Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga Ar vaikams reikalingi atskiri indai?

Ar vaikams reikalingi atskiri indai?

565
0
indai

Pirmųjų indų pirkimas savo kūdikiui – jaudinantis įvykis visiems tėvams. Tik dažnai džiaugsmą temdo rūpestis, kad nepavyks tinkamai parinkti indelių arba vaikas išvis nenorės iš jų valgyti. Nereikia nusiminti. Tokios problemos paprastai išsisprendžia savaime. Mūsų rinkoje apstu išties kokybiškų gaminių vaikams. Indai vaikams iš Little-Goose.com – puikus to įrodymas.

Pirmiausia pradėkime nuo to, ar vaikams reikalingi atskiri indai. Žinoma reikalingi. Ir dėl higieninių sumetimų ir dėl psichologinių aspektų. Dėl higienos viskas aišku. Kas liečia vaikų psichologiją, pirmieji savi dubenėliai, lėkštutės ir šaukštai leis mažyliui suprasti, jog jis turi atskirą savo erdvę. O su laiku išmoks tuos daiktus prižiūrėti ir puoselėti. Jausmas – tai mano ir esu už tai atsakingas – be galo svarbi siekiamybė kiekvieno vaiko auklėjime.

Medžiagos, iš kurių gaminami vaikiški indai

Paprastai galima rasti vaikiškų indų, pagamintų iš silikono, plastiko, bambuko, medžio, stiklo ir nerūdijančio plieno. Kaip matote, pasirinkimas gana platus. Taigi, kurie indai geriausi? Šiek tiek atskirai apie kiekvieną rūšį.

Manoma, jog geriausia pasirinkti indus iš silikono, medžio arba bambuko. Silikoniniai indai  yra atsparūs temperatūrai, paprasti naudoti ir prižiūrėti. Be to, jie ekologiški ir tvarūs ir ilgaamžiai. Dar – jie saugūs. Silikoniniu šaukšteliu ar šakute vaikas tikrai nesusižalos, puodelio ar lėkštės  nesudaužys ir nesusibraižys šukėmis. Taigi, kaip matote silikono privalumų tikrai daug.

Dažnai, kaip puiki alternatyva silikonui, įvardijama mediena. Jis kietesnis už silikoną, todėl tikimybė su juo užsidėti ,,guzą’’ yra kiek didesnė. Pagrindinis tikslas renkantis medinius indus – rasti tuos, kurie nėra apdoroti jokiomis kenksmingomis cheminėmis medžiagomis, dažais ar lakais. Taigi, jeigu skirsite tam pakankamai laiko, tuomet mediniai vaikiški indai bus geras pasirinkimas.

Ką reikia žinoti apie bambukinius indus? Jis, kaip ir medis, turi būti naudojamas be jokių priemaišų. Tik tuomet bus saugus vaikui. Šiandien daug įmonių pristato tokius indus. Tad tikrai įsitikinkite, kad bambukas nebuvo suklijuotas kenksmingais klijais ar indo vidus nebuvo padengtas toksiškomis medžiagomis.

Vaikiški indai, pagaminti iš nerūdijančio plieno yra šiek tiek kietesni. Tad tokius gaminius geriau pirkti vyresniems vaikams, kurie saugiau elgiasi ir tikrai neužsigaus su kietu puodeliu, šaukštu ar šakute. Tik reikia nepamiršti, jog jie visiškai netinka naudojimui mikrobangų krosnelėje.

Galiausiai – stikliniai indai. Jų mažiausiesiems nepirkite. Šukės gali būti tikrai nedraugiškos mažyliui. Tačiau jeigu be galo mėgstate stiklinius indus ir patys iš jų valgote, tuomet palaukite, kol jūsų mažylis paaugs.

Kokį vaikiškų indų dizainą pasirinkti?

Vaikiškų indų dizainas daugeliui tėvelių atrodo labai svarbus kriterijus. Taip, jeigu prieš tai atsakingai įvertinsite indelių saugumą ir ekologiškumą. Tuomet galima pasvarstyti ir apie dizainą. Pradžioje patartina pirkti vienspalvius, švelnesnių tonų indus. Kodėl? Priežastis labai linksma. Dažnas mažylis bando iškrapštyti iš lėkštės maistą, kad galėtų rankute pasiekti piešinį. Tai blaško dėmesį ir dažnai pietūs taip ir lieka nesuvalgyti. Piešinius galbūt palikite vyresniems vaikams, kurie jau galės patys pasirinkti, koks margumas tiks jų lėkštutei ar puodeliui. Na, jeigu labai norisi piešinėlių, tuomet prioritetą teikite margintiems puodeliams su snapeliu ar gertuvėms.

Kalbant apie dizainą, vertėtų įsigyti keletą lėkščių. Viena jų turtų būti su skyreliais. Sudėjus košę į vieną skyrelį, ji ne taip plačiai pasiskleis lėkštėje, tad mažyliui bus lengviau pačiam pakabinti su delnu ar šaukšteliu. Ir dar- kol mažylio judesiai šiek tiek negrabūs, nepamirškite indų su lipniu dugnu. Taip lėkštė niekuomet neatsidurs ant žemės.

Ankstesnis straipsnisIšmanieji laikrodžiai: kokia jų ateitis
Kitas straipsnisCinamono nauda ir naudojimo būdai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia