Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Širdies tyrimus vis dažniau gydytojai atlieka ir jauniems žmonėms

Širdies tyrimus vis dažniau gydytojai atlieka ir jauniems žmonėms

306
0

Sutrikusi širdies veikla jaunam žmogui jau tampa įprastu reiškiniu. Kardiologai pabrėžia, kad nedarant jokių išvadų, širdies ir kraujagyslių ligomis vis dažniau sirgs net ir labai jauni žmonės. Širdies tyrimas yra vienas iš būdų stebėti kaip keičiasi sveikatos būklė. Būtent širdies sutrikimas gali iššaukti papildomas komplikacijas, kurios ženkliai pablogins gyvenimo kokybę. Kam ir kas turėtų reguliariai atlikti širdies ir kraujagyslių tyrimus.

Profilaktika – geriausias būdas užkirsti kelią nelaimei

Širdies tyrimų yra įvairiausių, tačiau koks būtų geriausias jūsų situacijoje – atsakys gydytojai. Kardiologai pažymi, kad kai kuriais atvejais pakanka ir vieno tyrimo, o kai kuriais prireikia ir dar daugiau. Priklausomai nuo tyrimų skaičiaus, bus nustatoma ir gydymo kaina. Tiesa, privačiose klinikose atliekami tyrimai yra brangesni, tačiau tokios klinikos turi savų privalumų.

Reguliarus širdies tyrimas turi būti atliekamas praktiškai visiems pacientams, kurie bent kartą yra turėję problemų su šiuo organu. Įprastai patologijoms aptikti atliekama širdies echoskopija. Tai įranga, kuri ultragarso technologijos dėka leidžia ekrane matyti įvairius širdies raumens pakitimus neinvaziniu būdu.

Taip pat primenama, kad širdis gali  būti tiriama atliekant kardiogramą. Ją, aišku, paskirs šeimos gydytojas arba kardiologas. Tiksliau kalbant, bendriems tyrimams reikalingos procedūros bus paskirtos specialistų. Bet, labiausiai priminti reikia tai, kad pacientai nevengtų kalbėti apie problemas, kurios pasitaikė anksčiau. Net jeigu tai ir nebuvo žymus sveikatos pablogėjimas ir viskas greitai praėjo, vis tiek rekomenduojama apie tokius įvykius kalbėti su kardiologais.

Specialistai pabrėžia, kad reguliariai atliekant širdies echoskopiją bei kitus tyrimus, galima užkirsti kelią nelaimėms. Jeigu yra nustatoma bent jau kažkokia patologija, tuomet iš karto sudaromas gydymo kursas ar net suplanuojama reikalinga širdies operacija. Jeigu liga nėra aptinkama laiku, žmogų gali ištikti rimtos komplikacijos, kurios gali baigtis netgi mirtimi.

Kurie tyrimai turėtų būti atlikti būtent jums?

Kaip jau minėta, tyrimas bus parinktas pagal kiekvieno paciento situaciją. Mat, į kardiologus kai kurie pacientai kreipiasi ne tik esant kažkokiems sutrikimams, bet ir tais atvejais, kai norima išsiaiškinti savo pajėgumą. Tai reiškia, kad kardiologų duris dažnai atveria ir jaunesni pacientai, kurie po ilgo laiko nori vėl užsiimti aktyviu sportu. Tyrimai tuomet yra labai svarbūs, nes per juos atliekami specialūs testai, parodantys kiek žmogaus širdis yra pajėgi priimti fizinį krūvį.

Jauniems žmonėms dažniausiai siūloma atlikti specialius fizinio krūvio testus tam, kad jie sužinotų apie savo galimybes. Tokie testai naudingi tuo, kad būtent specialistams stebint, paciento širdies stiprumas nustatomas kai pacientas atlieka tam tikrus pratimus ir ne tik. Jeigu pacientas, nežinodamas savo pajėgumo, užsiims per dideliu krūviu, jo širdis gali neatlaikyti. Aišku, kartais tokių komplikacijų išvengiama.

Jeigu jus kamuoja kažkokie sveikatos sutrikimai, tuomet juos konkrečiai apibūdinkite kardiologui ir jis nustatys kokie širdies tyrimai jums turi būti atliekami.

Ankstesnis straipsnisEndokrinologai gali padėti bent jau sumažinti riziką sirgti rimtomis ligomis
Kitas straipsnisKreiptis į ginekologą privačiai dažnai yra geresnis sprendimas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia