Gyvosios istorijos pamoka su „Miško broliais“

  1172
  0

  DSCF0348

  Besimokydami Lietuvos istorijos, vaikai siekia tapti tikrais savo šalies patriotais. Tokį pat tikslą turi ir mokytojai, mokydami vaikus. Geriausiai to mokomasi gyvosios istorijos pamokose, kai istoriją galima pamatyti iš arti, savo rankomis ją paliesti, susipažinti su praeitimi.

  Šį kartą Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai nusprendė pakeisti mokymosi aplinką ir pasinaudojo galimybe pažinti šlovingus mūsų krašto istorijos puslapius iš arčiau. Esame labai dėkingi Ukmergėje veikiančio klubo „Miško broliai“ nariams, jų vadams, kad sutiko mus priimti ir gyvai parodyti, kaip gyveno ir kovojo partizaninio karo prieš SSRS 1944-1953 m. dalyviai.

  DSCF0284

  Padedami geografijos mokytojo Eugenijaus Rečio, 5a ir 6 klasių moksleiviai kartu su klasės auklėtojomis Alma Kiaušiniene bei Danguole Tauginiene, pajudėjome į Pašilės mišką, kur mūsų laukė įspūdingas susitikimas.

  Į stovyklavietę įžengėme kaip tikrų rimtų kovotojų būrys su savo daina ir vadu. Mus pasitiko šaunieji Lietuvos partizanai. Įsikūrėme stovykloje ir pradėjome pažintį su kovotojų kasdienybe. Mokiniams buvo pristatyta ginkluotė, kiekvienas savo rankose galėjo palaikyti šautuvus ir automatus, susipažinti su transporto priemonėmis – sunkvežimiu, džipu. Mokiniai aplankė bunkerius, kuriuose slėpdavosi partizanai. Susitikimo pabaigoje mūsų laukė virta ant laužo partizaniška košė. Laikas prabėgo labai greitai, paskutinė rikiuotė ir atsisveikinom.

  Mes likom sužavėti ukmergiškių, klubo „Miško broliai“ narių, entuziazmu, noru gyvai atkurti savo krašto istoriją ir negailintiems tam savo brangaus laiko. Tokios prasmingos istorijos pamokos padės mums dar geriau pažinti, gerbti ir puoselėti savo šalį, didžiuotis ja.

  Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokytojos Danguolė Tauginienė ir Alma Kiaušinienė

  DSCF0317

  DSCF0332

  DSCF0344

  Ankstesnis straipsnisVisus kviečiame į rytinę mankštą
  Kitas straipsnisPristatoma rajono menininkų paroda

  Rašyk atsakymą

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia