Pradžia Verslas Verslo naujienos Ruošiantis duomenų apsaugos reformai – konsultacija su visuomene

Ruošiantis duomenų apsaugos reformai – konsultacija su visuomene

2233
0

Teisingumo ministerija, rengdama teisės aktus, įgyvendinsiančius Europos Sąjungos Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatas, organizuoja viešąją konsultaciją. Diskusija, vyksianti rugsėjo 19 d. (antradienį) nuo 13 val., bus tiesiogiai transliuojama ministerijos socialinio tinklo Facebook paskyroje (www.facebook.com/teisingumas/). Diskusijoje dalyvaus suinteresuotų grupių – žmogaus teisų organizacijų, verslo asociacijų ir kt. – atstovai.

Sparti technologijų plėtra kelia problemų saugant žmogaus teisę į asmens duomenų apsaugą. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris įsigalios 2018 m. gegužės 25 d., buvo parengtas atsižvelgus į galimas grėsmes ir siekiant patobulinti iki šiol ES galiojusias asmens duomenų apsaugos taisykles. Šis reglamentas suvienodins duomenų apsaugą reglamentuojančią teisę ES mastu.

Perkeliant reglamentą į nacionalinę teisę, valstybėms narės turi tam tikrą apsisprendimo teisę, kaip įgyvendinti atskiras nuostatas.

Konsultacijoje suinteresuotų grupių atstovai kviečiami išsakyti savo nuomonę daugiausiai ginčų keliančiais klausimais – dėl asmens kodo viešumo ir naudojimo kaip pagrindinio paieškos kriterijaus, asmens duomenų tvarkymo su darbo santykiais susijusiame kontekste, vaikų amžiaus ribos, siūlant informacinės visuomenės paslaugas ir asmens duomenų tvarkymo mokumo ir finansinės rizikos vertinimo tikslais.

Siekiant konstruktyvios diskusijos, į konsultaciją pakviestas ribotas dalyvių skaičius, tačiau visi norintys renginį galės stebėti tiesiogiai. Visi stebėsiantys transliaciją, kviečiami užduoti aktualius klausimus komentaruose. Esant galimybei, į šiuos klausimus bus atsakyta konsultacijos metu.

lrv.lt

Ankstesnis straipsnisPOLICIJOS SUVESTINĖ: Apkaltino vogus graikinius riešutus
Kitas straipsnisUKMERGĖS SC MERGAITĖS – LIETUVOS FUTBOLO ČEMPIONATO BRONZOS MEDALIŲ LAIMĖTOJOS

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia