Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kokių klaidų vengti besimokant anglų kalbos?

Kokių klaidų vengti besimokant anglų kalbos?

167
0

Anglų kalbos mokymasis tikrai nėra paprasta užduotis, ypatingai tuomet, jeigu viską pradedate nuo nulio. Nenuostabu, jog dauguma žmonių įprastai kartoja tas pačias klaidas. Visgi, pastarąsias išgirdus iš šono, susivokti ir to atsikratyti tampa kiek paprasčiau. Taigi, netrukus aptarsime tai, kokių klaidų reikėtų privengti besimokant anglų kalbos. Tačiau, jeigu nė nežinote, nuo ko reikėtų pradėti, galbūt Jus sudomins Alfabet mokykla. Skirtingi anglų kalbos kursai, tinkantys itin įvairiems žmonėms, tikrai pagelbės greičiau ir efektyviau mokytis bei pasiekti savo tikslus.

Nebijokite bandyti

Viena iš didžiausių klaidų, kurią daro anglų kalbos besimokantys žmonės – tai baimė bandyti. Tokiu atveju, stabdote save nuo progreso, nes nuolat pasiliekate saugiose situacijose. Tačiau, nereikėtų bijoti suklysti – juk būtent taip pasimokysite iš savo klaidų. Ką tai reiškia? Keiskite anglų kalbos mokymosi būdus, kalbėkite su užsieniečiais, išvykite atostogų ir drąsiai naudokite įsimintus žodžius. Taipogi, nepergalvokite, ar panaudojote tinkamą laiką – tiesiog kalbėkite. Bijodami suklysti ir pasakyti ką nors neteisingo, dauguma asmenų nusprendžia apskritai nekalbėti. Tačiau, kaip jau minėjome anksčiau, tokiu būdu stabdote save nuo progreso.

Netinkami mokymosi būdai

Netinkamų mokymosi būdų klaidą daro daugybė žmonių. Visgi, šį aspektą galėtume padalinti į dar dvi rūšis. Viena iš jų – tai savarankiškas mokymasis. Norint įgauti visapusius įgūdžius, geriausia pasirinkti Jums tinkančius anglų kalbos kursus. Struktūruotos pamokos pagelbės tinkamai išmokti pačius svarbiausius aspektus, kuriuos vėliau galėsite pritaikyti realiame gyvenime. Tačiau, egzistuoja ir priešinga klaida. Tai – įdomių dalykų nepasirinkimas. Kartais teorinis mokymasis gali tapti ganėtinai nuobodžiu. Ir, nors jis be galo reikalingas, tai visai nereiškia, jog negalite ieškoti papildomos pagalbos. Visgi, dauguma žmonių susitelkia tik į vieną aspektą, todėl bėgant laikui šiems tampa nuobodu, jie praranda motyvaciją. Tad, atsirinkite dalykus, kurie Jums išties įdomūs ir leiskite pastariesiems padėti gilinant anglų kalbos žinias. Tai gali būti dievinama muzika, filmai, geros knygos bei daugybė kitų, individualiai Jums patinkančių veiklų.

Lyginimasis su kitais

Mokydamiesi anglų kalbos, daugelis žmonių pradeda lygintis su kitais ir neretai stipriai savimi nusivilia. Galbūt Jūsų bendrakursis labai gerai kalba ir nuolat parenka tinkamus žodžius? O gal draugas gali angliškai skaityti net sudėtingiausiai parašytas knygas? Jeigu tai nepavyksta Jums, greičiausiai labai savimi nusivilsite ir prarasite motyvaciją. Visgi, savęs su kitais lyginti nereikėtų. Pirmiausiai, gali būti, jog, nors Jūsų bendrakursis yra stipresnis vienoje srityje, Jums daug labiau sekasi kita. Taipogi, atsižvelkite į tai, ar su asmeniu kelią pradėjote nuo to paties „starto“. Galbūt anglų kalbos mokymosi Jūs ėmėtės nuo visiško nulio, o šis jau turėjo tam tikrą žinių bagažą? Be to, nepamirškite, jog kiekvieno žmogaus tempas yra itin individualus. Tad, lygintis su kitais tikrai neapsimoka – verčiau atkreipkite dėmesį į savo asmeninį progresą.

Per dideli lūkesčiai

Pradėję mokytis anglų kalbos, dauguma žmonių nusistato tam tikrus tikslus, kurių nori pasiekti. Tai išties puikus metodas, padedantis išlikti motyvuotam bei suprasti, kodėl Jums tai yra reikalinga. Tačiau, viena iš svarbiausių taisyklių – tai tinkamų lūkesčių turėjimas. Tad, mėgindami susidėlioti tikslus, nesitikėkite, jog pasieksite aukščiausią anglų kalbos lygį vos per kelis mėnesius, ypatingai tuomet, jei viską pradedate nuo nulio. Leiskite sau mokytis individualiu tempu ir tikėkite, jog pavyks. Juk nuolat jaučiamas stresas ir savęs spaudimas gali dar labiau apsunkinti mokymosi galimybes.

Ankstesnis straipsnisPasitikti tarptautinio estafetinio „Baltijos kelio“ bėgimo dalyviai
Kitas straipsnis„Lidl Lietuva“ ant logistikos centro ir dar 37 parduotuvių įrengs saulės elektrines

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia