Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip išsirinkti užuolaidas ir jų kabinimo sistemas?

Kaip išsirinkti užuolaidas ir jų kabinimo sistemas?

1337
0

Įsirengiant nuosavą būstą ar siekiant jį atnaujinti, interjero dizaineriai pataria nepamiršti didesnį dėmesį skirti geriausiai jūsų namams tinkančių užuolaidų bei jų kabinimo sistemų parinkimui. Tinkamai parinktos užuolaidos yra svarbios ne tik dėl stilingo būsto interjero, bet ir dėl savo atliekamų funkcijų – patalpos užtamsinimo, šilumos sulaikymo, skleidžiamo triukšmo sumažinimo, iš išorės sklindančių garsų apribojimo. Tačiau minėtomis savybėmis pasižymi ne visos užuolaidos. Tai priklauso nuo audinio, iš kurio šios pasiūtos, pasirinkto ilgio bei pačio užuolaidų tipo, kurių pagrindiniai – dieninės ir naktinės užuolaidos. Jeigu iki šiol jūsų namų langus puošė tik žaliuzės, roletai ar romanetės ir niekuomet neteko rinktis užuolaidų bei jų kabinimo sistemų, pateikiame specialistų patarimus, padėsiančius rasti geriausiai jūsų namams tinkamą užuolaidų sprendimą.

Pastebima, jog kokybiškos užuolaidos bei karnizai tarnauja kur kas ilgiau ir geriau atlieka savo funkcijas negu įsigyti paskubomis, pavyzdžiui, iš populiaraus prekybos centro. Tad jeigu norite namuose įsirengti tvirtas, ilgaamžes užuolaidų kabinimo sistemas, o kambarį papuošti dailiomis ir stilingomis užuolaidomis, piniginę gali tekti atverti plačiau. Kadangi bet koks būsto atnaujinimo etapas pareikalauja papildomų išlaidų, esant šių trūkumui, platesnė informacija apie banko finansavimą pateikiama tinklapyje.

Vienos pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės pirmenybę teikia langų dengimui užuolaidomis, yra šių praktiškumas bei teikiama nauda. Bet kokios užuolaidos kambariams suteikia privatumo, todėl tai apsaugo nuo smalsių kaimynų akių. Taip pat užuolaidų dėka yra kontroliuojamas šviesos kiekis: dieninės užuolaidos sulaiko nedidelį šviesos kiekį, sklindantį iš lauko, tuo tarpu naktinės užuolaidos gali visiškai užtemdyti kambarį. Taip pat užuolaidos gali tapti kambario interjero akcentu, suteikti jaukumo ar, atsižvelgiant į užuolaidos spalvas, medžiagą – sukurti prabangos įspūdį.

Norint išsirinkti užuolaidas, pirmiausia, gerai apgalvokite, kokio tipo užuolaidas pageidaujate matyti namų kambariuose. Tik dienines, naktines, ar, pavyzdžiui, miegamajame kombinuoti dienines kartu su naktinėmis. Taip pat vieni ar kartu su interjero dizainerių pagalba nuspręskite, kokių spalvų užuolaidos kambariams tiktų geriausiai. Tokiu būdu sumažinsite galimą jų pasirinkimą ir išsirinkti iš fizinių bei elektroninių parduotuvių asortimento užuolaidas namams taps paprasčiau. Nusprendus, kokios spalvos geriausiai tiks gyvenamuosiuose kambariuose, atkreipkite dėmesį į audinius, iš kurių pasiūtos užuolaidos. Dieninės užuolaidos dažniausiai atlieka dekoratyvinę-estetinę funkciją, todėl gali būti pasiūtos iš plonesnės medžiagos, o  jau minėtos naktinės užtikrina norimą užtemdymą kambario erdvėje, tad specialistai pataria daugiau investuoti į tankaus audinio, kokybiškas vienspalves užuolaidas.

Tačiau užuolaidų išsirinkimas nėra vienintelis darbas, kurį reikia atlikti. Ne ką mažiau svarbus yra karnizų pasirinkimas. Specialistai rekomenduoja įsigyti metalinius arba medinius karnizus, kadangi jie yra patvaresni ir galintys išlaikyti sunkesnes naktines užuolaidas. Rinkoje dažniausiai sutinkami karnizai gali būti tvirtinami tiek prie lubų, tiek prie sienos. Didelio skirtumo, koks karnizo kabinimo būdas geriau tinkamas jūsų namams nėra, tad belieka atsižvelgti į asmeninį poreikį. Taip pat interjero dizaineriai pastebi, jog nuo lubų „nusileidžiančios“ užuolaidos aukština patalpas, o kabančios žemiau, prasidedančios nuo lango, ją žemina. Rekomenduojama rinktis karnizą, kuris būtų panašus į sienos spalvą arba šiek tiek tamsesnis. Kadangi užuolaidas metų eigoje galite pakeisti naujomis, dėl šios priežasties patariama rinktis neutralių spalvų karnizus, kurie derėtų prie skirtingų spalvų užuolaidų. Užuolaidų kabinimo procesas nėra ypač sudėtingas, tačiau jei dvejojate, kad darbus galite atlikti netiksliai ar nekokybiškai, verta kreiptis į specialistus, kurie karnizų tvirtinimo bei užuolaidų kabinimo darbus atliks greitai bei profesionaliai.

Ankstesnis straipsnisPo skambančiu ąžuolu – filmas „MAŽA IŠPAŽINTIS” ir moterų grupės „VIVA” koncertas
Kitas straipsnisBrokolių nauda organizmui

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia