Pradinis 112 Įvykiai Ukmergės rajone rasti nelegalūs šautuvai, vienas iš jų – užtaisytas

Ukmergės rajone rasti nelegalūs šautuvai, vienas iš jų – užtaisytas

4721
0

Vilniaus aplinkosaugininkai, vykdydami bendrą reidą su policijos pareigūnais, Ukmergės rajone rado du nelegalius šautuvus, kuriuos sodyboje laikė, kaip įtariama, nelegalus medžiotojas.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros inspektoriai kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnais tikrino pranešimą apie galimą brakonieriavimą panaudojant šaunamuosius ginklus. Reido metu apžiūrint vieną iš Ukmergės rajono, Želvos seniūnijos, Rasališkių kaimo sodybų, pareigūnams įtarimų iškart sukėlė sodybos pakraštyje, tarp medžių, įrengta žvėrių lupykla, nors sodybos šeimininkas R. M. (gim. 1949 m.) nėra legalus medžiotojas ir niekada juo nebuvo.

Apžiūrint atidžiau sodybai priklausančius pagalbinius statinius, kurių iš viso yra apie 10, įtarimai pasitvirtino – rasti du nelegalūs lygiavamzdžiai 16 kalibro šautuvai ir 3 vnt. šovinių. Vienas iš šautuvų buvo užtaisytas – su šoviniu lizde.

Sodybos savininkas R. M. prisipažino, kad rasti ginklai priklauso jam, tačiau kategoriškai neigė brakonieriavęs.

Aplinkosaugininkams tikrinant sodybą ir jos apylinkes, neteisėtos medžioklės įrodymų nerasta, tačiau R. M. atsakomybės išvengti nepavyks. Jo sodyboje rastus nelegalius ginklus ir šaudmenis paėmė policijos pareigūnai, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

LR Aplinkos ministerija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia