Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga LIETAUS NUVEDIMO SISTEMOS – STATINIŲ APSAUGAI NUO NEPAGEIDAUJAMOS DRĖGMĖS

LIETAUS NUVEDIMO SISTEMOS – STATINIŲ APSAUGAI NUO NEPAGEIDAUJAMOS DRĖGMĖS

215
0
lietvamzdžiai

Statybininkai ir architektai tikrai patvirtins, kad lietaus nuvedimo sistema yra labai svarbi stogo konstrukcijos dalis, leidžianti surinkti lietaus arba sniego tirpsmo vandenį bei nukreipti jį numatyta linkme. Lietaus nuvedimo sistemos yra gaminamos iš įvairių medžiagų bei yra pritaikytos skirtingų tipų stogų dangoms.

Iš kokių medžiagų yra gaminamos lietaus nuvedimo sistemos?

Lietaus nuvedimo sistemos gali būti gaminamos iš plastiko (PVC), lakštinio plieno, aliuminio, vario arba titano cinko. Lietuvoje populiariausios yra iš plastiko arba lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos yra pigesnės, paprastos montuoti bei atsparios atmosferos poveikiui. Pažymėtina, kad iš plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos gali būti dviejų rūšių, t. y., stačiakampės ir apvalios. Iš lakštinio plieno gaminamos lietaus nuvedimo sistemos pasižymi stipria, patvaria konstrukcija ir atsparumu atšiaurioms oro sąlygoms. Tokių sistemų eksploatavimo trukmė yra ilga, o priežiūra ekonomiška ir labai paprasta. Iš vario ir titano cinko pagamintos lietaus nuvedimo sistemos yra ilgaamžės ir kokybiškos, tačiau tikrai brangios.

Kas sudaro lietaus nuvedimo sistemą?

Lietaus nuvedimo sistema yra sudaryta net iš keliolikos dalių, t. y., latako, skirto surinkti vandeniui nuo stogo, dviejų tipų latako laikiklių, kuriais latakas pritvirtinamas prie stogo konstrukcijos, latako jungčių, nuolajos, vidinių ir išorinių kampų, aklės, lietvamzdžio, skirto vandeniui nuvesti iš latako į nuotekų sistemą ar ant žemės paviršiaus, ir jo movos, alkūnės, kuri gali būti viršutinė ir naudojama tada, kai stogo kraštas yra išlindęs už sienos ribų, kad būtų galima sujungti piltuvą su lietvamzdžiu, bei apatinė, skirta vandens nuvedimui ant žemės paviršiaus, trišakio, lietvamzdžio nusodintuvo, apkabos ir tvirtinimo elementų. Pažymėtina, kad tokia lietaus nuvedimo sistemos dalis, kaip lietvamzdžio nusodintuvas, yra naudojamas tais atvejais, kada lietaus ar sniego tirpsmo vanduo nuleidžiamas į kanalizacijos sistemą, o aklė gali būti universali, kairioji arba dešinioji, todėl rinkdamiesi ją būtinai į tai atkreipkite dėmesį.

Kokia lietaus nuvedimo sistemos dalis yra svarbiausia?

Visos lietaus nuvedimo sistemos dalys yra svarbios, nes kartu sukuria nepriekaištingai veikiančią sistemą, vis dėlto šioje sistemoje vieną svarbiausių vaidmenų atlieka lietvamzdžiai. Būtent jie yra vienas iš būtiniausių įrengto pastato elementų. Visi, kas kada nors įsirenginėjo namus, pritartų, jog sumontavus lietvamzdžius pastato fasadui suteikiamas užbaigtumo vaizdas. Pažymėtina, kad lietvamzdžiai, kaip ir pačios lietaus nuvedimo sistemos, gali būti gaminami iš plastiko ir plieno. Pažymėtina, kad iš plastiko pagaminti lietvamzdžiai yra patrauklios išvaizdos, pigesni nei lietvamzdžiai, pagaminti iš plieno, lengvai montuojami, tačiau jų spalvų gama skurdesnė nei plieninių lietvamzdžių, o štai iš plieno pagaminti lietvamzdžiai yra įvairių diametrų, formų ir spalvų, todėl juos itin paprasta priderinti prie įvairiausių pastatų.

Ar lakštinio plieno lietaus nuvedimo sistemos yra skirtos tik plieniniams stogams?

Iš lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos yra tinkamos plieniniams, čerpiniams, bituminiams ir visų kitų tipų stogams. Tokį lakštinio plieno lietaus nuvedimo sistemos universalumą lemia tai, kad jų montavimas visiškai nepriklauso nuo stogo dangos tipo.

Ankstesnis straipsnis„Vilkamirgės“ galerijoje – australų menininkės paroda
Kitas straipsnisMoteriški apatiniai: per šimtmečius besikeičiančios mados ir galimybė mėgautis laisve

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia