Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Šilumos siurbliai oras-vanduo. Smulkmenos, kurias turite žinoti

Šilumos siurbliai oras-vanduo. Smulkmenos, kurias turite žinoti

921
0

Šilumos siurbliai yra viena geriausių šiuo metu egzistuojančių namų apšildymo alternatyvų. O gal net ir pati geriausia, kadangi puikiai suderina patrauklios kainos, geros kokybės, energijos taupymo, ekologijos niuansus, kurie daugeliui žmonių yra prioritetiniai.

Vienas geriausių pasirinkimų yra šilumos siurbliai oras-vanduo, tad jeigu ir Jus domina ši galimybė – pateiksime svarbiausias gaires, kurias turite žinoti.

Ar investicija atsiperka?

Bene dažniausiai klientų užduodamas klausimas yra susijęs su atsiperkamumo tikimybe. Tiesiog ši šildymo alternatyva yra brangesnė, nei pavyzdžiui kieto kuro katilas, tad žmonės domisi – ar pirkti apsimoka.

Žinoma, atsiperkamumas – yra, tačiau kinta jo greitis. Viskas priklauso nuo to – kokio galingumo įranga perkama, kokio dydžio patalpas reikia apšildyti ir panašiai. Kuo jos didesnės – tuo ir atsiperkamumas yra greitesnis.

Tiesa, greta kainos reikia nepamiršti vertinti ir kitų aspektų. Pavyzdžiui, kaip greitai patalpos apšildomas ir kaip ilgai sistema tarnauja. Kadangi šie šilumos siurbliai pasižymi ypač dideliu našumu bei funkcionalumu – atsiperkamumas neturėtų būti prioritetas.

Ekonomija bei ekologija

Renkantis šilumos siurblius taip pat reikia įvertinti ir ekologiškumo aspektus, kurie yra neatsiejama nuo sistemos ekonomijos. Kuo sistemai reikia mažiau energijos – tuo ji veikia pigiau, ima mažiau sąnaudų, tuo tarpu ir mažiau kenkia gamtai, kuria rūpintis turime kiekvienas iš mūsų.

Žinoma, gero siurblio pasirinkimas prasideda nuo energetiškai efektyvių namų, kadangi tik tokiu atveju, kai jie tinkamai sutvarkyti – verta investuoti į sistemas. Jeigu įranga bus diegiama senos statybos namuose, kuris yra ne A klasės tipo – pirmiausia reikalingas apšildymas, o paskui kalbėjimasis su specialistais dėl tinkamiausios sistemos pasirinkimo Jūsų namams.

Montuoti pačiam – pavojinga

Tinkamas montavimas reikalauja specialių įgūdžių, tad darbus reikia palikti specialistams, kurie gali užtikrinti, kad viskas nuo A iki Ž bus atlikta tinkamai. Montuoti pačiam pavojinga dėl to, kad galima padaryti gedimų, kurių šalinimas bus brangus, o netinkamai sujungta sistema – netarnaus Jums, gali greitai sugesti, o tvarkymas – kainuoti papildomai.

Ankstesnis straipsnisLietuvos muziejų kelio renginiai Ukmergėje
Kitas straipsnisAmžinai madingi daiktai, kuriuos privalo turėti kiekviena stilinga moteris

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia