Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Endokrinologai gali padėti bent jau sumažinti riziką sirgti rimtomis ligomis

Endokrinologai gali padėti bent jau sumažinti riziką sirgti rimtomis ligomis

338
0

Endokrininės sistemos ligos yra viena dažniausių priežasčių kodėl varstomos gydytojų kabinetų durys. Kone kiekvienas endokrinologas (Vilniuje) patvirtins, kad nemaža dalis ligų yra susiję su skydliaukės sutrikimu. Šis organas ko gero yra pats svarbiausias, nes vis dėlto – jis atsakingas kaip veikia žmogaus širdis, kokia yra kraujotaka, koks yra žmogaus svoris ir t.t. Pabrėžiama, kad delsiant į gydytojus kreiptis dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų, galima sulaukti skaudžių komplikacijų.

Cukrinis diabetas – liga, kurią dažnai tenka gydyti endokrinologams

Šiems specialistams dažnai tenka ieškoti būdų kaip pacientams padėti sergant cukriniu diabetu. Ši liga iššaukiama būtent sutrikus skydliaukės veiklai. Aišku, cukrinio diabeto atsiradimui įtaką daro keli veiksniai. Pirmiausia reikia išskirti būtent tipus. Pirmo tipo cukrinis diabetas dažnai susijęs su paveldėjimu bei kitomis priežastimis. Antro tipo cukrinis diabetas yra susijęs būtent su žmogaus gyvenimo būdu bei jį supančia aplinka.

Cukrinio diabeto gydymui endokrinologai pirmiausia parenka specialias dietas, mankštas. Gydant antro tipo cukrinį diabetą, svarbu sureguliuoti mitybą taip, kad cukraus kiekis kraujyje būtų stabilus ir nešokinėtų esant tam tikroms aplinkybėms. Dėl to endokrinologams tenka gana didelis darbas – parinkti tokias dietas, kurios pacientą aprūpintų reikalingu medžiagų kiekiu tuo pat metu nepadidinus ar per daug nesumažinus cukraus kiekio kraujyje. Kalbant apie mankštą, taip pat labai svarbu sekti ir gretutines ligas.

Sergant antro tipo cukriniu diabetu gydymas dar labiau sudėtingėja kaip paaiškėja, kad pacientą lydi gretutinės ligos. Dažnai tokiomis ligomis sergama kartu kamuojant širdies ir kraujagyslių problemoms. Tokia ligų kombinacija verčia endokrinologus į pagalba pasitelkti ir kitus specialistus – dietologus, kardiologus, sporto treniruočių specialistus. Viskas turi būti suderinama taip, kad paciento organizmas per mitybą gautų visas reikalingas medžiagas – vitaminus, mineralus ir t.t. Tuo pat metu pacientas turi treniruotis taip, jog nepakenktų savo sveikatai, todėl labai svarbu, jog visas treniruotes parinktų patyrę specialistai.

Endokrinologai gali nustatyti ir kitus sutrikimus

Be cukrinio diabeto, endokrinologai gali nustatyti ir kitas ligas. Pavyzdžiui, skydliaukė gali daryti tiesioginę įtaką svorio pokyčiams. Sutrikusi hormonų veikla gali tiesiog daryti įtaką staigiam kūno svorio augimui net jeigu mityba ir nėra pakitusi. Tam, kad būtų aiškios svorio prieaugio priežastys, būtina atlikti specialius tyrimus.

Skydliaukei tirti dažnai atliekama echoskopija. Jos metu galima aptikti ir pavojingesnes ligas, pavyzdžiui – vėžį. Žinoma, tokiai diagnozei patvirtinti gali prireikti ir papildomų tyrimų. Kaip bebūtų, pacientams, norintiems išvengti skydliaukės sukeliamų problemų, patartina vengti įvairiausių žalingų įpročių, tokių kaip alkoholio vartojimas ar rūkymas.

Norint išvengti pačių pacientų sukeliamų ligų, patartina bent jau kartą apsilankyti endokrinologo kabinete paprasčiausiai konsultacijai ar profilaktinei apžiūrai. Gausite informaciją koks gyvenimo būdas gali daryti tiesioginę įtaką endokrininės sistemos ligų atsiradimui.

Unavita – endokrinologo konsultacijos Vilniuje

Ankstesnis straipsnisMiego apnėjos jokiais būdais nevalia ignoruoti
Kitas straipsnisŠirdies tyrimus vis dažniau gydytojai atlieka ir jauniems žmonėms

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia