Home Verslas Rėmėjų medžiaga Sumaniai valdomi finansai – svarbi verslo augimo sąlyga

Sumaniai valdomi finansai – svarbi verslo augimo sąlyga

100
0

Dažnai verslumą skatinančios programos, konsultantai bei koučeriai drąsina ryžtingai įgyvendinti savo idėjas bei drąsiai siekti svajonių. Vis tik, net ir turint nuostabią verslo idėją ir įkvepiančią vystomo prekių ženklo misiją, verslo sėkmei koją gali pakišti neatidus finansų valdymas. Kaip tik todėl pradedantiems verslininkams derėtų skirti ypatingą dėmesį finansavimo šaltiniui bei finansinių srautų valdymo sprendimams.

Patikimas verslo finansavimo šaltinis – idėjos įgyvendinimo garantas

Net ir pati genealiausia verslo idėja mažai ko verta neturint užtikrinto finansavimo šaltinio. Anokia paslaptis, kad verslo kūrimas reikalauja ne tik daug laiko, jėgų bei atsidavimo, bet ir finansinių resursų. Labai mažai daliai pradedančių verslininkų pakanka asmeninių lėšų investavimui į verslą bei sklandžios veiklos užtikrinimui. Įvairios verslumą skatinančios programos paprastai finansuoja tik dalį verslo steigimo kaštų, todėl verslo paskola yra natūralus žingsnis siekiant kiek įmanoma greičiau pradėti veiklą, nedelsiant įsigyti reikiamą įrangą, išsinuomoti patalpas ir/ar samdyti darbuotojus. Ieškant patikimo finansavimo šaltinio, kuris geriausiai atitiktų jūsų verslo modelio specifiką, būtina įsigilinti į verslo paskolos išdavimo sąlygas, o taip pat įvertinti ne tik palūkanas ir kitus paskolos kaštus, bet ir grąžinimo sąlygas. Kuo daugiau informacijos surinksite, tuo palankesnėmis sąlygomis gausite reikalingą verslo paskolą.

Apdairi investicija į skaidrią bei tikslią buhalterinę apskaitą

Pradėjus vystyti veiklą, kaip taisyklė, išsyk užgriūna begalė netikėtų iššūkių bei sudėtingų sprendimų. Daliai iš jų įmanoma užbėgti už akių bendradarbiaujant su patyrusiu buhalteriu. Finansų valdymas ir buhalterinė apskaita tikrai kietas riešutėlis, jei neturite tam reikiamo išsilavinimo ir/arba patirties. Be to, šioje srityje mokymasis iš savo klaidų gali kainuoti pernelyg brangiai. Kaip tik todėl dar nepradėjus veiklos derėtų žinoti, kam patikėsite įmonės buhalteriją. Nesvarbu, ar samdysite buhalterį, ar naudositės buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės paslaugomis, įsitikinkite jų profesionalumu ir nepriekaištinga reputacija. Taip pat verta apsvarstyti galimybę įsigyti buhalterinės apskaitos programą, kuri palengvins verslo valdymą.

Pasikliaukite patyrusių finansų specialistų rekomendacijomis

Vystant verslą tenka daug ir greitai mokytis. Viena iš pamokų, kurią verta kuo ankščiau patirti, yra gebėjimas adekvačiai vertinti savo kompetencijas ir prireikus nedelsiant kreiptis pagalbos į tos srities profesionalus. Dar geriau – turėti patikimų finansininkų kontaktų dar prieš iškylant neatidėliotiniems klausimams. Verta iš anksto pasidomėti verslo finansų konsultacijų rinkos dalyvių įvairove, teikiamomis paslaugomis bei jų kainų rėžiais. Tuomet bus lengviau iš anksto numatyti, ar vystant verslą rinksitės finansų eksperto konsultacijas, ar kreipsitės pagalbos į licencijuotą finansų patarėjo įmonę. Patyrusio finansininko įžvalgos pravers organizuojant ir kontroliuojant įmonės lėšų poreikį, planuojant pajamas bei numatant išlaidas, randant optimalų biudžeto valdymo variantą.

Taip pat verta investuoti ne tik į kokybiškas finansininko paslaugas, bet ir į savo kompetencijų kėlimą. Paskaitos, seminarai ir kiti verslo finansų valdymo mokymai suteiks naudingų žinių ir pravers ieškant efektyviausių sprendimų, kurie geriausiai atitinka jūsų verslo modelį.

Skyrus pakankamai dėmesio finansinių procesų suvaldymui, bus ženkliai paprasčiau realizuoti savo idėjas, pasiekti ambicingų tikslų ir tapti įkvepiančiu sėkmės pavyzdžiu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here