, kad savivaldybė nedavė, neleido, tuo stengdamasis paslėpti savo neveiklumą. Jis tiesiog gyvena šia diena. Tokiose įmonėse pelno nėra, nuostoliai, nepadaryti darbai. Manau, kad surasime teisingus sprendimus ir padarysime teisingas išvadas.

    Kitos veiklos sritys – sportas, kultūra. Labai tikiuosi visuomenės paramos, tikiuosi, kad naujos sporto, kultūros visuomeninės tarybos bus patarėjai ir pagalbininkai, ramstis, ne tik plėtojant bendrąją žmogaus kultūrą per renginių masiškumą, jų kokybę. Pati fizinė kultūra ir sportas turėtų plėtotis nuo mažų dienų, darželio, kad nekonstatuotume, jog mūsų vaikai mokyklose serga. Kad fizinė kultūra neliktų įskaita, o būtų pažymys.

    Bet kultūra ir sportas pagal savivaldybės finansavimą, pavyzdžiui, renginiams, iki šiol buvo podukros vietoje.

    Renginių organizavimas turi būti sistema. Reikia iš galvos išmesti mintį: „kiek davė, tiek ir padarėme“. Finansavimo šaltinių reikia ieškoti aplinkoje. Juk dviračių lenktynėms Vilnius – Talinas iš biudžeto duota 30 tūkstančių, o jų sąmata buvo 300 tūkstančių. Nuo šiandien ieškant rėmėjų, dirbant sistemingai, jie bus rasti.

    Jūs daug metų išbuvote opozicijoje. Ar nebuvo sunku persiorientuoti ir tapti vicemeru? Juk į poziciją perėjote turbūt per vieną naktį?

    Mes buvome opozicijoje neišbaigtiems, neapgalvotiems sprendimams. Jautėme, kad kai ką galime padaryti žymiai geriau. Aš politinėje veikloje nuo 1993 metų ir turiu patirties, žinių,  matau, kad kai kuriuos dalykus galima padaryti geriau. Jeigu yra galimybė geriau padaryti darbus, kodėl ja nepasinaudoti? Juk ne dėl savęs. Man asmeniškai čia yra žymiai daugiau nemigo naktų, negu dirbant Pramonės, prekybos ir amatų rūmuose. Jeigu aš tiek metų sakiau, kad galima padaryti, ir išgirdus: „eikit ir darykit“  neisi, kaip atrodysi?

    Pastaruoju metu savivaldybėje kilo triukšmas dėl lentelių apie darbuotojų darbo laiką pildymą. Šis sprendimas vertinamas nevienareikšmiškai. Ar tai reikalinga, ar tai nėra veikla dėl veiklos, ar tai bus objektyvu?

    Darbo laiko fotografija yra svarbus vadybos elementas, kurį daug kas naudoja. Tai yra išeitinės situacijos įvertinimas. Tie, kurie sąžiningai dirba, jiems nėra jokios problemos. Norim nustatyti, kurie darbuotojai apkrauti, o kurie neefektyviai naudoja darbo laiką. Norim pažiūrėti ne vien į žmones, bet ir į funkcijų vykdymą, nes kai kurios jų gali dubliuotis. Gal reikia jų perskirstymo? Šiandien negalima pasakyti ar bus atleidimai, ar priėmimai. Tai yra tik duomenų kaupimas, kuriuos dar nagrinės komisija. Važiuosime ir į kitas savivaldybes, žiūrėsime kaip ir kas ten dirbama. Nė į vieną žmogų tai nėra nukreipta. Nors kai kurie turbūt jaučia, kad neatiduoda savęs darbui tiek, kiek reiktų, o gal neturi tiek darbo, kad rimtai dirbtų.

    Kokie Jūsų, kaip vicemero, planai?

    Pavyzdžiui, baseino darbo gerinimas. Jis turi tapti moksleivių mokymo vieta – turi būti prieinamas visų mokyklų visiems mokiniams, turi tapti sportinių pasiekimų vieta. Taip pat patraukli laisvalaikio praleidimo vieta. Kad ukmergiškiai ne į Anykščius važiuotų, bet kad galėtų lankytis čia. Aptarėme paslaugų plėtrą, malonios aplinkos sudarymą, kultūringą paslaugų teikimą, patogų apsilankymo grafiką.

    Artimiausiu metu aktualus atliekų surinkimo ir tvarkymo mokesčio tikslinimas. Atliekų surinkimo konteinerių aikštelių įrengimas. Gerinant verslo sąlygas – Turizmo ir verslo informacijos centro problemų sprendimas. Kur pasižiūri – ten darbo yra.

    Ačiū už pokalbį.

    vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia