Pradžia Verslas Ukmergės verslas Pirmosios GPM permokos grąžintos ir Ukmergės rajono gyventojams

Pirmosios GPM permokos grąžintos ir Ukmergės rajono gyventojams

2288
0
gpm 2016 deklaravimas

gpm 2016 deklaravimas

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, jog balandžio 1 –ąją VMI pradėtos grąžinti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos pasiekė ir Ukmergės rajono gyventojų sąskaitas – daugiau kaip 200 ukmergiškių VMI pervedė apie 24 tūkst. eurų. Vilniaus apskrityje pirmieji 807 tūkst. eurų GPM permokų grąžinti daugiau nei 6 tūkst. gyventojų.

„Kaip ir kasmet, grąžintų permokų pirmieji sulaukė tie gyventojai, kurie deklaraciją pateikė elektroniniu būdu ir ją užpildė be klaidų, o jų pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis, – primena Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, jog pradėjus grąžinti permokas, pavedimus į gyventojų sąskaitas VMI atliks kiekvieną darbo dieną, atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas.

VMI pažymi, jog deklaruota permoka nebus grąžinta, jei gyventojas mokesčių administratoriaus nurodymu nėra patikslinęs anksčiau pateiktos pajamų deklaracijos ar nepateikęs nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos. Tokiems mokesčių mokėtojams VMI permokas grąžins tik jiems patikslinus ankstesnių metų deklaracijas ir įvykdžius visus anksčiau gautus Mokesčių inspekcijos nurodymus. Kitaip tariant, permokos bus grąžinamos tik tiems mokesčių mokėtojams, kurie savo pareigas įvykdo atsakingai: neturi skolų ir už ankstesnius laikotarpius, yra pateikę visas deklaracijas. Susirūpinti turėtų tie, kurie turi pradelstų mokestinių prievolių: t.y., nėra pateikę ar patikslinę ankstesnių laikotarpių privalomų deklaracijų. Deklaracijas pateikti gyventojai turi iki gegužės 2 d.

Pažymėtina, jog VMI vis dar sulaukia patikslintų duomenų iš trečiųjų šaltinių, todėl deklaracijas jau pateikę gyventojai, turėtų pasitikrinti ar jų preliminariosios deklaracijos nėra atnaujintos, o pastebėję atnaujinimus, pateikti patikslintą deklaraciją. Tą jie gali padaryti paprastai – prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS).

{adselite}„Norime priminti mokesčių mokėtojams, jog pasitaiko atvejų, kuomet gyventojas deklaracijoje pateikia duomenis, kurie nesutampa su VMI turima informacija apie jo pajamas ir išlaidas“, – sako E.Glumbakienė, pažymėdama, jog tokiu atveju, VMI specialistai susisiekia su gyventojais, kad pastarieji patikslintų informaciją arba pateiktų papildomus dokumentus. Informaciją apie tikslintinus duomenis deklaracijoje EDS vartotojams VMI išsiunčia nedelsiant, o tiems kurie nėra sistemos vartotojais – kartą į savaitę.

Pajamas Ukmergės rajone jau deklaravo beveik 5 tūkstančių gyventojų, Vilniaus AVMI sulaukė apie 300 ukmergiškių turto deklaracijų, taip pat rajono gyventojai pateikė beveik 500 prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms. Iš viso Vilniaus apskrities gyventojai už 2015 m. mokestinį laikotarpį pateikė daugiau kaip 137 tūkst. deklaracijų. Iš jų – per 115 tūkst. gyventojų pajamų, dar apie 6 tūkst. – turto deklaracijų bei daugiau nei 15 tūkst. prašymų skirti 2 proc. paramą organizacijoms bei 1 proc. paramą politinėms partijoms nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Vilniaus AVMI primena, kad pajamas deklaruoti šiemet privalo gyventojai, įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. VMI pažymi, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi nepamokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems per metus perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio (arba gali susigrąžinti). Pažymėtina, jog antrus metus, gyventojams reikia sumokėti mokestį už tam tikrą palūkanų ir vertybinių popierių pardavimo pelno dalį, gautą 2015 metais. Visą informaciją apie pajamų deklaravimą galima rasti adresu http://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-2015.  

Gyventojai, deklaruosiantys pajamas ir turtą, visuomet gali konsultuotis paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, konsultacijos telefonu įrašomos ir lygiavertės rašytinėms. Išsami informacija apie turto ir pajamų deklaravimą pateikiama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

vmi.lt

Ankstesnis straipsnisPo 3 metų laukimo Ukmergėje įdarbinti paramedikai
Kitas straipsnisUkmergės rajono gyventojams Vilniaus AVMI padės deklaruoti pajamas ir turtą

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia