Pradžia Verslas Žemės ūkis VISA INFORMACIJA APIE MIŠKUS – viename tinklalapyje

VISA INFORMACIJA APIE MIŠKUS – viename tinklalapyje

2427
0

Informacinės technologijos neaplenkė ir Lietuvos miškų. Norint surasti poilsiavietę ar tiesiog sužinoti, kur veda miške esantis kelias, tereikia apsilankyti intelektualioje miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinėje sistemoje (IMŪEPIS).

Visa informacija apie miškus – viename tinklalapyje

IMŪEPIS yra Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos (GMU) projektas. Ši elektroninė paslauga sukurta panaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas.

Anot GMU Teisės, personalo ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Solveigos Potapovienės, elektroninė paslauga skirta norintiems praleisti laiką valstybiniuose miškuose: tiek šalies gyventojams ir užsienio svečiams.

„Naudodamiesi miškų ūkio paslaugų interaktyviu žemėlapiu žmonės gali vienoje vietoje rasti visą informaciją apie valstybiniuose miškuose įrengtus rekreacinius objektus, valstybinių miškų būklę, miškų urėdijų užaugintus ir parduodamus miško ir dekoratyvinius sodmenis, prekybą apvaliąja mediena“, – teigia S. Potapovienė.

Tereikia įvesti paieškos žodį

Naudotis IMŪEPIS labai paprasta: tereikia į interneto paieškos lauką įvesti šį raidžių sutrumpinimą. Patekus į internetinę svetainę, jau galima rinktis, kokią informaciją norima sužinoti: naujienas apie Lietuvos miškus ir jų valdymo sistemą, kur, už kiek ir kokios medienos galima įsigyti, rasti lankytinas vietas ir poilsiavietes visose miškų urėdijose, susipažinti su miškų būkle. Taip pat tinklalapyje yra galimybė pasidomėti, kiek miškų Lietuvoje iškertama nelegaliai, kiek jų nukenčia nuo gaisro, miškų žemėlapius.

IMŪEPIS naudingas ir medžiotojams. Čia jie gali surasti medžioklės įkainius, leistinus būdus.

Sistemą galima naudoti ir mobiliajame telefone, todėl ji labai vertinga esant nepažįstamame miške.

Skaityti daugiau čia.

Ankstesnis straipsnisUTVM: Mokykloje lankėsi Pašilės progimnazijos mokiniai
Kitas straipsnisTikslas – tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia