Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga 5 situacijos, kada gali pagelbėti čiurnos apsaugos

5 situacijos, kada gali pagelbėti čiurnos apsaugos

1591
0

Nors dažniausiai ieškome pagalbos dėl sveikatos tik tuomet, kai kažkas atsitinka, kartais geriau užkirsti kelią tokiems nutikimams, nei leisti, kad jie įvyktų ir paskui gydyti pasekmes. Čiurnos apsaugos taip pat gali būti naudojamos kaip prevencinės priemonės, gydymo laikotarpiu arba po traumos.

Vykdant aktyvius užsiėmimus, dažnai yra tikimybė padėti pėdą netinkamai ir stipriau atsirėmus gali būti patirta trauma, kurios metu patempiami, įplėšiami arba nutraukiami raiščiai. Paprasta, elastinė čiurnos apsauga veikia kaip papildomi raiščiai, todėl pėda bus saugesnėje pozicijoje, nesusidarys pavojus pastatyti koją šonu. Tokiu būdu atsiranda dauguma čiurnos traumų, svarbu išvengti jų.

Po čiurnos raiščių traumos, kai jie būna pažeisti ar nutrūksta, yra prarandama natūrali raiščių funkcija. Paprasta atnaujinti traumą, jei nenaudodami apsaugų vėl aktyviai sportuosite ir patirsite panašias apkrovas kaip prieš traumą. Atsižvelgiant į raiščių pažeidimo lygį bei kiek jų savybių yra likę, galima parinkti reikiamą čiurnos įtvarą. Įtvarai gali būti pagaminti iš paprasto vientiso elastinio audinio arba turėti priedų, kaip plastikinės plokštelės, lipnios juostelės, pripučiamos kameros ir kiti įrankiai, padidinantys stabilumą.

Kai žmogus dėl periferinių nervų pažeidimo laikinai ar visam laikui praranda tinkamą blauzdos raumens kontrolę ir einant trukdo žemyn krentanti pėda. Priklausomai nuo to, kaip stipriai reikia koreguoti čiurnos poziciją, šioje situacijoje gali padėti paprastas arba specialus ortopedinis įtvaras.

Kai naudojama nepatogi avalynė, geriausia stengtis ją pakeisti. Deja, bet kai kurių sportų rūšių specifinė batelių konstrukcija gali nepatikti ir reikia ieškoti būdų, kaip tai ištaisyti. Krepšinio batelius krepšininkai renkasi atsižvelgiant į užimamą poziciją, žaidimo stilių ir paprastą komfortą. Ir nors reikalavimai bateliams panašūs, bet galima rasti žemų bei aukštų modelių, kurie dengia čiurną. Kituose sportuose mažesnės pasirinkimo galimybės, tad gelbėja čiurnos apsaugos.

Po traumos ar operacijos, kai reikalinga vienoda pozicija. Tiesiog, jei jums kažkiek laiko reikia išlaikyti čiurną taisyklingoje pozicijoje, kad ji galėtų tinkamai sugyti, tuomet padės įtvaras.

Apžvelgėme dažniausias situacijas, kuomet būna naudojamos čiurnų apsaugos. Jei žinote ar įtariate, kad jums reikalingas įtvaras, kreipkitės į specialistus ir geriausias variantas bus parinktas.

Ankstesnis straipsnisDušo sienelės pertvaros padės susikurti asmeninę pirtį namuose
Kitas straipsnisRenkuosi ventiliatorių namams – 5 patarimai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia