Home Verslas Rėmėjų medžiaga Verslo paskolos be užstato užvaldo finansavimo rinką

Verslo paskolos be užstato užvaldo finansavimo rinką

583
0

Didėjant Lietuvos verslumui ir augant ekonomikai kuriasi vis daugiau inovatyvių kompanijų ir jų poreikiai nenumaldomai plečiasi. Dėl šios priežasties įmonėms reikia vis daugiau apyvartinių lėšų, kad galėtų siekti aukštų rezultatų ir įsitvirtintų rinkoje per kuo trumpesnį laiko tarpą.

Paskolos be užstato ir jų nauda

Naujos įmonės arba įmonės kurioms reikalingi papildomi apyvartiniai finansai neretai ieško galimybių gauti paskolas be užstato.  Dažniausia finansavimo apraiška sutinkama verslo sferoje ir nereikalaujanti turto įkeitimo yra faktoringas. Tai itin modernus finansavimo būdas paremtas sąskaitų apmokėjimu.

Faktoringo procesas nereikalauja didelių išteklių ir leidžia verslui gauti apmokėjimą už suteiktas prekes ar paslaugas nedelsiant. Įprastai verslas turi laukti kol klientas apmokės jam išrašytą sąskaita per nurodytą terminą. Taip pinigai būna įšaldomi ir verslas negali jų įdarbinti, nes turi laukti atsiskaitymo. Dėl apyvartinių lėšų stygiaus gali sustoti kasdieniai procesai ir sutrikti kitų įsipareigojimų vykdymas.

Tačiau kai naudojamas faktoringas, sąskaita išrašyta klientui yra perduodama faktoringo bendrovei, kuri nedelsiant apmoka numatytą sąskaitos procentą. Apmokėjimo procentas priklauso nuo įmonės teikiančios paslaugas ir svyruoja tarp 70- 90%. Vėliau atėjus numatytam mokėjimo terminui klientas apmoka sąskaitą faktoringo bendrovei.

Vienos faktoringo paslaugą teikiančios įmonės perveda likusią sumą ir tuomet verslas grąžina numatytus procentus. Kitos faktoringo įmonės optimizuoja procesą ir verslui perveda likutinę dalį, jei tokia yra, atskaičius visus sutartus mokesčius.

Tokie kreditai verslui be užstato leidžia sumažinti riziką ir paskirstyti resursus verslo plėtrai, nešvaistant laiko sąskaitų ir nemokių klientų administravimui. Paskolos be užstato teikiamos įvairių dydžių įmonėms, tačiau laikotarpiui ne ilgesniam nei 24 mėnesiai.

Faktoringo paslauga yra itin moderni ir šiuolaikiška priemonė, padedanti verslui išnaudoti visas atsiradusias galimybes ir nekelianti didelės rizikos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here