Home Verslas Rėmėjų medžiaga Patefono pasirinkimas: 3 žingsniai

Patefono pasirinkimas: 3 žingsniai

1961
0

Šiandien viskas skaitmenizuota: šeimyninės nuotraukos kompiuteryje, filmai žiūrimi per skaitmeninę TV, muzika klausomasi spotify, akimirkomis džiaugiamasi Facebook, o su draugais bendraujama whatsapp. Todėl natūralu, jog žmonės pasiilgsta apčiuopiamų dalykų, prisimena praeitį bei iš naujo atranda pamirštus malonumus. Vienas tokių – vinilinių plokštelių klausymas patefonu.


Paskutinį dešimtmetį vinilinės plokštelės ir patefonai ne tik kad nenugrimzdo į praeitį, o priešingai pamažu populiarėjo, tiek pačių plokštelių, tiek patefonų pardavimai augo kiekvienais metais vis sumušdami pardavimų rekordus. 2018 metai buvo įspūdingi pardavimų prasme – beveik 10 mln parduotų vinilinių plokštelių pasaulyje. Turint omeny, jog šiuo metu dainininkai net neleidžia albumų, užtenka išleisti ir internete paleisti vieną dainą, tai vinilinių plokštelių pardavimai stulbinantys.

Patefonų, arba dar vadinamų gramofonų populiarėjimas turi savo priežasčių, tačiau šiandien norisi pateikti 3 patarimus, nuo ko pradėti rinktis savo pirmąjį patefoną namams. Tai nėra itin sudėtingas procesas, visgi reikalaujantis tam tikrų žinių ir supratimo.

#1: Žinokite, kam naudosite patefoną

Patefonų pasiūla šiandien yra didžiulė. Ir nuo to kam naudosite jį, priklauso kokio jums reikės. Yra pakankamai didelis skirtumas tarp patefonų, kuriuos naudoja didžėjai, tarp tų, kuriais kasdien muzikos klauso melomanai turintys dideles plokštelių kolekcijas, tarp tų, kuriems patefonas kelia nostalgiją ir yra labiau interjero detalė bei tarp plokštelių kolekcininkų, klausančių ir bandančių išsaugoti paskutines likusias itin senas ir retas plokšteles.

Todėl pirmiausia apsibrėžkite kaip dažnai naudosite patefoną ir kam jis bus naudojamas – tai bus atskaitos taškas bei kreipiantis konsultacijos prieš pirkimą, tai pirmiausia padės susiaurinti pasiūlą.

#2: Rinkitės žinomus prekinius ženklus

Net jei nesate ekspertas, paklausus, pavyzdžiui, kokie šaldytuvų gamintojai yra populiariausi, ar kokie telefonų gamintojai, tikrai išvardinsite bent 3 su kuriais susiduriate, apie kuriuos girdite, kokius naudoja jūsų pažįstami. Lygiai taip pat ir su patefonais – yra žinomi ir plačiai paplitę bei rečiau sutinkami mūsų šalyje. Lietuvoje vieni populiaresnių ir daugiau parduodamų yra patefonai Rega. Neatsilieka ir susidomėjimą kelia ir Thorens bei Teac.

Pasirinkus žinomesnius, daugiau parduodamus patefonus, galėsite būti tikri, jog sugedus, prireikus dalių ar pan., šalia rasite ir pardavėją, konsultantą ar remonto dirbtuves, kurioms jūsų įsigytas modelis pažįstamas. Visi gerai žino, jog retų automobilių modelių remontas kainuoja brangiai, o populiariausių – itin mažai. Tas pats ir su patefonais.

#3: Pagalvokite apie priedus ir garso sistemą

Vien tik patefono neužtenka pilnaverčiam vinilinių plokštelių klausymui. Dar reikia garso sistemos, o jei esate didžėjus – tuomet mikserio bei kitų priedų. Renkantis patefoną namams, garso sistema itin svarbi bei kainuoja panašiai arba net brangiau nei pats patefonas. Garso sistemos pasirinkimas priklauso nuo įvairių sudedamųjų, pavyzdžiui, kambario dydžio.

Žinoma, galima rinktis patefoną su integruota garso sistema, tačiau tokie patefonai skirti nešiojimui, o ne tiesiog naudojimui namuose. Negailėkite pinigų garso sistemai, nes ji lems malonumą klausytis muzikos. Žinoma, turėkite omenyje, jog sistemai reikalingas biudžetas ir atitinkamai įtraukite jį į bendrą pirkinio biudžetą.

Previous articleDvi rajono mokyklos leidinyje dalinasi patirtimi
Next articleAksesuarai, kurie geriausiai dera prie vakarinės suknelės

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here