Pradžia Verslas Verslo naujienos Infrastruktūros projektams – Aukso medaliai už grožį ir funkcionalumą

Infrastruktūros projektams – Aukso medaliai už grožį ir funkcionalumą

3910
0

Penktadienį, 2017 m. gruodžio 15 d., Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti prestižinio konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai. Lietuvos pramoninkų konfederacijos rengiamas konkursas – vienas labiausiai atspindinčių šalies ūkio pažangą renginys, kuriam pateikimos įvairių šalies ūkio šakų naujovės, įsitvirtinusios rinkoje ir jau pelniusios vartotojų pripažinimą. Trys AB „Panevėžio keliai“ grupės įmonių pateikti projektai tapo šio konkurso laureatais 2017 metais.

Aukso medaliu įvertintas bendras AB „Panevėžio keliai“ ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos rengtas projektas „Nestandartiniai vizualiniai sprendimai Anykščių miesto gatvėse“. Aukščiausio įvertinimo sulaukė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie LR susisiekimo ministerijos užsakymu „Panevėžio kelių“ vykdytas projektas „Žemaitkiemio sankryžos rekonstrukcija magistralėje A2“.

„Panevėžio kelių“ grupės įmonė Panevėžio statybos trestas šiame konkurse Aukso medalį pelnė už prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ plėtros projekto įgyvendinimą. Užsakovas – „Baltic Shopping Centers“.

„Infrastruktūros projektuose užsakovo vaidmuo yra labai svarbus, nes būtent užsakovas formuoja užduotį projektuotojams ir rangovams, suteikia pirminį impulsą, apsprendžiantį konkretaus objekto pertvarkymo pagrindinius pageidaujamus principus. Vis dažniau projektavimo ir rangos darbai yra sutelkiami vienose rankose. Ši tendencija progresyvi ir sveikintina. Toks projekto įgyvendinimo metodas suteikia daugiau galimybių surasti labiausiai primtinus inžinerinius ir vizualinius sprendinius, trumpėja darbų trukmė, mažėja kaštai“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Žemaitkiemio sankryžos rekonstrukcija magistralėje A2

Vienos didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių projektavimo ir statybos bendrovių „Panevėžio keliai“ įgyvendintas projektas magistralinio kelio A2 Vilnius–Panevėžys 72,18 kilometre, šalia Žemaitkiemio sankryžos Ukmergės rajone, apėmė pėsčiųjų viaduko per magistralę A2 avaringame ruože statybą, magistralės platinimą, įrengiant greitėjimo ir lėtėjimo juostas, jungiamųjų kelių abiejose kelio pusėse įrengimą bei dviejų žiedinių sankryžų įrengimą.

Renkantis projektinius sprendinius, vietoje planuoto tunelio parinktas ekonomiškesnis pėsčiųjų viaduko per magistralę A2 variantas, taip pat parinktas sankryžos su 2 žiedinėmis sankryžomis variantas, sudarantis galimybę saugiai patekti automobiliu iš vienos automagistralės pusės į kitą.

Viena iš inovatyvių, energiją taupančių priemonių – rekonstruoto ruožo apšvietimo sprendimai. Ruože įdiegta adaptyvi automatizuota apšvietimo sistema, keičianti apšvietimo lygį priklausomai nuo atvažiuojančių automobilių skaičiaus.

Pėstiesiems ir dviratininkams pastatytas viadukas leidžia saugiai kirsti tarptautinės svarbos kelią, pasižymintį intensyviais eismo srautais. Aptarnaujantis ir ūkinis transportas, vietos automobilininkai saugiai gali pervažiuoti į kitą magistralės pusę, pasinaudodami naujomis greitėjimo ir lėtėjimo juostomis, jungiamaisiais keliais, žiedinėmis sankryžomis.

Vieninga rekonstruotos sankryžos kaip statinio architektūra ne tik funkcionali, bet ir darniai dera su aplinka. Tarpusavyje dera lankščios jungiamųjų kelių ir žiedinių sankryžų linijos, arkinė viaduko forma suteikia tranporto mazgui estetikos. Viaduko konstrukcija nudažyta žalia spalva, puikiai įsikomponuoja į miškingą kraštovaizdį. Metalo spalvos detalės primena apie statinio funkcionalumą, bet industrinį stilių sušvelnina grakščios, iš pažiūros lengvos konstrukcijų formos.

Tai – viena patraukliausių sankryžų magistralėje Vilnius–Panevėžys.

Nestandartiniai Anykščių miesto gatvių vizualiniai sprendimai

Anykščių rajono savivaldybės administracija, įvertinusi tą aplinkybę, kad jų teritorija yra svarbi kaip turizmo objektas vietos, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu, priėmė ilgalaikius sprendimus suvienodinti visos teritorijos viešųjų erdvių stilistiką, kaip numatyta Anykščių rajono savivaldybės teritorijos benrajame plane bei lydinčiuose dokumentuose.

Konkursui „Lietuvos metų gaminys 2017“ pristatyta Žiburio ir Vilniaus gatvių rekonstrukcija Anykščių mieste. Tai – du susisiekimo infrastruktūros projektai, įgyvendinti vadovaujantis pasirinkta vieninga architektūra, derančia su unikaliu kraštovaizdžiu. Stilistika derinta ir prie jau esamų infrastruktūros objektų elementų, mažosios architektūros objektų. Tuo pačiu infrastruktūra išsaugo funkcionalumą, gerina ne tik estetinį vaizdą, bet ir gyvenimo kokybę.

Pristatomų projektų prekinė išvaizda yra išskirtinė, nes arhitektūriniai sprendiniai buvo daromi atsižvelgiant į unikalų vietovės pobūdį. Neįprastos formos apšvietimo atramos Vilniaus gatvėje specialiai suprojektuotos šiam objektui. Vilniaus gatvė veda į SPA centrą, todėl gatvei ir pėsčiųjų bei dviračių takams apšviesti buvo specialiai sukurtos neįprasto dizaino atramos. Didžioji jų atšaka skirta apšviesti gatvei, o mažoji atšakėlė apšviečia pėsčiųjų zoną. Atramos išsiskiria ir neįprastu lenktu siluetu. Tokią atramų dizaino idėją projektuotojai parsivežė iš Paryžiaus ir sėkmingai įgyvendino Anykščiuose.

Stilingai atrodo ir rausvas asfaltas, skirtas dviračių takams, kontrastuojantis su pilkos spalvos trinkelių ir gatvės danga. Dviračių takams nuo kitų zonų atskirti buvo naudojami pažeminti bortai, kas suteikia gaminio išvaizdai subtilumo, o funkcionalumui – ergonomiškumo.

Prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ plėtra

2015 metų spalį Panevėžio statybos trestas pasirašė sutartį su investicine nekilnojamojo turto bendrove AB „Baltic Shopping Centers“ dėl prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ išplėtimo ir teritorijos sutvarkymo darbų. AB „Baltic Shopping Centers“ nekilnojamojo turto plėtros sutartimi pavedė UAB „Baltic Red“ atstovauti ją plėtojant prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“.

Po metus trukusių plėtros darbų Kaune atidarytas atnaujintas prekybos centras „Mega“. Prekybos ir laisvalaikio centre naujai įsikūrė daugiau nei 70 naujų parduotuvių, kavinių, restoranų bei paslaugų salonų. Sporto mėgėjams įrengtas didžiausias Baltijos šalyse 7 500 kv. m ploto, sporto ir sveikatingumo centras „VS-Fitness”. Prekybos ir laisvalaikio centre taip pat atidaryta daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, kuri talpina beveik 800 automobilių. Baigus rekonstrukciją, „Mega“ tapo didžiausiu Vidurio Lietuvos prekybos centru. Bendras pastato plotas siekia 102 000 kv. m, 800 parkavimo vietų įrengta daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Antžeminė automobilių stovėjimo aikštelėje skirta parkuoti 1700 automobilių.

Andriaus Repšio nuotr.

Iš kairės: LR ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas, Anykščių rajono savivaldybės Meras Kęstutis Tubis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

 

Virmantas Puidokas ir Kęstutis Tubis

.

Rasa Čepienė

AB „Panevėžio keliai“ informacija

 

Ankstesnis straipsnisProjektinė veikla „ Močiutės skrynios lobiai“ Ukmergės „Ryto“ mokykloje
Kitas straipsnisUkmergės krašto gyventojus pasitikrinti žinias apie Lietuvą kviečia Nacionalinė viktorina

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia