Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Sąnarių ligos ne visiems atsiranda dėl nekaltų priežasčių

Sąnarių ligos ne visiems atsiranda dėl nekaltų priežasčių

400
0

Sąnarių skausmai kartais gali signalizuoti apie labai rimtas ligas, o kai kuriais atvejais, tai gali būti tiesiog prasto gyvenimo būdo šalutinis poveikis. Gydytojai nurodo, kad ne tik Lietuvoje, bet ir kitose vakarų pasaulio šalyse žmonės kenčia dėl judėjimo trūkumo. Tai yra viena iš priežasčių kodėl sąnarių skausmai taip dažnai kamuoja pasyviai laiką leidžiančius žmonės. Kaip bebūtų, sąnarių skausmai gali būti susiję ir su gerokai rimtesnėmis ligomis.

Klubo sąnariai gali įspėti apie rimtą problemą

Į gydytojus neretai kreipiamasi jau ligoms pažengus, todėl pacientai yra įspėjami atidžiau sekti savo sveikatos būklės pakeitimus. Pavyzdžiui, klubo sąnario keitimas gali būti reikalingas pacientui, kuris ilgą laiką nekreipė dėmesį į klubo skausmus bei sustingimą. Tokie simptomai gali atsirasti trumpuoju laikotarpiu, bet jeigu tai kartojasi dieną iš dienos, tuomet aišku, kad būtina tirtis išsamiau.

Klubo sąnario keitimo operacija nėra maloni, o svarbiausia – dar nemalonesnis yra sveikimo periodas. Sąnarių keitimo operacijos reikalingos tuomet kai pacientas leidžia plisti osteoartritui. Tai reiškia, kad minėtas ilgą laiką kamuojantis skausmas gali būti būtent šios ligos simptomas.

Osteoartrito atvejais žmogaus sąnariai yra pažeidžiami taip, jog judant jaučiamas didžiulis diskomfortas arba skausmas. Pacientas jau nebėra pajėgus judėti laisvai, todėl natūralu, kad kuo ilgiau laukiant, tuo didesnė tikimybė, jog ateityje taps sunku atlikti įprastas buitines užduotis.

Gydytojai perspėja tuos, kurie jaučia skausmą klubo srityje – jeigu jis jaučiamas ne pirmą savaitę, tuomet kuo skubiau reikia tirtis išsamiau. Tai liečia ne tik klubo, bet ir rankų, kelių, stuburo bei visus kitus sąnarius.

Klaidinantys skausmai gali būti žalingų įpročių pasekmė

Gydytojai ortopedai taip pat pažymi, kad sąnarių skausmas ar jų sustingimas gali būti iššaukiamas ir kitų veiksnių. Pavyzdžiui, dažnai pėdos ar kelių sąnariai ima skaudėti ir ištinsta dėl žalingų įpročių. Neretai osteoartritą sau diagnozavę pacientai sužino, kad tokie nemalonumai juos ištinka dėl per didelio alkoholio ir riebaus maisto vartojimo. Minėti žalingi įpročiai iššaukia podagrą, kurios sukeliamos komplikacijos gali dingti pakoregavus mitybą ir atsisakius alkoholio.

Taip pat reikia paminėti, kad sąnarių pažeidimas dažniau būdingas vyresnio amžiaus asmenims bei tiems, kurie kasdien užsiima fizine veikla. Sunkus fizinis darbas tikrai nepagerina sąnarių būklės – ją tik blogina. Ne vienerius metus fizinį darbą dirbantys asmenys gali smarkiai paspartinti sąnarių susidėvėjimą. Tai ypač dažnai pasitaiko tiems, kurie netgi nesilaiko darbo saugos reikalavimų, kuriuose nurodoma kaip tinkamai kelti sunkius daiktus ir t.t.

Pasyvus gyvenimo būdas taip pat gali sukelti nemalonius reiškinius, kurie susiję su sąnarių skausmais. Ne paslaptis, kad sėdimas darbas taip pat skatina sąnarių susidėvėjimą, nes vis dėlto – retas žmogus savo kūno padėti laiko laikydamiesi taisyklių.

Kaip pakeisti gyvenimą, kad sąnariai tarnautų kuo ilgiau?

Tikriausiai nuvalkiotai skambės, tačiau gydytojai teigia, kad visiems reikia laikytis sveiko gyvenimo būdo taisyklių. Aiškiau kalbant, tai yra subalansuota mityba, žalingų įpročių atsisakymas, o svarbiausia – fizinė veikla turi būti reguliari ir saikinga.

Didžiule klaida laikomas nusistatymas, kad sporto klubuose didelius sunkumus kasdien kilnojantys asmenys gerina savo sportinę formą. Raumenų auginimo atžvilgiu galbūt viskas yra tvarkoje, tačiau sąnarių žalojimas tokiems žmonėms yra akivaizdus. Visiems patariama vengti perteklinės fizinės veiklos, o ypač tokios, kurios metu turi būti kilnojami labai didelių gabaritų daiktai.

Jeigu norite išvengti sąnarių ligų ar kitų pažeidimų, tuomet naudinga būtų atkreipti dėmesį į gydytojų patarimus.

Daugiau informacijos Ficlinica

Ankstesnis straipsnisPlaukų šalinimo lazeriu procedūrą siūloma rinktis visoms
Kitas straipsnisTaujėnų gimnazisčių patirtis jaunųjų bendrovių mugėje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia