Rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė sukūrė neįtikėtiną instaliaciją – rašantį pianiną

  2443
  0

  6

  Penkios sugadintos kompiuterio klaviatūros ir beveik kilometras žvejybinio valo – tai tik dalelė to, ką LRT laidos „Emigrantai” redaktorė ir romano „Du gyvenimai per vieną vasarą” autorė Akvilė Kavaliauskaitė panaudojo unikalios idėjos įgyvendinimui. Pianiną sujungus su kompiuteriu, išėjo pianografas – pianinas, kuriuo skambinant galima rašyti tekstą. Nieko panašaus lig šiol pasaulyje nebuvo sukurta.

  „Savo pirmosios knygos išleidimo proga norėjau sukurti kažką ypatingo, visiškai naujo. „Du gyvenimai per vieną vasarą” herojė Laura skambino mėlynu pianinu. Pati nesuprantu, kaip mano galvoje jis susijungė su kompiuteriu. Muzikos kalbą norėjau išreikšti vizualiai. Pasidarė įdomu, ką užrašytų mano knygos veikėja, skambindama Šopeną ar Rachmaninovą. Panaršiusi internete, radau bandymų susieti virtualias pianino ir kompiuterio klaviatūras, bet kad kas nors prie kompiuterio būtų prijungęs tikrą pianiną, neradau niekur”, – sako A. Kavaliauskaitė.

  1

  Instaliacijos gamyba užtruko keletą mėnesių. Pianino klavišus reikėjo mechaniškai sujungti su kompiuterio klaviatūra. „Kiekvieną klaviatūros klavišą reikėjo pragręžti. Net nebežinau, kiek klaviatūrų sugadinome, kol pagaliau pavyko. Gal kokias penkias. Vos neišprotėjom, bet buvo verta.”  

  Mėlynas pianinas tapo knygos simboliu. Pradedant viršeliu, kurį nutapė žinomas menininkas Algis Kriščiūnas, baigiant kompozitorės Ramintos Naujanytės kūriniu, „Du gyvenimai per vieną vasarą”, parašytu specialiai pianografui.

  2

  „Du gyvenimai per vieną vasarą” – romanas apie talentingą pianistę Laurą, per kvailumą palaidojusią savo karjerą. Pirštai, iki tol lakstę per klavišus tarytum tam užprogramuoti, vieną dieną sustojo. O tada atėjo vasara, ir gyvenimas skilo perpus: į išsitaškiusią praeitį, nuo kurios Laura pabėgo, ir į nenuspėjamą ateitį, kurioje ji vylėsi atgauti save. Tai padaryti buvo sunku, nes visur aplink knibždėte knibždėjo kvailių.

  {youtube}mz5guOcC9vM{/youtube}

  5

  7

  8

  9

  10

  11

  Ankstesnis straipsnisJ. Vijūnė: „Būti namų šeimininke? Galėčiau, bet nenorėčiau“
  Kitas straipsnis

  Rašyk atsakymą

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia