Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Nešiojamo kompiuterio pasirinkimas: 5 esminiai kriterijai  

Nešiojamo kompiuterio pasirinkimas: 5 esminiai kriterijai  

1583
1

Turite nešiojamą kompiuterį savo namuose? Nieko keisto, kadangi tai seniai jau nebėra prabangos prekė, kuri perkama verslo, mokslų, darbo poreikiams. Šiuo metu net perkami nešiojami kompiuteriai žaidimams. Dėl galingos plokštės jie puikiai patenkina didelės talpos poreikius, o vaizdo kokybė – pranoksta lūkesčius.
Visgi, ieškodami tinkamiausio įrangos turite įvertinti ne tik talpą bei vaizdo plokštę, tačiau ir kitus svarbius kriterijus. Nurodysime TOP 5, kuriuos įvertinus rasite įrangą labiausiai tenkinančią savo kasdieninius pageidavimus.
1.      Tinkamo procesoriaus pasirinkimas
Priklausomai nuo to – kokiems poreikiams kompiuteris bus reikalingas – būtinas ir tam tikro procesoriaus pirkimas. Šiuo metu patys populiariausi gamintojai yra Intel, AMD, tačiau pasirinkimas platus, tad naudinga įvertinti ir daugiau galimybių.
Dviejų branduolių procesoriai dažniausiai patenkina kasdieninius poreikius, pavyzdžiui, kai kompiuteris reikalingas naršymui, o keturių branduolių – žaidimams ir kitiems profesionaliems darbams.
2.      Kompiuterio atmintis
Kaip jau minėjome – kompiuterio atmintis yra labai svarbus kriterijus renkantis įrangą, kuri bus naudojama. Nors šiuo metu naudojamos papildomos kompiuterių talpos kaip kad HDD bei SSD, tačiau verta pirkti tokius nešiojamus kompiuterius, kurie yra talpūs. Tais atvejais, kai Jums reikalingas paprastesnis variantas, kadangi neplanuojate laikyti filmų įrangoje ir panašiai – poreikius puikiai patenkina SSD. Tuo tarpu kietasis diskas pasirenkamas tada, kai kompiuteris perkamas žaidimams, sudėtingoms programoms, kurios užima nemažai vietos.
3.      Vaizdo plokštės pasirinkimas
Nešiojami kompiuteriai žaidimams turi turėti kuo geresnės kokybės vaizdo plokštę, kadangi tik tokiu atveju pateikiama kokybė – bus pati geriausia. O žaidžiant žaidimus tai yra būtina, kadangi kuriam grafika – atims žadą. Optimalus pasirinkimas saviems poreikiams iki 1 G vaizdo plokštės atminties, tačiau žaidimams ir kitai profesionaliai įrangai turėtų siekti apie 2 Gb.
4.      Baterijos funkcionalumas
Perkant nešiojamus kompiuterius taip pat svarbus kriterijus yra baterijos tarnavimo laiko tarpas. Šis niuansas yra labai svarbus. Žinoma, metų eigoje baterija dėvisi ir „laiko“ vis trumpiau, tačiau bent jau pirmus porą metų, pasirinkus gerą bateriją, naršymas bus paprastas nepriklausomai nuo to – kurioje vietoje esate.
5.      Ekrano įstrižainė
Galiausiai, vertinama ir ekrano įstrižainė, kuri gali padėti pasirūpinti, kad visų darbų atlikimas bus greitas ir paprastas. Šiais laikais žmonės namuose dažnai turi 2 kompiuterius. Vieną – mažesnio ekrano, kuris yra vadinamas mobiliuoju, tad yra ten, kur esate Jūs, o kita galimybė yra didesnės įstrižainės, tad dažniau naudojamas namuose.

Ankstesnis straipsnisLED šviestuvai – saugus, taupus ir patikimas pasirinkimas
Kitas straipsnisDeltuvos mūšio dalyviai išžygiavo iš Utenos

1 KOMENTARAS

  1. Jei (realiai) nešiojamas, tai svarbiausias kriterijus SVORIS, DYDIS toliau BATERIJA. Kitu atveju vaizdo plokštė tik žaidėjams svarbu, atmintis specifinėms programos naudotojams, ekranas pagal amžių.

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia