Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kokį kraujospūdžio matuoklį pasirinkti?

Kokį kraujospūdžio matuoklį pasirinkti?

130
0

Kraujospūdžio matavimas – greitas ir neskausmingas būdas įvertinti širdies veiklą. Na,  kai apsilankom pas gydytoją, visai juk nenustembam, jog kiekvieną kartą mums matuojamas kraujospūdis. Tačiau pamirštame, jog tuo reikėtų pasirūpinti kiekvieną dieną. Tai visai paprasta. Šį prietaisą galima rasti kone kiekvienuose namuose. Tik štai klausimas – riešiniai kraujospūdžio matuokliai ar žastiniai kraujospūdžio matuokiai yra geresnis pasirinkimas? Šiek tiek plačiau apie tai.

Kaip matuoti kraujospūdį?

Jeigu norite sužinoti, koks jūsų kraujospūdis šiuo metu yra tiksliausias, verta žinoti keletą taisyklių. Pirma – bent pusvalandį prieš matavimąsi turėtumėte vengti kofeino bei rūkymo. Antra – iki matavimo likus kelioms minutėms reikėtų ramiai pasėdėti ir atsipūsti. Galima netgi atsigulti. Trečia – ranka, ant kurios matuosite spaudimą, turi būti širdies lygmenyje. Labai svarbu matavimo metu nesimuistyti ir nekalbėti. Galiausiai – kruopščiai saugokite ir prižiūrėkite savo kraujospūdžio matavimo aparatą. Laikykite jį sausoje ir nesaulėtoje vietoje ir nepamirškite reguliariai pakeisti maitinimo elementą. Tik tuomet būsite tikri, jog kraujospūdžio matuokis veikia nepriekaištingai.

Riešiniai kraujospūdžio matuokliai

Tai patogūs ir nedideli matuokliai. Jie   yra visiškai automatiniai, tačiau manoma, kad ne tokie tikslūs kaip žastiniai matuokliai. Taip yra todėl, kad kraujo spaudimą reikia matuoti širdies lygyje, o dauguma žmonių praleidžia šį punktą naudojimo instrukcijoje. Taigi, galima teigti, jog tai ne tiek aparato trūkumas, kiek žmogaus atidumo stoka. Jeigu viską padarysite, kaip nurodyta instrukcijoje, šis trūkumas taps visiškai niekiniu.

Kalbant apie riešinio kraujospūdžio matuoklio privalumus, reikia paminėti kompaktiškumą ir lengvumą. Užima mažai vietos, tad kelionėje jo svorio ir didesnio užimamo ploto nė nepajusite.

Žastiniai kraujospūdžio matuokliai

Jie automatiškai pripučia manžetę ir atvaizduoja rodmenis ekrane. Vienas didžiausių privalumų yra tai, jog leidžia perkelti rezultatus į kompiuterį. Vadinasi skaičių nepamiršite ir  jais bus lengva pasidalinti su savo gydytoju. Tokius rodmenis dažnas žastinis aparatas leidžia stebėti ir registruoti ne vienam asmeniui. Todėl įsigijus  vieną aparatą, naudotis juo galės visa šeima. Be to, yra be galo tikslūs.

Kalbant apie trūkumus, išskirsime – būtinas tinkamas manžetės uždėjimas. Nei per tvirtai, nei per laisvai uždėta manžetė tikslių parodymų negarantuos. Be abejonės, jie dažnai nėra tokie patogūs kelionėse kaip riešiniai kraujospūdžio matuokliai, nes nepasižymi kompaktiškumu.

Taigi, natūralu, jog kyla klausimas – kokį matuoklį pasirinkti? Pirmiausia, įvertinkite savo gyvenimo būdą ir faktą, kiek žmonių naudosis matuokliu. Ir jokiu būdu negalvokite, jog didelė kaina užtikrins kokybę. Nebūtinai brangiausias – geriausias. Aukštųjų technologijų bevielis kraujospūdžio matuoklis gali kainuoti 200 Eur. Ar jums tikrai jo reikia?  Daugelio aukščiausio lygio kraujospūdžio matuoklių kaina yra nuo 40 iki 100 Eur.

Ankstesnis straipsnisPlastikinių dėžių panaudojimo galimybės ir privalumai
Kitas straipsnisSienų apdaila: modernūs, praktiški patarimai įsirenginėjantiems

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia