Pradžia Verslas Žemės ūkis Žalesnis miestas be didelių pastangų: kastuvų ir sodinukų neprireiks

Žalesnis miestas be didelių pastangų: kastuvų ir sodinukų neprireiks

4653
4

Balandžio mėnesį Lietuvos gyventojai turės galimybę prisidėti prie žalesnių miestų kūrimo ir oro taršos mažinimo dalyvaudami iniciatyvoje „Palik žalią pėdsaką su „Neste“. Ekologiškų degalų gamintojas „Neste“ skelbia gerumo mėnesį ir pristato naudingą akciją – dalį sumos, išleidžiamos degalams, galima bus nukreipti žalesnių miestų kūrimui. Didesnis skaičius akcijos dalyvių reiškia daugiau medžių mylimam miestui.

Šia iniciatyva visoje Lietuvoje siekiama ne tik pasidalinti gerosiomis praktikomis, kaip galima būtų spręsti su ekologija susijusias problemas, bet ir įkvėpti kiekvieną aplinkos taršai neabejingą gyventoją pačiam prisidėti prie draugiškos aplinkos idėjos. Balandžio 3 – 30 dienomis visose „Neste“ degalinėse 1 ct nuo kiekvieno litro degalų, įsigytų su registruota „Neste“ nuolaidų kortele, bus nukreipiamas medžių sodinimui pasirinktame mieste. Galima palyginti, vienas medis per sezoną pagamina tiek deguonies, kiek pakaktų dešimčiai žmonių suvartoti per metus.

„Lietuvos vairuotojai, rinkdamiesi degalus savo automobiliui, atsižvelgia ne tik į jų kainą ir į įvairius kokybę apibrėžiančius rodiklius, tačiau daug dėmesio skiria ir aplinkos apsaugai bei pasirinktų degalų sudėčiai. Praėjusiais metais atlikto vairuotojų nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad net 39 proc. vairuotojų domisi, kokia yra jų naudojamų degalų sudėtis ir koks galimas poveikis aplinkai. Šie skaičiai patvirtina, kad gyventojams svarbu, kokioje aplinkoje jie gyvena ir kaip tam tikri jų vartojimo įpročiai gali paveikti bendrą aplinkos gerovę“, – sako Audrius Miežys, „Neste Lietuva“ mažmeninės prekybos vadovas.

Gyventojai, norintys sudalyvauti iniciatyvoje, pirmiausia kviečiami apsilankyti interneto svetainėje www.zaliaspedsakas.lt: užregistruoti „Neste“ nuolaidų kortelę ir užpildyti registracijos formą. Įsigijus degalų visose „Neste“ degalinėse ir naudojant užregistruotą nuolaidų kortelę, klientas ne tik gaus nuolaidų kortelės suteikiamą nuolaidą, bet ir galės nuspręsti, kurio miesto žaliųjų erdvių gerinimui skirti 1 ct nuo kiekvieno įsipilto litro.

Svetainėje www.zaliaspedsakas.lt akcijos metu dalyviai taip pat galės stebėti degalų pylimų istoriją ir sumą, kurią jau sukaupė medžių sodinimui pasirinktame mieste. Iniciatyvoje dalyvauja Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Utena, Ukmergė, Alytus, Marijampolė, Kėdainiai, Molėtai ir Mažeikiai.

Apie „Neste“

„Neste“ yra didžiausias Lietuvoje automatinių degalinių tinklas, kurį sudaro 71 degalinė. UAB „Neste Lietuva“ atstovauja Suomijos korporacijai „Neste“, kurios veikla apima naftos ir atsinaujinančių energijos šaltinių perdirbimą, didžiausią dėmesį skiriant gamtą tausojančių aukštos kokybės degalų gamybai. Korporacija yra pasaulyje pirmaujanti dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja. Jos naujos kartos dyzelinu „Neste Pro Diesel“ prekiaujama Suomijoje, Lietuvoje ir Latvijoje, 2017 m. Suomijos rinkai buvo pristatytas 100 proc. iš atsinaujinančių šaltinių pagamintas dyzelinas „Neste MY“.

„Neste“ yra įrašyta į pasaulinį tvarumo indeksą „Dow Jones“, be to, jau kelerius metus iš eilės patenka tarp šimto tvariausių pasaulio įmonių. „Neste Oyj“ akcijos yra įtrauktos į NASDAQ OMX Helsinkio biržos sąrašą. Visose savo veiklos srityse „Neste“ siekia pirmauti kokybišku klientų aptarnavimu, aukštos kokybės produktais iš naftos ir iš atsinaujinančių šaltinių. Būtent jie leidžia kurti tvarius sprendimus, skirtus tiek gyventojams, tiek ir verslo įmonėms, taip suteikiant jiems galimybių prisidėti tausojant aplinką.

„Neste“ veikia daugiau nei 14 pasaulio šalių, joje dirba apie 5000 žmonių. 2016 m. korporacijos pardavimai siekė daugiau kaip 11 mlrd. eurų. Daugiau informacijos: www.neste.lt, www.neste.com

Ukmergė šiuo metu yra  6 vietoje : sukaupta 6,40 Eur.

Ankstesnis straipsnisĮ BMW įvažiavo, nes neva dingo stabdžiai
Kitas straipsnisOrganizavo praktinę konferenciją „Autizmo spektro iššūkiai ir visavertės pagalbos teikimas“

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia