Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kokia stogo danga yra geriausia?

Kokia stogo danga yra geriausia?

599
0

Šiomis dienomis statybų sektorius yra smarkiai pasistūmėjęs į priekį, todėl žmonės gali rinktis iš daugybės įvairiausių medžiagų. Bet tokia pasirinkimo įvairovė neretai ir glumina. Ypač tuos, kurie anksčiau nėra susidūrę su šia sritimi ir net neįsivaizduoja, koks variantas būtų geriausias. Tokiu atveju belieka pasitikėti apie stogus nusimanančių specialistų patarimais. Tačiau ir jie ne visuomet yra vienareikšmiški, kadangi vienintelio ir pačio geriausio varianto visiems atvejams paprasčiausiai nėra. Todėl kiekvienas namas turėtų būti vertinamas individualiai. Ir tik tuomet galima rasti optimaliausią sprendimą.

Kokybė itin svarbi

Praktiškai visuomet galima rinktis tarp kokybiškesnių, bet brangesnių, ir mažiau kokybiškų, bet pigesnių gaminių. Kai kuriais atvejais taip įmanoma sutaupyti ir realaus skirtumo tarp jų nepajusti. Bet šiuo atveju nereikėtų maksimaliai taupyti. Kadangi kokybiškas gaminys tarnaus ne vieną dešimtmetį, o ne toks geras gali neatlaikyti nė pusės to laiko. O tai lems ne tik nepatogumus, bet ir gana nemažas išlaidas. Lygiai tas pats galioja ne tik renkantis pačią dangą, bet ir naudojant kitas medžiagas.

Be to, labai daug priklauso ir nuo meistrų darbo kokybės. Kadangi net geriausia stogo danga netarnaus taip patikimai, jeigu ji bus sudėta netinkamai. O ištaisyti darbo broką neretai būna taip sudėtinga, jog viską reikia atlikti iš naujo. Dėl šios priežasties renkantis reikėtų pasidomėti ir paieškoti gerų meistrų, ne tik gerų medžiagų.

Klasikinė stogo danga ir jos savybės

Sakoma, kad praktiškai visuomet klasikinis variantas bus geriausias pasirinkimas. Ir nors technologijos juda į priekį, tačiau žvelgiant į statybų sektorių šiame posakyje yra kažkiek tiesos. O geriausiai tą iliustruoti gali jau virš šimto metų sėkmingai stovintys pastatai. Tik neretai senesnėmis technologijomis gaminami produktai yra brangesni, būtent todėl ieškoma įvairiausių alternatyvų.

Prie tokių būtų galima priskirti ir čerpes, kurios net anksčiau buvo pakankamai brangus pasirinkimas. Tačiau būtent jos laikomos viena iš geriausias savybes turinčių dangų. Todėl jos ne tik bus ilgaamžės, bet ir užtikrins, kad vasaros metu būstas neprikais, o žiemą nebus prarandama šiluma. Kuo negali pasižymėti praktiškai jokios modernios alternatyvos.

Bet norint geriausių savybių už prieinamą kainą gali būti pasirinktos betoninės

erpės. Jos kainuos gerokai pigiau, negu molinės, tačiau turės panašią išvaizdą ir taip pat pasižymės ilgaamžiškumu.

Nuo ko priklauso stogo kaina?

Kiekvienu atveju ji apskaičiuojama individualiai, kadangi ir namai praktiškai visi yra skirtingi. Todėl visiems jiems reikės skirtingo kiekio medžiagų. Taip pat ir pačios medžiagos kainuoja skirtingai, todėl nuo konkretaus pasirinkimo galutinė suma gali skirtis netgi kelis kartus. Ir prie viso to dar reikėtų pridėti montavimo darbų išlaidas. Jos labai priklauso nuo konkretaus būsto projekto. Kadangi uždengti dvišlaitį lygų stogą yra žymiai paprasčiau ir užtrunka mažiau laiko, negu keturšlaitį. O jeigu namas nėra standartinis, tuomet visos išlaidos gali padidėti dar labiau. Taigi, ieškant informacijos apie kainas tikslią sumą sužinoti bus sudėtinga, kadangi kiekvienu atveju ji kažkiek skirsis.

Ankstesnis straipsnisPatarimai, kaip naudoti prezervatyvus
Kitas straipsnisPapuošalai internetu ar geriau juos apžiūrėti parduotuvėje?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia