Pradžia Verslas Ukmergės verslas Ukmergės pavyzdys stebina latvius

Ukmergės pavyzdys stebina latvius

3210
0

Gruodžio 21-ą dieną Ukmergę aplankė Jėkabpilio administracijos direktorius su komanda ir Rėzeknės butų ūkio atstovai. Apsilankymo tikslai du: susipažinti su renovacijos procesu ir jo administravimu, bei nuotolinio šilumos punktų stebėjimo sistemos praktika Ukmergėje.

Susitikimo pradžia įvyko Ukmergės rajono savivaldybės konferencijų salėje. Svečiai iš Latvijos buvo šiltai priimti Ukmergės mero Rolando Janicko ir administracijos direktoriaus Stasio Jackūno. Susitikime taip pat dalyvavo UAB „Ukmergės būtų ūkis“ direktorius, jo pavaduotojas, sistemų administratorius ir UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centras“ atstovai. Susitikimo metu išryškėjo bendra problematika – daugiabučių namų gyventojų per silpnas supratimas, kad jie yra ne tik savo asmeninio buto savininkai, bet ir bendrojo naudojimo objektų, kuriuos yra privalu prižiūrėti ir tvarkyti. Buvo kalbama apie skirtingas šalių praktikas administruojant ir techniškai prižiūrinti daugiabučius namus, apie renovacijos proceso ir jo administravimo tobulinimą, gyventojų iniciatyvų skatinimą ir pan.

Po susitikimo savivaldybėje svečiams iš Latvijos buvo aprodyti keletas renovuotų ir efektyviai šilumą taupančių Ukmergės daugiabučių. Kaimyninės valstybės atstovai domėjosi visu renovacijos procesu – nuo gyventojų iniciatyvos iki rangos darbų užbaigimo. Ypač daug susidomėjimo sulaukė nuotolinio šilumos punktų stebėjimo sistema, kurios pagalba galima realiu laiku stebėti ir valdyti šildymo sistemos parametrus. Ši nauja technologija, kurią įsidiegė UAB „Ukmergės butų ūkis“, leidžia ypač efektyviai atlikti šildymo sistemų eksploataciją, operatyviai reaguoti į su šildymu susijusias problemas ir matyti bei analizuoti su šildymu susijusius duomenis.

Galiausiai Latvijos piliečiai aplankė UAB „Ukmergės butų ūkis“ būstinę, kurioje iš vidaus susipažino su naujausia įsidiegta programine įranga. Nors Ukmergės savivaldybės valdoma įmonė pati visai neseniai įsidiegė naujas programines įrangas, tačiau jau galėjo pasidalinti ir pasidžiaugti ne vienu, veiklą gerinančiu, sprendimu. Jėkabpilio administracijos direktorius su komanda ir Rėzeknės butų ūkio atstovai liko maloniai nustebę. Visi sutarė, kad labai svarbu dėti pastangas į gyventojų kokybiškesnio gyvenimo užtikrinimą. Tam svarbiausia visų mūsų supratimas, kad mes esame savininkai ne tik savo nuosavo būsto, bet ir visos aplinkos kurioje mes gyvename.

D. Zimblienės/ukmerge.lt nuotr.

Ankstesnis straipsnisAlkoholizmas – gailėti, o gal padėti?
Kitas straipsnisVeprių Kalėdų senelis jau aplankė ligonius ir vienišus žmones

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia