Pradžia Verslas Rėmėjų medžiaga 18 nuostabių faktų apie visų mylimą futbolą

18 nuostabių faktų apie visų mylimą futbolą

2691
0

Domitės futbolu? Pro jūsų akis nepraslysta nei vienas Europos futbolo čempionatas ar FIFA Pasaulio čempionatas? TOPsport nuomone, tai yra vieni iš labiausiai pamėgtų futbolo entuziastų čempionatų, kuriems jie skiria didžiulį dėmesį ir daug laiko. O kadangi futbolas yra pats populiariausias sportas pasaulyje, turintis daugiau nei 265 mln. žaidėjų ir apytiksliai 4 milijardus žmonių, kurie bent kartas nuo karto stebi futbolo varžybas, verta pateikti ne vieną nuostabų faktą apie šią visų mylimą sporto šaką.

 1. Futbolas yra vienintelis toks populiarus sportas, kuriame negalima naudoti rankų norint valdyti kamuolį.
 2. FIFA (Fédération Internationale de Football Association) yra tarptautinė futbolo, salės futbolo ir paplūdimio futbolo valdančioji organizacija. Ji prižiūri visas tarptautines futbolo varžybas ir čempionatus. O įdomiausia tai, kad ji tokią galią sau suteikė pati.
 3. FIFA Pasaulio čempionatas yra žiūrimiausias sporto renginys visame pasaulyje.
 4. Visose pasaulio šalyse futbolas yra žinomas kaip „football“, tačiau JAV jis yra vadinamas „soccer“.
 5. Pirmasis Pasaulio čempionatas įvyko 1930 m. Urugvajuje. Jame dalyvavo 13 komandų, o pirmąją vietą iškovojo Urugvajus.
 6. Seniausias žaidimas, labiausiai susijęs su futbolu, atsirado Kinijoje ir jį sukūrė kinų imperatorius Huang-Ti 1697 m. pr. Kr. Žaidimo metu žaidėjai kojomis spardydavo odinį kamuolį.
 7. Tikrieji britai senovėje Anglijoje žaisdavo žaidimą, kuris taip pat savotiškai buvo panašus į dabartinį futbolą, tačiau jo metu žaidėjai kojomis spardydavo ne kamuolį, o paaukoto gyvulio galvą.
 8. Britų futbolo legenda pasakoja, kad kartą futbolo žaidėjas įlipo į kanoją tam, kad sugautų į upę iš futbolo stadiono varžybų metu nuskriejusį kamuolį. Kai jis sugrįžo į žaidimą suradęs kamuolį, pasirodė, kad žaidėjai jau buvo suradę kitą futbolo kamuolį ir jo komanda pralaimėjo.
 9. VII a. pr. Kr. Š. Afrikos berberai žaidė į futbolą panašų žaidimą, kuris buvo skirtas derliaus apeigoms.
 10. Futbolas yra pats pelningiausias sportas pasaulyje. Futbolo rinka generuoja daugiau pinigų nei bet kuris kitas sportas.
 11. Senovėje anglai žaidė į futbolą panašų žaidimą, kuris turėjo didelę religinę reikšmę. Kamuolys simbolizavo saulę.
 12. Brazilų futbolo žaidėjas Edson Arantes Do Nascimento, geriau žinomas kaip Pelé, įprastai yra pripažįstamas kaip geriausias visų laikų futbolininkas.
 13. Brazilų futbolo superžvaigdžę Pelé skautai pastebėjo dar tuomet, kai jam buvo vos 11 m. Žaisti profesionaliame lygyje jis pradėjo būdamas 16 m. Tuo tarpu būdamas 17 m. (1958 m.) jis žaidė savo pirmajame Pasaulio čempionate, pelnydamas net šešis įvarčius, padedant brazilams iškovoti pirmąjį Pasaulio čempionato medalį.
 14. Po to, kai Pelé įspūdingai pasirodė 1958 m. vykusiame Pasaulio čempionate, kelios Europos futbolo komandos pasiūlė jam labai brangius kontaktus tam, kad jis žaistų už jų komandas. Tačiau brazilų vyriausybė norėdama tam užkirsti kelią, oficialiai paskelbė Pelé nacionaline vertybe.
 15. 1960 m., likus dvejiems metams iki Pasaulio čempionato, kurį jie turėjo surengti, Čilėje įvyko didžiulis žemės drebėjimą. FIFA planavo pakeisti čempionato vietą, tačiau Čilės prezidentas pareikalavo, kad čempionatas vis tiek vyktų Čilėje, nes jo šalis visą kitą jau prarado.
 16. Žymus brazilų futbolininkas Manoel Francisco dos Santos (Garrincha arba „mažasis paukštelis“) gimė turėdamas tam tikrų įgimtų deformacijų, tarp kurių buvo ir deformuotas stuburas bei trumpesnė dešinė koja. Tačiau nepaisant tokių sunkumų, jis pasiekė aukščiausią lygį, pelnydamas penkis įvarčius trijose Pasaulio čempionatuose.
 17. Per visą savo karjerą brazilų futbolo superžvaigždė Pelé pelnė net 1280 įvarčių, dalyvaudamas 1360 futbolo rungtynių. Šis įspūdingas įvarčių skaičius paverčia jį antrąją vietą pagal pelnytų įvarčių skaičių užimančiu futbolininku pasaulyje – pirmoji vieta atitenka futbolininkui Arthur Friedenreich.
 18. Argentinietis futbolininkas Diego Maradona pasinaudojo savo ranka tam, kad 1982 m. vykusiame Pasaulio čempionate pelnytų įvartį. Kai teisėjai tai pastebėjo peržiūrėdami vaizdo medžiagą, Maradona teigė, kad tai buvo „Dievo ranka“, pelniusi šį įvartį.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai.

Ankstesnis straipsnisAdventinis rytmetis
Kitas straipsnis„Žemynos“ koncertas bažnyčioje

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia