Pradinis Švietimas Mano namai ir tavo namai

Mano namai ir tavo namai

1576
0
reklama copy copy copy

reklama copy copy copy

2015 metais Lietuvoje 99 likusius be tėvų globos vaikus įvaikino 89 sutuoktinių poros ir 3 nesusituokę asmenys. Kiekviena norinti įvaikinti šeima turi baigti būsimų įvaikintojų (globėjų) (GIMK) kursus.

Vykstant aktyvioms pertvarkoms socialiniame gyvenime, atsiranda vis nauji iššūkiai. Šiandienos tema – GIMK programa, skirta globėjų ir įtėvių rengimui. Tai angliškas terminas, kuris reiškia tėvų informacijos, tobulinimosi ir mokymo šaltinius. Nuo 2008 m. pagal šią programą, pritaikytą Lietuvai, pradėtos ruošti norinčios globoti ar įvaikinti šeimos.

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorė Sigita Bakanauskienė ir šio centro socialinė darbuotoja Audronė Jasionienė baigė mokymus, kuriuos organizavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo  tarnyba ir  išmoko šią programą taikyti savo darbe, įgijo licencijas ir pradėjo veiklą mūsų mieste. Iki šiol šias paslaugas Ukmergės rajono savivaldybė pirko iš kitų rajonų.

Kuomet šeima nusprendžia, kad savo namų šiluma gali dalintis su likimo nuskriaustu, ji kuria įvairius ateities planus. Ir jie labai dažnai būna tik perspektyvūs ir nešantys džiaugsmą. Apie pasikeitusio gyvenimo mįsles ir išbandymus – tiesiog negalvojama. Būtent apie įtėvių lūkesčius, gebėjimus, savęs ir likusio be tėvų globos vaiko pažinimą, auklėjimą, jo patirtį, išgyvenimus bei poreikius kalbama mokymų visoms pasiryžusioms įvaikinti ir įvaikinusioms šeimoms ar asmenims metu.

Šių metų kovo mėnesį Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centre  pradėti mokymai, kuriuose dalyvauja 7 šeimos. Kad galėtų šiuose mokymuose dalyvauti, su  šeimomis pirmiausia susipažino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus Vaiko teisių apsaugos poskyrio darbuotojai. Jie patikrino, ar šie žmonės yra pasirengę vaikų  globos ar įvaikinimo  misijai. Svarbu žinoti, kad baigus mokymus, šeimos nariai gauna pažymėjimus, bet neįsipareigoja tuojau pat tapti globėjais ar įtėviais. Pažymėjimas galioja neribotą laiką. O įgytos žinios skatina priimti atsakingus sprendimus.
Lietuvoje yra labai gražių pavyzdžių, kai šeimos iš tame pačiame rajone esančių vaikų globos namų įvaikina ar ima globoti vaikus, tuo pačiu natūraliai sprendžiama tokių namų pertvarkos problema.

Mūsų mieste taip pat yra Vaikų globos namai. Čia augantys mažyliai visada laukia, gal ir į jų sielas pasibels pasirengę būti įtėvais ar globėjais geraširdžiai žmonės.

Tėvų ir vaikų ryšys – pats stipriausias žemėje. Jeigu atsitikus nelaimei, vaikai lieka vieni, jie praranda meilę, apsaugą ir ramybę. Didžiausia dovana tokiems vaikams yra šeimos, kurios praėjusios mokymus, pasirengusios visapusiškai ateina į vaikų namus, paima už rankos mažylį ir jam  pasako „Mano namai tegul nuo šiol tampa ir tavo namais“. 

Kontaktai:
Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja Reda Liubomirskienė – 8340 60341.
el. paštas r.liubomirskiene@ukmerge.lt
Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorė Sigita Bakanauskienė, 8 340 63561.
el. paštas s.bakanauskiene@ukmerge.lt

Užs. nr. 199

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia