Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip išsirinkti kiemui tinkamiausius vartus?

Kaip išsirinkti kiemui tinkamiausius vartus?

3261
0

Siekiant aptverti privatų žemės sklypą tvora, dar vienu svarbiu elementu tampa tinkamai parinkti kiemo vartai. Vartai gali būti įvairaus dizaino, tačiau specialistai pataria juos derinti prie tvoros tam, kad bendras vaizdas žemės sklype būtų harmoningas ir vientisas. Pavyzdžiui, jeigu tvora yra pagaminta iš akmens ar metalo, rekomenduojama rinktis vartus, pagamintus iš tų pačių medžiagų. Tvoroje montuojami vartai turi pasižymėti saugumu, funkcionalumu, patvarumu, kokybiškumu bei atsparumu aplinkos veiksniams kaip staigūs temperatūrų pokyčiai, karštis, šaltis, sniegas. Vartai pagal konstrukciją skirstomi į varstomus, atveriamus, stumdomus arba susilankstančius iš 4 dalių. Tam, kad būtų parinktas optimaliausias aptvėrimo sprendimas, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, galinčiais patarti, iš kokių medžiagų pagamintos tvoros bei vartai individualiu atveju būtų tinkamiausi žemės sklypui. Tinklapyje http://www.tvora.eu/lt/produkcija/kiemo-vartai-automatika galima rasti daugiau informacijos apie kiemo vartus, jų tipus bei automatikos modelius.


Renkantis kiemui vartus, yra būtina pasirinkti tinkamą jų plotį. Specialistai rekomenduoja rinktis nuo 3.5 iki 5.5 metrų pločio vartus, per kuriuos laisvai, nepatiriant nepatogumų pravažiuotų jūsų, artimųjų ar draugų transporto priemonės. Siauresni nei 3 metrų vartai nėra rekomenduojami, kadangi gali sukelti nepatogumų. Kiemo vartai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų ir atspindėti tam tikrą stilių. Pastebima tendencija, jog įvairioms kaimo sodyboms aptverti dažnai yra renkamasi tvoras, pagamintas iš termiškai apdorotos medienos. Jeigu žemės sklype pastatytas namas yra, pavyzdžiui, minimalistinio ar modernaus stiliaus, rekomenduojama rinktis tokio paties stiliaus vartus, kurie gali būti gaminami iš akmens, metalinių strypų ar plastikinių profilių.

Jeigu privatus žemės sklypas nėra didelis, patariama rinktis stumdomus kiemo vartus, kadangi jie neužima papildomos vietos erdvėje. Dauguma šeimų, ieškančių tinkamų vartų, šiuos renkasi su tam tikrais ornamentais, raižiniais, kurie pagyvina bendrą žemės sklypo vaizdą. Neretai vartai tampa teritorijos akcentu, kurie suteikia šiuolaikiškumo, jaukumo bei modernumo, tuo pačiu atlikdami visas reikiamas statinio funkcijas. Dar vienas svarbus aspektas, į kurį rekomenduojama atkreipti dėmesį renkantis kiemo vartus – jų priežiūra. Iš metalo ar aliuminio pagaminti vartai nereikalauja jokios priežiūros, todėl tampa puikiu sprendimu toms šeimoms, kurios neplanuoja skirti papildomo laiko tvoros valymui arba aptvertoje sodyboje gyvena, pavyzdžiui, tik vasaros metu. Jeigu šeimai aktualus medinių vartų sprendimas, patariama rinktis impregnuotos arba termiškai apdorotos medienos tvorą, kadangi šios laikomos ilgaamžėmis, nors tam tikrais atvejais, kas 10 metų, impregnavimo procesą patariama atnaujinti.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį ne tik į medžiagas, iš kurių vartai yra pagaminti, bet ir į jų automatiką. Vartai įprastai montuojami taip, kad būtų varstomi, slankiojantys, susilankstomi taip pat panaudojant automatizavimą, kuris pagreitina ir palengvina vartų atsivėrimo procesą. Dažniausiai atveriamus vartus renkasi didesnių žemės sklypų savininkai, slankiojančius – mažesnių, kadangi jie neužima papildomos vietos namo kieme. Aptvertame žemės sklype ir jame pastatytame name gyvenantys asmenys, šeimos, kurios daug keliauja automobiliu, dėl patogumo dažniausiai renkasi slankiojančią automatizuotų kiemo vartų sistemą.

Taigi, renkant kiemui tinkamiausius vartus, patariama atkreipti dėmesį į kokybiškumą, ilgaamžiškumą, medžiagas, iš kurių jie yra pagaminti, atsparumą aplinkos veiksniams, stilių, dizainą, funkcionalumą, montavimo tipą bei vartų plotį, atsižvelgiant į privataus žemės sklypo erdvę. Nesant tikriems, kokius vartus priderinti prie tvoros, visuomet galima konsultuotis su vartų montavimo specialistais.

Ankstesnis straipsnisLietuvos policijos 100-čio jubiliejaus proga – dovana ukmergiškiams
Kitas straipsnisŠokti buvo kviečiama visa Ukmergė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia