Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Terasa ir joje esančios lentos

Terasa ir joje esančios lentos

589
0

Atėjus pavasariui, ir vasarai vis daugiau žmonių svarsto galimybę grąžinti savo sodus ir kiemus, juos renovuoti, nes žmonėms patinka naujovės.  Šviesesnės ir šiltesnės dienos kiekvieną dieną primena vasaros pradžią, kurios metu norisi atsipalaiduoti ir smagiai leisti laiką mieloje širdžiai vietoje. Ypač gera leisti laisvalaikį lauke ir kvėpuoti grynu oru, o tam įgyvendinti gali būti reikalinga terasa.  Terasa yra funkcionalus pastatas, suteikiantis papildomo žavesio namo išorei ir leidžiantis jame jaukiai leisti vasaros vakarus. 

Terasa tradiciškai sujungta su namu, todėl pagrindinis klausimas yra tai, kurią namo pusę įsirengsite. Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Terasos vieta priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių poreikių.

Ką verta žinoti apie lentas, kurios bus terasoje?

Panašu, kad terasos lentos montavimas yra labai paprastas ir nereikalauja daug įgūdžių. Tačiau kai kurios detalės gali turėti įtakos net WPC plokštės patvarumui. Vienas iš pagrindinių reikalavimų yra tai, kad tarp lentos ir lentos paviršiaus yra tarpas. Jei plokštė bus dedama tiesiai ant histerezės plokštės, drėgmė kaupsis viduryje ir išliks ilgą laiką. Ilgainiui tai netgi turės neigiamos įtakos WPC lentai. Tarpas formuojamas naudojant plokštės rėmą. Jų yra daug, o ignoruoti jų pasirinkimą dažnai būna klaida.

Paprasčiausia yra medžio-plastiko lentų terasos priežiūra. Jį galima valyti aukšto slėgio plovikliu. WPC terasos nereikia šlifuoti ar perdažyti. Medžio masyvo plokštėms reikia daugiau priežiūros. Kas kelerius metus denio lentas reikia šlifuoti (šlifuoti smėliu) ir perdažyti arba alyvuoti iš naujo. Medinę terasą reikia reguliariai valyti, kad nesikauptų nešvarumai. Jei ant lentos paviršiaus liks nešvarumų, drėgmė išliks ir net impregnuota lenta puvės. Drėgmė pakeis lentų parametrus, jos dar labiau trūks ir padidins purvo absorbciją.

Toje vietoje, kur bus terasa, reikėtų pašalinti velėną ir įrengti išlyginamąjį smėlio ar žvyro sluoksnį. Rekomenduojama padaryti 1-5% nuolydį, kad vanduo tekėtų. Tada išilgai šlaito turėtų būti dedami gulekšniai. Kitas variantas yra naudoti betonines trinkeles – tai šiek tiek pakels terasą. Ant pabėgių uždėkite terasos lentas, o sankryžas sutvirtinti mediniais varžtais. Nepamirškite tarp lentų palikti kelių milimetrų vietos. Tai svarbu, nes mediena gali laisvai judėti, o lietaus vanduo gali tekėti pro spragas.

Ankstesnis straipsnisSenjorai pramogaudami mokėsi gyventi tvariau
Kitas straipsnisGeriausių vairavimo mokyklų paieškose

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia